Więcej o nowej opcji – sprzątanie na farmie

Zakładaj rękawice, bierz ściereczki i zabieraj się do czyszczenia i polerowania dekoracji na farmach sąsiadów!

Wraz z ostatnią aktualizacją pojawiła się nowa opcja czyszczenia różnych elementów dekoracyjnych, dzięki czemu możesz otrzymać Żetony, Benzynę, Monety, OP lub Moc w Kuchni.

Odwiedź farmę sąsiada i poszukaj dużą ikonę szczotki nad dekoracją. Będziesz mógł ją wypolerować. Zależnie od tego jaką dekorację wypolerujesz – otrzymasz stosowną nagrodę. Tę samą Nagrodę otrzyma właściciel Farmy, na której stoi dekoracja. Niestety jedną dekorację można czyścić tylko raz na dobę, czyli kto pierwszy – ten czyści 🙂

Jako nagrodę otrzymać możesz… kolorowy worek (fioletowy, srebrny, złoty, niebieski), albo Monety.
Znajdziesz je na swojej farmie w Skrzyni z prezentami.

Poniżej lista nagród:


Za wyczyszczenie Dekoracji kupionych w Sklepie za monety, otrzymujesz… wyłącznie Monety:

 • 15 Monet – za Śnieżną kulę (koszt w sklepie 3.000 Monet)
 • 30 Monet – za Znak z Mikołajem (koszt w sklepie 8.000 Monet)
 • 40 Monet – za Choinkę (koszt w sklepie 10.000 Monet)
 • 50 Monet – za Tort bożonarodzeniowy (koszt w sklepie 12.000 Monet)
 • 50 Monet – za Śnieżny Łuk (koszt w sklepie 12.000 Monet)
 • 80 Monet – za Namiot na ognisko (koszt w sklepie 15.000 Monet)
 • 100 Monet – za Sankową górkę (koszt w sklepie 25.000 Monet)

Za wyczyszczenie dekoracji otrzymanych w formie Nagrody za skończenie Misji czasowych otrzymujesz fioletową torbę prezentów, a w niej możesz znaleźć:

 • 2 Benzyny
 • 3 OP
 • 3 Żetony
 • 100 Monet
 • 1 Moc w Kuchni

Tymi dekoracjami są m.in.: Piernikowy domek, Pies samurajski, Gnom, Żołnierzyk, Stół obiadowy, Posąg Smoka, Jaccuzi itp. (na dole strony ikony tych Dekoracji).


Za wyczyszczenie dekoracji kupionych w Sklepie za 3, 4 lub 5 Dukatów (RC) otrzymujesz srebrną torbę prezentów, a w niej znaleźć możesz:

 • 3 Benzyny
 • 3 OP
 • 1 Żeton
 • 100 Monet
 • 1 Moc w Kuchni

Tymi dekoracjami są: Świąteczna świeczka (5 RC), Mała choinka (3 RC), Latarnia Panda (5 RC), Chiński Pawilon (3 RC), Skrzynka (4 RC), Basen (4 RC), Góra prezentów (4 RC), Wierzba (5 RC).


Za wyczyszczenie dekoracji kupionych w Sklepie za 6 lub 8 Dukatów (RC) otrzymujesz złotą torbę prezentów, a w niej znaleźć możesz:

 • 5 Benzyny
 • 6 OP
 • ??? (nie jestem pewny) Żetonów
 • 200 Monet
 • 1 Moc w Kuchni

Tymi dekoracjami są: Wyrzutnia śniegu (6 RC) i Bałwan (8 RC).


Za wyczyszczenie dekoracji kupionych w Sklepie za 16 lub 20 Dukatów (RC) otrzymujesz niebieską torbę prezentów, a w niej znaleźć możesz:

 • 10 Benzyny
 • 10 OP
 • 10 Żetonów
 • 300 Monet
 • 1 Moc w Kuchni

Tymi dekoracjami są: Mała plaża (16 RC), Stoisko farmerskie (20 RC) i Flamingi (były do kupienia w Walentynkowych pakietach).


Za wyczyszczenie Automatronu, Owcy OP, Owcy Mocy itd. otrzymujesz owczą torbę prezentów, a w niej możesz znaleźć:

 • 1-3 Benzyny
 • ? OP
 • 10-200 Przynęty
 • ? Żetonów
 • 10-200 Monet
 • 1-? Moc w Kuchni

Niestety tylko niektóre ozdoby kwalifikują się do czyszczenia. Oznaczone są ikonką szczotki w sklepie w sekcji dekoracje.

Poniżej Dekoracje, które nadają się do czyszczenia otrzymane za ukończenie Misji czasowych bądź Zabaw w zbieranie.

Jeśli odwiedzisz farmę sąsiada na której dekoracja została wyczyszczona przez kogoś innego po kliknięciu na dekorację wyświetli się stosowny komunikat. Jeśli dekoracja nie nadaje się do czyszczenia, po kliknięciu wyświetla się napis „Ups, spróbuj zrobić coś innego”.


85 Responses to Więcej o nowej opcji – sprzątanie na farmie

 1. Kamila pisze:

  Jeśli chodzi o możliwość czyszczenia przedmiotów, to zauważyłam, że u Beni np dopiero mogę wyczyścić popołudniu, z rana marne szanse.. u Fiskaczkowej też raczej popołudniu.. to chyba chodzi o to, kiedy ktoś te nagrody pozbiera..

 2. benia pisze:

  No……zwłaszcza w weekend, bo późno wstaję:) pisałam już kiedyś na czacie, że to jakoś zależy od tego kiedy ktoś zbierze swoje nagrody…..przetrenowaliśmy to z mężem,że dopiero jak każde z nas zbierze swoje nagrody, to możemy ponownie wyczyścić ozdoby….a przed zebraniem nie ma o czym marzyć……Kamila w tygodniu zbieram koło 8 rano……

 3. Kamila pisze:

  Benia cieszę się, bo ja po 8 zaczynam grać.. młodego do przedszkola i mogę ogarnąć farmę 🙂

 4. Fistakowa pisze:

  Ja czyszczę swoje ozdoby zawsze kilka minut po 1 w nocy bo nie sypiam więc siedzę. I wiem że ozdoby u moich sąsiadów resetują się właśnie o 1:00 u Was też moje drogie 😛

 5. Kamila pisze:

  u mnie to tylko jedna kula do czyszczenia 🙂

 6. Kamila pisze:

  Fistakowa, ale u Beni wczoraj i dziś wyczyściłam dopiero popołudniu..

 7. benia pisze:

  Fistakowa, nie będę się spierać,bo z kolei ja o 1 w nocy smacznie śpię….ale czemu w takim razie są farmy, które odwiedzam rano i nie mogę nic zrobić,a za parę godzin mają wszystkie ozdoby do czyszczenia? No i jak wyjaśnić sytuację z farmami moją i męża? I jeszcze jedno…skoro czyścisz ozdoby na mojej farmie w nocy, to dlaczego rano przy odbieraniu nagród nie pojawia mi się nazwa twojej farmy? Zresztą twoją farmę też często czyszczę dopiero po południu, bo rano się nie da…..nie wiem jak to hula i zaczynam nic z tego nie rozumieć….

 8. Fistakowa pisze:

  Bo ostatnio nie czyszczę dlatego się nie pojawia(mam już zapas zielonych żetonów, daje szanse innym, tak samo nie czyszczę ozdób za kasę tylko za worki). Ale z kolei zaraz na początku jak pojawiła się opcja czyszczenia to rozkminiałam co się dostaje za co i weszłam do osób u których na 100% czyściłam ozdoby i klikałam na nie (jak wiemy wyświetla się komunikat że taka i taka osoba wyczyściła już dzisiaj tą ozdobę) i nigdzie nie mogłam znaleźć tego co ja wyczyściłam a tak jak mówię na 100% czyściłam, wiec istnieje możliwość że można czyścić tak jak by na dwie tury… łopatologicznie to będzie tak że np. od 1:00-13:00 jest pierwszy rzut i mając 10 ozdób, 10 osób może nam je wyczyścić, później od 13:00-1:00 drugi i inne 10 osób może nam wyczyścić ozdoby, z tym że to trochę nie sprawiedliwe by było, bo nagroda dla nas jest tylko jedna. Ale na prawdę dziewczyny, nawet u tego Darka o 1:00 się resetuje (raz udało mi się u niego wyczyścić wierzbę), jak dacie radę to sobie sprawdźcie jeden raz.

 9. Kamila pisze:

  nie mam pojęcia jak to dokładnie jest.. często popołudniu udaje mi się parę worków zebrać a rano wcale.. o 1 nie będę wstawać, może gdybym miała farme na telefonie lub tablecie to bym kliknęła.. a tak to mi sie z łóżka nie chce wychodzić..

 10. benia pisze:

  Jak kiedyś nie będę mogła spać,to sprawdzę:) ja tam nigdy nie mam zapasów tych zielonych żetonów, bo jak tylko są dukaty w tajemnicy po 100,albo 200 żetonów to wymieniam……a i tych sąsiadów ze sporą ilością ozdób mam tylko dwudziestu paru,więc nie poszaleję…za to benzyny mam zapas…….zwłaszcza, że nie mam plon maszyny,czy jak tam się to ustrojstwo zwie…..

 11. Kamila pisze:

  Ja miałam ta maszynę, ale sprzedałam, bo zajmowała miejsce a nie miałam wtedy magazynu i benzyny też mam trochę..
  a jeśli chodzi o żetony.. wkurzyłam się, bo czekam i czekam aż po 100 będą a tu lipa.. wczoraj za 200 wymieniłam i dziś też za 200.. poziomy coraz wolniej idą, chociaż wczoraj i dziś sporo sąsiadów obskoczyłam i zbliżam się do kolejnego dukacika 🙂

 12. Largo1987 pisze:

  Co do sklepu tajemnica, wczoraj miałem 1 dukatów za 600 żetonów a dzisiaj za 700. Czyżby każdy miał co innego w dany dzień?

 13. monisienka pisze:

  chyba tak, ma mam dzic 1 dukata za 500 żetonów

 14. Kamila pisze:

  dziś mam dukat za 400

 15. Kamila pisze:

  Benia przed 8 nie mogłam oczyścić u Ciebie a teraz po 8.00 już mogłam 🙂

 16. justysia pisze:

  Ja wydalam 20 dukatow na plaze i juz 3 raz dostalam 3 zetony a nie jak ty napisales 10:/szkoda dukatow na to gowno

 17. Daria pisze:

  Zbieranie 500 zetonow musi trwac w nieskonczonosc… W ciagu 2 dni lowienia i czyszczenia udalo mi sie uzbierac 35 zetonow. Jakos nie chca wypadac z tych workow zbyt czesto… nie mowiac o rybkach! Jak dlugo zajmuje Wam zbieranie tych zetonow i gdzie je zbieracie? Mam dziwne przeczucie, ze zle to robie. A i czy zdarzaja się w wiekszej ilosci np. w postaci dziennych prezentow moze…

 18. Przemek_23 pisze:

  @justysia – Mała plaża kosztuje 16 Dukatów (RC), a nie 20 i daje niebieski worek.

  Może kliknęłaś na fioletowy… on daje 3 Żetony.

  Sprawdź jeszcze raz, bo info o niebieskich workach mówi, że powinno tam być 10 Żetonów, 10 OP, 10 Benzyny, 300 Monet albo 1 Moc w Kuchni.

 19. benia pisze:

  Daria…przy łowieniu zależy na który haczyk łowisz…..jeśli na ten czerwony za 200 przynęty, to jednorazowo wpada ci 50 żetonów,ten za 50 przynęty-10 żetonów,a za ten najtańszy tylko 1…..fakt,że czasem można łowić cały dzień i nic,a czasem wpadnie przy jednym „posiedzeniu” ze 3 sztuki….a z worków też różnie bywa…..czasem miałam i 15,a dziś ledwo 6…..ślepy los….

 20. Daria pisze:

  Benia thx, nie wiedziałam o takiej roznicy miedzy haczykami. Myslalam, ze to 1, 3 i 5 zetonow. A tu taki rozrzut!

 21. justysia pisze:

  Ja kupilam te stoisko za 20 sorki pomylilam sie.I dostaje za niego niebieski worek.I juz 3 razy mialam tylko 3 zetony:/a to mozna to jakos u nich reklamowac?

 22. Przemek_23 pisze:

  Widocznie są 3 Żetony… ale wszędzie gdzie szukałem tej informacji podają, że 10…

  Jeśli możesz, zrób screena jak worek pokaże te 3 Żetony… i wyślij na [email protected]

  Wtedy zmienimy to info na stronie.

 23. benia pisze:

  Ależ wczoraj miałam miłą niespodziankę…wyczyściłam rano po 8 ozdoby u wszystkich „najbogatszych” w nie sąsiadów,a wieczorkiem…może koło 22 wzięłam się za odwiedzanie już takie po kolei….i u 3 osób u ,których czyściłam już rano znów mogłam czyścić! Fajnie…..zawsze to 2 fioletowe i 1 jeden srebny worek więcej….mogę mieć częściej takie niespodzianki!

 24. Kamila pisze:

  to może faktycznie dwa razy można czyścić…

 25. Daria pisze:

  Mi tez sie tak wydaje, ale podczas „drugiej tury” przewaznie wyskakuje komunikat, ze ozdoby sa juz przeze mnie wyczyszczone. Stąd nie wiem czy nie zalezy to glownie od odebrania prezentow przez gospodarza farmy…
  Znów mi uciekly 2 dukaty dzisiaj. To totalnie dezmotywuje do tej gry! Nie wiem jak to jest u Was, ale mi wciąż na cos niepotrzebnego przepadaja… Raczej malo zachecajace!

 26. Przemek_23 pisze:

  Jak to uciekły Ci 2 Dukaty…

  Same nie uciekają. Okazuje się, że najczęściej gracz sam coś nieumyślnie naciska, płacąc Dukatami…

  Opisz jak to się stało.

 27. Daria pisze:

  Podczas łowienia ryb chciałam zamienić przedmioty na przynete na nastepny raz i wyskoczył mi komunikat, teraz mysle, ze pewnie o kupieniu dodatkowego czasu łowienia ryb i ups 0 dukatow na koncie. Wtedy bylam pewna, ze o braku przynety. Najlepsze jest to, ze juz nawet nie lowilam dalej… a kaski nie ma!

 28. Daria pisze:

  Wiesz, dla mnie to jednoznaczne… uciekły, choć nóg nie mają. .. chyba 😉

 29. Daria pisze:

  Myślę, że moze to irytowac nie tylko mnie. Nie byłoby takich problemow, gdyby je zwyczajnie zabezpieczali. Mam wrazenie, ze zwykle monety są lepiej „strzezone” od tych dukatow. Dziwne… bo to wskazuje na nastawienie moderatorow, czy jak im tam, na kupno tych dukatow przez graczy i kombinuja, jakby tu utrudnic graczom ich gromadzenie.

 30. benia pisze:

  Daria….niestety trzeba tu uważać na co się klika…..mnie zdarzyło się jedynie stracić dukata w kuchni, kiedy zamiast „zrób” kliknęłam jak było „kup za..”….choć to inny kolor….teraz uważam i jakoś leci…..

 31. Daria pisze:

  Coz ja gram od miesiaca i straciłam juz:
  – 1 dukatya w kuchni,
  – 2 dukaty na sniezynki, ktore odbierałam od sąsiadów, ale przez przypadek zamiast prezentu nacisnelam kup za 1 dukata i tak 2 razy…
  – dziś 2 dukaty za bzdurne, nikomu nie potrzebne doladowanie podczas łowienia.
  Gram na tablecie i nawet niewielki nacisk jest interpretowany od razu jak zatwierdzenie, pewnie podobnie jest z telefonami.
  Zbieranie tych dukatow, ktorych za chwilę nie ma trochę dezmotywuje do tej gry.
  Bo po co zbierać, skoro tak łatwo mozna je stracić!

 32. Fistakowa pisze:

  @Daria zapewne masz tablet w ekranem pojemnościowym czyli takim który reaguje nie na nacisk ale na impuls elektryczny między palcem a ekranem.

  Trzeba napisać do supportu z propozycją wprowadzenia pewnych zabezpieczeń, przed utratą dukatów, mają multum skarg o to że komuś „uciekają dukaty” ale nie zajmą się tym u źródła, można by np dać jakiś komunikat potwierdzający jak w stodole „Czy na pewno chcesz kupić?” TAK/NIE i było by mniej problemów, przecież nie wydajemy tak często dukatów żeby miało być to uciążliwe.

 33. Daria pisze:

  Tak, mam Samsunga Galaxy Tab 2 z ekranem pojemnościowym. Raczej się na niego nie skarżę, ale rzeczywiście jest bardzo czuły, to fakt!

 34. benia pisze:

  Daria mam taki sam i nie narzekam….trochę deliktności….w końcu jesteśmy kobietami:)

 35. justysia pisze:

  A jak mam zrobic tego screena?ja gram na komorce

 36. Przemek_23 pisze:

  Całkiem możliwe, że są to celowe zabiegi producenta gry, by łatwo można było przez pomyłkę stracić Dukaty.

  Dlatego tym bardziej należy uważać w co i jak klikamy.

  Gram na Samsungu Galaxy Tab 3 i wcale nie jest tak źle… 🙂

  Gram jednak coś koło pół roku, więc już się nauczyłem, że uważać trzeba.

 37. Kamila pisze:

  Justysia u mnie przechwycenie ekranu w samsung galaxy s1 polega na przytrzymaniu zakrzywionej strzałki i naciśnięciu środkowego klawisza „home”

  jaki masz model telefonu?

 38. Daria pisze:

  No tak, teraz juz wiem dlaczego po 1:00 u sąsiadów juz posprzatane… wszyscy na tablecikach sprzątają 😉
  Przemek widzę, niezłym jesteś gadżeciarzem 🙂 masz najlepszy sprzęt :p

 39. benia pisze:

  Sory Daria, ja o 1:00 śpię! A Przemek jako drugi (po adminie) gospodarz strony musi mieć na czym pracować!

 40. Daria pisze:

  Taki żarcik 😉 na rozluzlenie przed snem … 🙂

 41. Daria pisze:

  tzn. rozluznienie 😉

 42. benia pisze:

  Spoko Daria! Wszyscy tu po prostu dobrze się bawimy!

 43. justysia pisze:

  Kamila mam samsung galaxy s4

 44. Kamila pisze:

  Justysia.. zazdroszcze 🙂
  tych tabletów tez zazdroszczę 🙂

  powinno Ci zadziałać screen tak jak u mnie czyli strzałeczka i środkowy przycisk.. tylko wtedy może pojawić się także opcja czy wyjść z gry.. trzeba próbować

 45. Przemek_23 pisze:

  @justysia – ja mam Galaxy S3 – u mnie screen można zrobić na dwa sposoby.

  1. Albo równocześnie naciśnij przycisk „menu” i „wyłączania” i tak chwilę przytrzymaj.
  Menu – jedyny przycisk na dole ekranu.
  Wyłączanie – ten, którym wyłączasz lub włączasz telefon.

  2. Albo ustawiasz w ustawieniach „obsługę gestami” (Ustawienia – Ruch – Przeciągnij dłonią, aby przechwycić ekran) i wystarczy przeciągnąć bokiem dłoni po całym ekranie – od lewej do prawej.

  http://www.youtube.com/watch?v=xYmXNZJSA-Y

  Sam screen zapisywany jest w katalogu „Pictures” -> „Screenshots”.

 46. benia pisze:

  Fistakowa sprawdzałam wczoraj….a właściwie dzisiaj…..w nocy…..faktycznie tak po 1 czyszczenie innych farmto poezja! Obłowiłam się w worki,że hej! No, ale w tygodniu to dla mnie niewykonalne! Może jeszcze dziś uda się powtórzyć……ale co tam….rano i w ciągu dnia teżnie jest źle!

 47. Ksilaqui pisze:

  A czy ktoś już złowił taką torbę za sprzątnięcie owcy która daje op? W nocy dostałam taka torbę, nie wiem jak zrobic screena bo bym wrzuciłam link. Ciekawa jestem co tam w środku…

  • admin pisze:

   Ksilaqui – tak niektórzy gracze już zebrali torbę za sprzątnięcie automatronu (owca dająca op) nagrodą jest – tu zaskoczenie – OP 🙂
   a screena w nowych telefonu najczęściej robi się wciskając jednocześnie przycisk włączania telefonu i albo podgłaśniania albo ściszania [ w zależności od modelu tel. ]

 48. majmil pisze:

  Ja za owce z automatronu dostałam wczoraj worek z przynętą.

 49. Przemek_23 pisze:

  Screena w niektórych modelach (np. u mnie) robi się przyciskając jednocześnie przycisk włączania/wyłączania (grzbiet tabletu, obok przycisków głośniej/ciszej)z przyciskiem MENU (jedyny przycisk pod ekranem).

 50. Ksilaqui pisze:

  W jablkach screena robi sie wciskając na raz przycisk „cofnij” i „wyłącz”
  Screena wysłałam na @

 51. majmil pisze:

  No i kolejna nowość, chciałam użyć deszczu i tu po naciśnięciu użyj pojawiło się nowe okienko z napisem ok. Nareszcie nie zużyje niechcący; )

 52. M. pisze:

  Wyczyscilam dzis owieczke, dostalam torbe a w torbie 1 benzyna 🙁
  A przedwczoraj mialam 200 przynety…

 53. Kamila_B pisze:

  Ja już parę razy wyczyściłam owieczkę i miałam: 10 przynęty, 10 monet, 50 monet.

 54. Kamila_B pisze:

  Aaaa i chciałam dodać, że Latarnia panda jest już do czyszczenia. Naprawili błąd.

 55. Arlette pisze:

  Uzupełniając dane..
  Za wyczyszczenie Automatronu jest:
  1 Moc w kuchni
  1 OP

 56. kiyr pisze:

  Z czyszczeniem dokładnie jest tak:
  – na wszystkich farmach dekoracje do czyszczenia resetują się automatycznie o godzinie 0:00 (w Polsce, z racji na strefę czasową jest to1:00 czasu zimowego oraz 2:00 czasu letniego) – tak samo jak nasze pięć możliwości naworzenia u sąsiadów.
  – jeśli dana ozdoba została już wyczyszczona po automatycznej resetacji, to po raz drugi danego dnia można czyścić ją po tym gdy właściciel odbierze swoją nagrodę.

  Jest to bardzo prosty schemat.
  Pozdrawiam.

 57. Tysia pisze:

  Teraz zrobiłam sobie kalkulację i wychodzi na to, że nie opłaca się kupować ozdób za 8,6,5 i 4 RC, ponieważ:
  – jest to nieekonomiczne, za 6 RC mogę mieć dwie po 3, za 8 dwie po 3 i jeszcze zostaną mi 2 RC,
  – kupując worek za 8 i 6 RC kupię jeden, więc wyczyści go tylko jeden sąsiad, a po co jak może dwóch?
  – po trzecie, wracając do rachunku ekonomicznego, kupując dwie ozdoby po 3 RC dostajemy:
  3 Benzyny x2= 6
  3 OP x2= 6
  1 Żeton x2= 2
  100 Monet x2= 200
  1 Moc w Kuchni x2= 2, a te droższe:
  5 Benzyny (za dwa tańsze worki 6)
  6 OP (bez zmian)
  3 Żetony (tu tracimy 1 żeton)
  200 Monet (bez zmian)
  1 Moc w Kuchni (zyskujemy szansę na drugą moc w kuchni).
  Co myślicie o takim sposobie kalkulacji? Każdy ma jakieś priorytety, moim są żetony i moc w kuchni głównie. Mimo, że byłabym 1 żeton do tyłu to zdecydowałabym się na tańsze worki. Taka rozkmina przyszła mi przy planowaniu optymalnego wydatku RC. Poluję na wierzbę, bo mi się podoba, ale tylko ze sklepu tajemnica, za RC nie kupię, bo się nie opłaca.

  • Kamila_B pisze:

   Ostatnio miałam już kupować ozdobę za 6 dukatów.. ale też doszłam do tych samych wniosków, że lepiej mieć dwie ozdoby dające srebrny worek niżeli jeden złoty…

   baaa nawet szarpnęłam się na drugi basen za żetony (400) mimo, że zajmuje sporo miejsca..

 58. jusiaklusia pisze:

  kiyr skończyło się podwójne czyszczenie… teraz worki resetują się o 2 i jeżeli chcecie aby nasi zbierali a nie azjaci (nic do nich nie mam) to przed 2 chowajcie do magazynu i wystawiajcie w ciągu dnia i jeżeli możecie powiadomcie na chacie 🙂

  • kiyr pisze:

   Zwróć błagam uwagę, że mój komentarz został napisany jeszcze wtedy, gdy były dwie możliwości czyszczenia.

   A precyzując jest to godzina 0:00 (w Polsce, z racji na strefę czasową jest to1:00 czasu zimowego oraz 2:00 czasu letniego) – tak samo jak nasze pięć możliwości naworzenia u sąsiadów.

 59. Farma Martynki i diablika pisze:

  Mam pytanie odnośnie czyszczenia przez azjatów-o co chodzi?Wydaje mi się,że w większości posiadam Polaków jako sąsiadów.Większośc z nich o 2 w nocy czyści moje ozdoby.Nigdy ich nie chowam,bo myślę,że jeśli ktoś wysila się na tyle by wstać o tak wczesnej porze to czułby się zignorowany i oszukany.Nie odwiedza mnie dla przyjemności tylko w konkretnym celu.Niestety prawo kto pierwszy ten lepszy.Trzystu i tak nie da się tego zrobić.Po południu po 15 jak niektórzy wystawiają tez nie każdemu chce się na oślep szukać po farmach i polować na worek.Także nie chciało by mi się codziennie przed 2 chować.Wolę się wyspać:).Myślę,że przez forum,że o 2 trzeba czyścić, sprowokowane przez komenty zostało to,że wiele osób wstaje o 2 i czyści.Byle by być pierwszym.Czasem o 8 rano czyszczę i także trafiają się worki.Nie powiem zdarzyło mi się o 2 wyczyścić,ale dlatego,że córka chorowała i oglądałam z nią bajki do 5 rano,ale to już wyjątek.

  • Kamila_B pisze:

   Każdy robi jak uważa.. my chowamy ozdoby (nie przed 2 a np o 22)
   informujemy o tym na chacie, że są ozdoby do wyczyszczenia, jeśli ktoś wstaje o 2 to niech mu to wyjdzie na zdrowie i niech czyści innych 299 farm
   Ja rano wstając uzbieram parę worków, ale dzięki takim osobom co chowają worki mam szanse na parę więcej..

 60. Farma Martynki i diablika pisze:

  Ja także wolałabym czyścić innych ozdoby np od 6 lub 8 rano bo tak wstaję i szykuję syna do szkoły,ale widzę,że prawie nikt nie chowa i rano szuka się po omacku ozdób do czyszczenia.Większość niestety jest wyczyszczonych.Lepiej było jak można było czyścić gdy ktoś zebrał swoje worki.Być może i ja będę chowała swoje ozdoby-na próbę jak to wyjdzie.Nie zawsze mogę sprawdzić kto pisze,że wystawia swoje i o której godzinie.Fajnie by było jakby wszyscy wyciągali o jednej godzinie,ale ci co pracują na zmiany też byli by niezadowoleni.

  • benia pisze:

   Ja swoje ozdoby chowam nie dlatego że czyścili azjaci…..czyścili nasi tylko ciągle ci sami…..teraz wieczorem zanim pójdę spać chowam ozdoby i wystawiam na drugi dzień. Różnie mam czas i o różnych godzinach wystawiam….czasem o 8, czasem koło południa, czasem i koło 17 tej…..przynajmniej odbierając worki widzę różne twarze….zawsze piszę na czacie kiedy wystawiam i zapraszam na czyszczenie…..taka ” promocja” dla ludzi ze stronki:) jak to ktoś kiedyś tu mądrze napisał….każdy na swojej farmie jest gospodarzem i może robić co chce……

 61. Farma Martynki i diablika pisze:

  ja swoje schowałam i wystawiłam rano ,teraz sprawdzam i nie miła niespodzianka-nie mam owcy op.Napisałam do supportu ale znając poprzednie odpowiedzi to napiszą,że sprzedałam:(.Tyle w temacie próby chowania ozdób.Ciekawa jestem czy komuś też zniknęła owca.Może dlatego,że za miesięczne logowanie ma być do czyszczenia owieczka?

  • Sarmat pisze:

   Zniknięcie Twojej owcy OP z pewnością nie ma związku z nagrodą za czerwiec. Choćby z tego powodu, że za owieczkę „aniołka” dostaje się fioletowy worek a nie worek owczy.
   Powodzenia z odzyskaniem owcy.
   A pewna jesteś, że nie minęło właśnie 90 dni jej ważności?
   Poza tym jeśli klikam z opcją chowania do magazynu na przedmiot z ograniczoną ważnością to wyskakuje komunikat iż „Limitowane przedmioty nie mogą być przechowywane”.

 62. Farma Martynki i diablika pisze:

  Właśnie minęło 90 dni,ale po tak długim czasie człowiek zapomina,że to nie na stałe.Najprostsza rzecz po prostu nie przyszła mi do głowy.Ale po zniknięciu dukatów na początku gry już z góry zakładam najgorsze. Szkoda,że nie jest na stałe bo zawsze to jakaś dodatkowa pomoc na farmie.Z drugiej strony fajnie,że coraz więcej przedmiotów do czyszczenia dostajemy za logowanie.Nieduży wysiłek a jak cieszy:) .Niestety na całe wakacje wyjeżdżam i nie będę miała dostępu do internetu-mam nadzieję,że jak zostawię info, zamiast nazwy wracam za 2 mies to mnie sąsiedzi nie wywalą.

  • Sarmat pisze:

   Masz rację, te nagrody są bardzo miłe.
   A co do sąsiadów to życzę powodzenia. Chociaż mnie ostatnio ktoś wyrzucił za nic – bo wysyłam jagody, praktycznie codziennie nawożę (jedynie raz zrobiłem sobie od tego 2 dni przerwy) więc nie rozumiem czemu. Ale jego strata.
   A nie będziesz mieć jak skorzystać z internetu? To może poprosisz kogoś o codzienne wchodzenie? – ja rozumiem, że telefonu komuś nie zostawisz, ale zawsze można przenieść farmę na telefon tej osoby a po wakacjach znów na swój 🙂

 63. Farma Martynki i diablika pisze:

  Będę za granicą a rodzinkę zabieram ze sobą.Niestety tam gdzie jadę każdą kartę sim trzeba rejestrować,a internet w telefonie za 10-12 euro za miesiąc 500mb testowałam w zeszłym roku masakra zanim coś się załadowało można było nerwicy dostać,a 20 euro na miesiąc szkoda za 1 mega.Wolę z dzieciakami gdzieś wyjść. Próbowałam siostrę namówić na granie i niestety swoją farmę przez miesiąc może odwiedziła kilka razy w 1 tygodniu:(. Ja także codziennie wysyłam jagody swoim sąsiadom,wszystkich polubiłam,ale od nowicjuszy dostaję śrubki,haczyki,spryskiwacze,ale takim odsyłam to samo i liczę,że się domyślą o co chodzi.Nie powiem pousuwałam kilku sąsiadów,ale to raczej takich gdzie po 2 mies nie było żadnego postępu na farmie i brakowało z ich strony zainteresowania.Był też taki moment,że po aktualizacji zniknęło mi około 100 sąsiadów,potem kto pierwszy ten lepszy był dodany.

 64. Kamila_B pisze:

  Z owcy trafiło mi się dwa razy po 6 mocy a tak to po 1

 65. angi pisze:

  Man pytanie orientujecie sie moze czy jak wyjade za granice To bede mogla dalej grac, bo moge u rodzicow przez ich welan(wifi)wchodzic,ale nie wiem czy nie przeszkadza to ze gra jest instalowana w Niemczech a ja wybieram sie do mojej kochanej Polski!!!!! a gre mam na tablecie bez zadnej karty czy stika,jak myslicie?pozdrawiam wszystkich

 66. internałta pisze:

  mam pytanko czy grę można przenieść na Windowsa phona 8.1

 67. joleczka pisze:

  Proszę pomóżcie zepsół mi się telefon i utraciłam farmę miałam 55 lev .Napisałam o swoim problemie ale od 14 dni nic napisali że bedą dokonywać transferu i nic .Narazie mam jakąś farmę z25 lev gdzie czasem zaglądam ale odp brak Jak długo trwa taki transferco mam robić pewno sasiadów juz też potraciłam Pomóiżcie co robić?

 68. Daria pisze:

  Hej, czy moze ktos moglby poprawic ta czesc o sprzataniu jest ona niekompletna i troszke malo uzyteczna, gdy z czyszczenia otrzymujemy glownie prezenty. Moze ktos juz opracowal dane na temat prezentiw z czyszczenia.

 69. PIK polub proszę pisze:

  Witajcie! Mam naglące pytanie. Jaki prezent daje wyczyszczenie krasnala? Uzbierałam w końcu żółte żetony, ale miałam inną ozdobę na oku i nie wiem czy na nią czekać, czy zakupić tego sympatycznego krasnala 🙂 Prosiłabym o szybką odpowiedź (może Ty, Adminie, jako pierwszy zauważysz moje pytanie?), bo czas na wybór w Tajemnicy jest, jak wiecie, ograniczony i muszę zdecydować dzisiaj… Z góry Wam dziękuję za pomoc 🙂

 70. admin pisze:

  Krasnal daje fioletowy prezent.

 71. łewap81 pisze:

  Mama propozycje żeby stworzyć tabele” czyszczenie jakiej rzeczy daje jakiego koloru w zamian prezent .Przyda się to graczom którzy potrzebują np. żółte prezenty bo fioletowe już zebrali wszystkie

 72. kamilla23861 pisze:

  Hej mam pytanko czy da rady zdobyć nagrody z roku 2013 2014 chodzi mi o ta książkę tam jest dużo tajnych ozdób a nie mogę ich zdobyć bo są z roku 2014 a ja gram od pary miesięcy czy da rady cos zrobić 🙁 pomocy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

twenty + 6 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: