Laboratorium

984104_616523088500992_8954757363854914119_n Hej, Farmerze! Zobaczmy to nowe Laboratorium. Technologie pozwolą Ci zrobić więcej mniejszym nakładem pracy. Używaj ich, aby zwiększyć poziom swojego Laboratorium i odblokować dzięki temu więcej użytecznych technologii. W końcu będziesz mógł wybrać własny Przedmiot Badań, który pozwoli Ci zbierać bardzo rzadkie plony i odkrywać nowe przepisy do Pieca.

UWAGA! Poniżej opis ŻNIWOLOGII autorstwa KASIK i DRZEWOLOGII autorstwa KUNDZIO 🙂 dziękujemy!

Żniwologia

Po wybraniu są następujące opcje:
1. Oszczędny Proszek – Aktywna Technologia- procentowo redukuje koszt sadzenia upraw (działa na „pustych” grządkach przed zasadzeniem).

Oszczędny Proszek zamienia zwykłe grządki w Luksusowe Grządki. Po jego użyciu redukowany jest koszt sadzenia upraw.

Użycie proszku na jedną grządkę zużywa 10 punktów Farmium i dodaje jeden punkt do poziomu Laboratorium.

Na pierwszym poziomie koszt sadzenia zredukowany jest o 20%. Drugi poziom zredukuje koszt sadzenia o 30 %.

Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Czterolistnej Koniczyny i mieć w składziku 20 szt. zebranych dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny (znikają po użyciu).

Nasiona Czterolistnej Koniczyny sadzi się bezpośrednio na trawie. Rosną w dwóch etapach. Pierwszy etap trwa 2 min. Po tym czasie nasiona „proszą” o podlanie ich Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach). Jedna grządka z posianą Czterolistną Koniczyną wymaga dwukrotnego podlania Płynnym Nawozem po czym roślinka zaczyna rosnąć dalej przechodząc w drugi 2-minutowy etap. Po upływie tego czasu jest gotowa do żniw i po zebraniu ląduje w składziku.

Do ulepszenia na piąty poziom Oszczędnego Proszku trzeba 840 razy użyć go na grządkach, mieć 120 Czerwonej papryki oraz 150 Odtłuszczonego sera i 120 Mleka w Proszku w stodole (znikają po użyciu).

Odtłuszczony ser uzyskuje się z Ser-Maszyny postawionej na Ulepszaczu Ser-Maszyny (do zakupienia w sklepie, zakładka Maszyny – Ulepszacz) i z zamontowanym na nim Gadżetem Odtłuszczonego Sera (jest to gadżet 3-go poziomu Ulepszacza Ser-Maszyny, do zakupienia w tajemnicy za 100 niebieskich żetonów).

Mleko w proszku uzyskuje się losowo z Krowy Łaciatej postawionej na Ulepszaczu Krowy Łaciatej (do zakupienia w sklepie, zakładka Zwierzęta – Ulepszacz) i z zamontowanym na nim Gadżetem Mleka w Proszku (jest to gadżet 5-go poziomu Ulepszacza Krowy Łaciatej, do zakupienia w tajemnicy za 150 niebieskich żetonów)

Piąty poziom zredukuje koszt sadzenia o 60 %.

2. Czterolistna Koniczyna – Pasywna Technologia (wymagany 5-ty poziom Laboratorium i odblokowany Oszczędny Proszek)- zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Czterolistnej Koniczyny podczas zbierania Koniczyny z Luksusowych Grządek.

Do osiągnięcia trzeciego poziomu Czterolistnej Koniczyny trzeba zebrać 66 nasion Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Składziku 50 szt. zebranych dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny oraz użyć ze Stodoły 10 szt. wyprodukowanego w Piecu Kuchennym Makaronu z Serem (roślinki Czterolistnej Koniczyny i Makaron z Serem znikają po użyciu)

Trzeci poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Czterolistnej Koniczyny do 30%.

Do osiągnięcia czwartego poziomu Czterolistnej Koniczyny trzeba zebrać 174 nasiona Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Składziku 80 szt. zebranych dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Stodoły 20 szt. wyprodukowanych w Piecu Kuchennym Frytek oraz 12 szt. Szczęśliwej Galaretki (roślinki Czterolistnej Koniczyny, Frytki i Szczęśliwa Galaretka znikają po użyciu).

Do produkcji Szczęśliwej Galaretki w Piecu Kuchennym trzeba mieć odblokowaną Kuchnię Molekularną na pierwszym poziomie.
1 sztuka produkowana jest 50s, zużywa 5 szt. dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny i 1 szt. Pomarańczowego smoothie z Kuchni.

Żeby produkować Frytki w Piecu Kuchennym, trzeba w Kawiarni odblokować Przepis na Frytki – wymaga 5-ciu Klienckich Uśmiechów. Danie „Frytki” zużywa 3 moce i ma dwie postacie zależne od uzyskanego poziomu smaku. Jego zrobienie trwa 30 min, potrzebny jest jeden Ziemniak oraz opcjonalnie 6 szt. Cukru z Cukier-Maszyny.Z samego ziemniaka otrzymujemy danie na Brązową gwiazdkę. Przy użyciu obu składników mamy szansę na otrzymanie dania na Niebieską gwiazdkę, ale tylko jeśli Cukier dołożymy do garnka w ciągu ostatnich 5-ciu minut gotowania. Zbyt wczesne dołożenie Cukru powoduje jego rozgotowanie i otrzymujemy danie na Brązową gwiazdkę.Przydatne jest używanie Stopera (nowa opcja w Piecu Kuchennym) do zatrzymywania procesu gotowania po określonym czasie. ŻEBY ODEBRAĆ DANIE NIEZALEŻNIE OD KOLORU GWIAZDKI ZAWSZE TRZEBA UŻYĆ OBU SKŁADNIKÓW.

Do uzyskania 4-go poziomu Czterolistnej Koniczyny potrzebnych jest 20 szt. Frytek na poziomie Niebieskiej gwiadki.

Czwarty poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Czterolistnej Koniczyny do 40%
3. Kuchnia Molekularna (Wariant Roślinny) – Pasywna Technologia (wymagany 6-ty poziom Laboratorium i odblokowana Czterolistna Koniczyna)- można będzie przyrządzać dania w Piecu Kuchennym.

Na drugim poziomie Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny) otrzymujemy nowy przepis do przygotowywania w Piecu Kuchennym – Kolorowe Frittaty. Żeby zrobić 1 Kolorowe Frittaty, trzeba zużyć 6 punktów mocy oraz 2 dojrzałe roślinki Kolorowej Kukurydzy ze Składziku, 2 Sery mleczne (Ser-Maszyna) i 5 szt. Cebuli ze Stodoły. Żeby mieć roślinki Kolorowej Kukurydzy trzeba mieć odblokowaną technologię „Kolorowa Kukurydza” – 7-dmy poziom Laboratorium.

Do osiągnięcia trzeciego poziomu Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny)trzeba ponownie zainwestować 10000 monet, jedno Pióro Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 80 Niebieskich żetonów), jeden Atrament Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 600 Zielonych żetonów) oraz jeden Notes Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za Czerwone żetony).

Na trzecim poziomie otrzymamy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchennym nowej potrawy – Nadziewane Pomidory.
4. Kolorowa Kukurydza – Pasywna Technologia (wymagany 7-my poziom Laboratorium i odblokowana Kuchnia Molekularna)- zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Kolorowej Kukurydzy podczas zbierania Kukurydzy z Luksusowych Grządek.

Technologia Kolorowa Kukurydza – otrzymujemy nasiona Kolorowej Kukurydzy podczas żniw oprószonej Kukurydzy (z Luksusowych Grządek). Na pierwszym poziomie szansa na ich zdobycie wynosi 10%. Technologia dostępna jest od 7-go poziomu Laboratorium i wymaga odblokowanej Kuchni Molekularnej. Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 28-mym poziomie gry, mieć farmę powiększoną co najmniej do 19×19 i posadzić 180 Kukurydzy.

Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Kolorowej Kukurydzy i mieć w składziku 10 szt. zebranych dojrzałych roślinek Kolorowej Kukurydzy (znikają po użyciu).Drugi poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Kolorowej Kukurydzy do 20%.

Nasiona Kolorowej Kukurydzy sadzi się bezpośrednio na trawie. Rosną w trzech jednogodzinnych etapach. Po pierwszym i drugim nasiona „proszą” o podlanie ich Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach). Jedna grządka z posianą Kolorową Kukurydzą wymaga dwukrotnego podlania Płynnym Nawozem po czym roślinka zaczyna rosnąć dalej przechodząc w kolejny 1-godzinny etap – uwzględniane jest podlewanie nawozem przez Kumpli. Po trzecim etapie dojrzała Kolorowa Kukurydza jest gotowa do żniw i po zebraniu ląduje w składziku.
5. Dyniowy Pomidor – Pasywna Technologia (wymagany 8-my poziom Laboratorium i odblokowana Kolorowa Kukurydza)- zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Dyniowego Pomidora podczas zbierania Pomidorów z Luksusowych Grządek.
6. Chińska Papryka – Pasywna Technologia (wymagany 9-ty poziom Laboratorium i odblokowany Dyniowy Pomidor)- zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Chińskiej Papryki podczas zbierania Czerwonej Papryki z Luksusowych Grządek.

Drzewologia

Po wybraniu są następujące opcje:
1. Armata Drzewna – Aktywna Technologia– strzel w dojrzałe drzewo aby otrzymać dodatkowe owoce i monety. Jeden strzał z armaty wymaga 100 punktów Farmium i daje 10 punktów badań.
2. Sześcienna Jabłoń– Pasywna Technologia (wymagany 5-ty poziom Laboratorium i odblokowana Armata Drzewna)- otrzymasz 1 nasiono Sześciennej Jabłoni podczas strzelania z Armaty do Jabłoni.

Nasiona Sześciennej Jabłoni sadzi się bezpośrednio na trawie. Rosną w sześciu etapach. Pierwszy etap trwa 1 min. Po tym czasie drzewko „prosi” o dwukrotne podlanie Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach). Sytuacja powtarza cyklicznie się do 5-tego etapu. Po piątym etapie drzewko „prosi” o pięciokrotne podlanie Płynnym Nawozem przechodząc w ostatni jednominutowy etap.Po upływie tego czasu jest gotowe do zbiorów. Po zebraniu owoc ląduje w składziku, a drzewko znika.

Do osiągnięcia trzeciego poziomu Sześciennej Jabłoni trzeba zebrać 48 nasion Sześciennej Jabłoni, użyć ze Składziku 12 owoców Sześciennych Jabłek oraz użyć ze Stodoły 10 szt. wyprodukowanych w Piecu Kuchennym Makaronów z serem (owoce Sześciennej Jabłoni i Makaron z serem znikają po użyciu).

Trzeci poziom zwiększa ilość uzyskanych nasion Sześciennej Jabłoni przy 1-nym strzale do 3 sztuk.

3. Kuchnia Molekularna (Wariant Drzewny) – Pasywna Technologia (wymagany 6-ty poziom Laboratorium i odblokowana Sześcienna Jabłoń)- można będzie przyrządzać Piecu Kuchennym 5 dodatkowych dań w zależności od poziomu Kuchni Molekularnej (Wariant Drzewny).
4. Wiśnia Surinam – Pasywna Technologia (wymagany 7-my poziom Laboratorium i odblokowana Kuchnia Molekularna (Wariant Drzewny)- otrzymasz 1 nasiono Wiśni Surinam podczas strzelania z Armaty do Wiśni.
5. Rambutan – Pasywna Technologia (wymagany 8-my poziom Laboratorium i odblokowana Wiśnia Surinam)- otrzymasz 1 nasiono Rambutan podczas strzelania z Armaty do Drzewa Liczi.
6. Diamentowy Cytrynowiec – Pasywna Technologia (wymagany 9-ty poziom Laboratorium i odblokowany Rambutan)- otrzymasz 1 nasiono Diamentowego Cytrynowca podczas strzelania z Armaty do Drzewa Cytrynowego.

 

 

 

108 Responses to Laboratorium

 1. aabbcc pisze:

  Czy ktos wie, jak zmienic z drzewologii (jak juz sie wybralo) na zywologie?

 2. kasik pisze:

  Rozgryzam Żniwologię

  Po wybraniu są nastepujące opcje:
  1. Oszczędny Proszek – Akywna Technologia.
  2. Czterolistna Koniczyna – Pasywna Technologia (wymagany 5-ty poziom Laboratorium i odlokowany Oszczędny Proszek).
  3. Kuchnia Molekularna (Wariant Roślinny) – Pasywna Technologia (wymagany 6-ty poziom Laboratorium i odblokowana Czterolistna Koniczyna)
  4. Kolorowa Kukurydza – Pasywna Technologia (wymagany 7-my poziom Laboratorium i odblokowana Kuchnia Molekularna)
  5. Dyniowy Pomidor – Pasywna Technologia (wymagany 8-my poziom Laboratorium i odblokowana Kolorowa Kukurydza)
  6. Chińska Papryka – Pasywna Technologia (wymagany 9-ty poziom Laboratorium i odblokowany Dyniowy Pomidor)

 3. kasik pisze:

  Oszczędny Proszek zamienia zwykłe grządki w Luksusowe Grządki. Po jego użyciu redukowany jest koszt sadzenia upraw.

  Użycie proszku na jedną grządkę zużywa 10 punktów Farmium i dodaje jeden punkt do poziomu Laboratorium.

  Na pierwszym poziomie koszt sadzenia zredukowany jest o 20%.

  Do ulepszenia na drugi poziom Oszczędnego Proszku trzeba 30 razy użyć go na grządkach i mieć 100 koniczyny w stodole (znika po użyciu).

  Drugi poziom zredukuje koszt sadzenia o 30 %.

  • kasik pisze:

   Do ulepszenia na trzeci poziom Oszczędnego Proszku trzeba 90 razy użyć go na grządkach oraz mieć 120 kukurydzy i 75 Serów mlecznych w stodole (znikają po użyciu).

   Trzeci poziom zredukuje koszt sadzenia o 40 %.

  • kasik pisze:

   Do ulepszenia na czwarty poziom Oszczędnego Proszku trzeba 340 razy użyć go na grządkach oraz mieć 150 pomidorów i 100 Odtłuszczonego mleka w stodole (znikają po użyciu).

   Odtłuszczone mleko uzyskuje się z Krowy Łaciatej postawionej na Ulepszaczu Krowy Łaciatej (do zakupienia w sklepie, zakładka Zwierzęta – Ulepszacz) i z zamontowanym na nim Gadżetem odtłuszczania (jest to gadżet 3-go poziomu Ulepszacza Krowy Łaciatej, do zakupienia w tajemnicy za 100 niebieskich żetonów)

   Czwarty poziom zredukuje koszt sadzenia o 50 %.

  • kasik pisze:

   Do ulepszenia na piąty poziom Oszczędnego Proszku trzeba 840 razy użyć go na grządkach, mieć 120 Czerwonej papryki oraz 150 Odtłuszczonego sera i 120 Mleka w Proszku w stodole (znikają po użyciu).

   Odtłuszczony ser uzyskuje się z Ser-Maszyny postawionej na Ulepszaczu Ser-Maszyny (do zakupienia w sklepie, zakładka Maszyny – Ulepszacz) i z zamontowanym na nim Gadżetem Odtłuszczonego Sera (jest to gadżet 3-go poziomu Ulepszacza Ser-Maszyny, do zakupienia w tajemnicy za 100 niebieskich żetonów).

   Mleko w proszku uzyskuje się losowo z Krowy Łaciatej postawionej na Ulepszaczu Krowy Łaciatej (do zakupienia w sklepie, zakładka Zwierzęta – Ulepszacz) i z zamontowanym na nim Gadżetem Mleka w Proszku (jest to gadżet 5-go poziomu Ulepszacza Krowy Łaciatej, do zakupienia w tajemnicy za 150 niebieskich żetonów)

   Piąty poziom zredukuje koszt sadzenia o 60 %.

 4. kasik pisze:

  Opis technologii w Żniwoligii:

  1. Oszczędny proszek – procentowo redukuje koszt sadzenia upraw (działa na „pustych” grządkach przed zasadzeniem).
  2. Czterolistna Koniczyna – zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Czterolistnej Koniczyny podczas zbierania Koniczyny z Luksusowych Grządek.
  3. Kuchnia Molekularna (Wariant Roślinny) – można będzie przyrządzać dania w Piecu Kuchennym – jeszcze do tego nie doszłam, może jakieś dania z tych specjalnych upraw?
  4. Kolorowa Kukurydza – zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Kolorowej Kukurydzy podczas zbierania Kukurydzy z Luksusowych Grządek.
  5. Dyniowy Pomidor – zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Dyniowego Pomidora podczas zbierania Pomidorów z Luksusowych Grządek.
  6. Chińska Papryka – zwiększa procentowo szanse na uzyskanie nasion Chińskiej Papryki podczas zbierania Czerwonej Papryki z Luksusowych Grządek.

  • kasik pisze:

   Technologia Czterolistna Koniczyna – otrzymujemy Nasiona Czterolistnej Koniczyny podczas żniw oprószonej Koniczyny (z Luksusowych Grządek)

   Na pierwszym poziomie szansa na ich zdobycie wynosi 10%.

   Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 21-szym poziomie gry, mieć farmę powiększoną co najmniej do 17×17 i posadzić 120 Koniczyny.

   Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Czterolistnej Koniczyny i posadzić Czterolistną Koniczynę 20 razy.

   Drugi poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Czterolistnej Koniczyny do 20%.

   • kasik pisze:

    Mała korekta:

    Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Czterolistnej Koniczyny i mieć w składziku 20 szt. zebranych dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny (znikają po użyciu).

    Nasiona Czterolistnej Koniczyny sadzi się bezpośrednio na trawie.
    Rosną w dwóch etapach.
    Pierwszy etap trwa 2 min. Po tym czasie nasiona „proszą” o podlanie ich Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach).
    Jedna grządka z posianą Czterolistną Koniczyną wymaga dwukrotnego podlania Płynnym Nawozem po czym roślinka zaczyna rosnąć dalej przechodząc w drugi 2-minutowy etap. Po upływie tego czasu jest gotowa do żniw i po zebraniu ląduje w składziku.

    • kasik pisze:

     Wskazówka:

     Na chwilę obecną maksymalna ilość posiadania buteleczek Płynnego Nawozu (te niebieskie) wynosi 200 szt. Jeśli uzbieramy więcej, to „nadmiarowość” jest zaznaczona na czerwono. Trzeba z tego nadmiaru skorzystać w dniu uzyskania (nawozić wszystko co w danym momencie jest dostępne), ponieważ w następnym dniu zostanie to zresetowane do maksymalnej ilości 200 sztuk.

   • kasik pisze:

    Do osiągnięcia trzeciego poziomu Czterolistnej Koniczyny trzeba zebrać 66 nasion Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Składziku 50 szt. zebranych dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny oraz użyć ze Stodoły 10 szt. wyprodukowanego w Piecu Kuchennym Makaronu z Serem (roślinki Czterolistnej Koniczyny i Makaron z Serem znikają po użyciu)

    Trzeci poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Czterolistnej Koniczyny do 30%.

    • kasik pisze:

     Do osiągnięcia czwartego poziomu Czterolistnej Koniczyny trzeba zebrać 174 nasiona Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Składziku 80 szt. zebranych dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Stodoły 20 szt. wyprodukowanych w Piecu Kuchennym Frytek oraz 12 szt. Szczęsliwej Galaretki(roślinki Czterolistnej Koniczyny, Frytki i Szczęśliwa Galaretla znikają po użyciu).

     Do produkcji Szczęśliwej Galaretki w Piecu Kuchennym trzeba mieć odblokowaną Kuchnię Molekularną na pierwszym poziomie.
     1 sztuka Produkowana jest 50s, zużywa 5 szt. dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny i 1 szt. Pomarańczowego smoothie z Kuchni.

     Żeby produkować Frytki w Piecu Kuchennym, trzeba w Kawiarni odblokować Przepis na Frytki – wymaga 5-ciu Klienckich Usmiechów.

     Czwarty poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Czterolistnej Koniczyny do 40%

     • kasik pisze:

      Wskazówka:

      Danie „Frytki” żużywa 3 moce i ma dwie postacie zależne od uzyskanego poziomu smaku.

      Jego zrobienie trwa 30 min, potrzebny jest jeden Ziemniak oraz opcjonalnie 6 szt. Cukru z Cukier-Maszyny.

      Z samego ziemniaka otrzymujemy danie na Brązową gwiazdkę.

      Przy użyciu obu składników mamy szansę na otrzymanie dania na Niebieską gwiazdkę, ale tylko jeśli Cukier dołożymy do garnka w ciągu ostatnich 5-ciu minut gotowania. Zbyt wczesne dołożenie Cukru powoduje jego rozgotowanie i otrzymujemy danie na Brązową gwiazdkę.

      Przydatne jest używanie Stopera (nowa opcja w Piecu Kuchennym) do zatrzymywania procesu gotowania po określonym czasie.

      Do uzyskania 4-go poziomu Czterolistnej Koniczyny potrzebnych jest 20 szt. Frytek na poziomie Niebieskiej gwiadki.

     • kasik pisze:

      Korekta:

      ŻEBY ODEBRAĆ DANIE NIEZALEŻNIE OD KOLORU GWIAZDKI ZAWSZE TRZEBA UŻYĆ OBU SKŁADNIKÓW.

     • kasik pisze:

      Do osiągnięcia piątego poziomu Czterolistnej Koniczyny trzeba zebrać 366 nasion Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Składziku 150 szt. zebranych dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny, użyć ze Stodoły 25 szt. Szczęśliwej Galaretki oraz 10 szt. jeszcze nie wiadomo czego – mam napis „Już wkrótce!” -(roślinki Czterolistnej Koniczyny i Szczęśliwa Galaretla znikają po użyciu).

      Do produkcji Szczęśliwej Galaretki w Piecu Kuchennym trzeba mieć odblokowaną Kuchnię Molekularną na pierwszym poziomie.
      1 sztuka Produkowana jest 50s, zużywa 5 szt. dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny i 1 szt. Pomarańczowego smoothie z Kuchni.

      Piąty poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Czterolistnej Koniczyny do 50%

     • kasik pisze:

      Czwartym elementem do osiągnięcia piątego poziomu Technologii Czterolistnej Koniczyny jest 10 szt. Czterolistnego Mleka (znikają po użyciu).

      Czterolistne Mleko uzyskuje się z Krowy Łaciatej postawionej na Ulepszaczu Krowy Łaciatej (do zakupienia w sklepie, zakładka Zwierzęta – Ulepszacz) i z zamontowanym na nim Gadżetem Czterolistnego Mleka (jest to gadżet 3-go poziomu Ulepszacza Krowy Łaciatej, do zakupienia w tajemnicy za 300 niebieskich żetonów)

      Krowę karmi się roślinkami Czterolistnej Koniczyny.

      Piąty poziom zwiększa szansę na otrzymanie nasion Czterolistnej Koniczyny do 50%

  • magda pisze:

   jak użyć oszczędnego proszku?

  • kasik pisze:

   Technologia – Kuchnia Molekularna (Wariant Roślinny).

   Na pierwszym poziomie otrzymujemy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchenny nowej potrawy – Szczęśliwej Galaretki.

   Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 25-tym poziomie gry, przygotować w Piecu Kuchennym 5 dań oraz Rozbudować Składzik do poziomu 3-go.

   Żeby zrobić 1 Szczęśliwą Galaretkę, trzeba zużyć 6 punktów mocy oraz 5 dojrzałych roślinek Czterolistnej Koniczyny ze Składziku i jedno Pomarańczowe smoothie (kuchnia).

   Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zainwestować 10000 monet, jedno Pióro Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 80 Niebieskich żetonów), jeden Atrament Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 600 Zielonych żetonów) oraz jeden Notes Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za Czerwone żetony).

   Na drugim poziomie otrzymamy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchennym nowej potrawy – Kolorowe Frittaty.

   • kasik pisze:

    Na drugim poziomie Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny) otrzymujemy nowy przepis do przygotowywania w Piecu Kuchennym – Kolorowe Frittaty.

    Żeby zrobić 1 Szczęśliwe Frittaty, trzeba zużyć 6 punktów mocy oraz 2 dojrzałe roślinki Kolorowej Kukurydzy ze Składziku, 2 Sery mleczne (Ser-Maszyna) i 5 szt. Cebuli ze Stodoły.

    Żeby mieć roślinki Kolorowej Kukurydzy trzeba mieć odblokowaną technologię „Kolorowa Kukurydza” – 7-dmy poziom Laboratorium.

    Do osiągnięcia trzeciego poziomu Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny)trzeba ponownie zainwestować 10000 monet, jedno Pióro Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 80 Niebieskich żetonów), jeden Atrament Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 600 Zielonych żetonów) oraz jeden Notes Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za Czerwone żetony).

    Na trzecim poziomie otrzymamy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchennym nowej potrawy – Nadziewane Pomidory.

    • kasik pisze:

     Korekta:

     Żeby zrobić 1 KOLOROWE Frittaty, trzeba zużyć 6 punktów mocy oraz 2 dojrzałe roślinki Kolorowej Kukurydzy ze Składziku, 2 Sery mleczne (Ser-Maszyna) i 5 szt. Cebuli ze Stodoły.

   • kasik pisze:

    Na trzecim poziomie Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny) otrzymujemy nowy przepis do przygotowywania w Piecu Kuchennym – Nadziewane Pomidory.

    Żeby zrobić 1 Nadziewane Pomidory, trzeba zużyć 6 punktów mocy oraz 2 dojrzałe roślinki Dyniowych Pomidorów ze Składziku, 2 szt. Masła (Kuchnia) i 5 szt. Ananasów ze Stodoły.

    Żeby zdobyć roślinki Dyniowych Pomidorów trzeba mieć odblokowaną technologię „Kolorowa Kukurydza” i 8-smy poziom Laboratorium.

    Do osiągnięcia czwartego poziomu Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny)trzeba ponownie zainwestować 10000 monet, jedno Pióro Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 80 Niebieskich żetonów), jeden Atrament Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 600 Zielonych żetonów) oraz jeden Notes Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za Czerwone żetony).

    Na czwartym poziomie otrzymamy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchennym nowej potrawy – Pikantne Quiche.

    • kasik pisze:

     Sprostowanie:

     Żeby zdobyć roślinki Dyniowych Pomidorów trzeba odblokować technologię Dyniowy Pomidor, która wymaga odblokowanej technologii „Kolorowa Kukurydza” i 8-go poziom Laboratorium.

   • kasik pisze:

    Na czwartym poziomie Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny) otrzymujemy nowy przepis do przygotowywania w Piecu Kuchennym – Pikantne Quiche.

    Żeby zrobić 1 Pikantne Quiche, trzeba zużyć 6 punktów mocy oraz 2 dojrzałe roślinki Chińskiej Papryki ze Składziku, 2 szt. Kiełbasek z indyka, 1 Pieczarkę i 12 szt. Orzeszków ziemnych ze Stodoły.

    Czas przygotowywania – 2 godziny.

    Żeby zdobyć roślinki Chińskiej Papryki trzeba odblokować technologię Chińska Papryka, która wymaga odblokowanej technologii „Dyniowy Pomidor” i 9-go poziomu Laboratorium.

    Do osiągnięcia piątego poziomu Kuchni Molekularnej (Wariant Roślinny)trzeba zainwestować 100000 monet, dwa Pióra Dziadka (1 szt. do kupienia w Tajemnicy za 80 Niebieskich żetonów), dwa Atramenty Dziadka (1 szt. do kupienia w Tajemnicy za 600 Zielonych żetonów) oraz dwa Notesy Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za Czerwone żetony).

    Na piątym poziomie otrzymamy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchennym nowej potrawy – Deserowa Góra.

    • Diabliki pisze:

     Dodaje przepis na budyń 1 mąka kukurydziana, 4 mleka,3 cukry i 3 wanilie czas 15 minut gotowanie z stoperem alarmem możliwość zdobycia 2 gwiazdek testuje więc nie wiem jeszcze jakich

     • kasik pisze:

      Przepis na budyń cd:

      Danie na brązową i niebieską gwiazdkę.

      Na brązową:
      Dodajemy od razu Mąkę kukurydzianą, Mleko i Wanilię (Mleko i Wanilia się rozgotują ale tak ma być). Stoper ustawiamy na zatrzymanie ok 5 minut do końca (tolerancja 10 sekund – ja ustawiam na dokładny czas). Potem dodajemy Cukier (cukier gotuje się 5 minut i NIE MOŻNA GO ROZGOTOWAĆ)i po ukończeniu gotowania otrzymujemy danie na brązową gwiazdkę.

      Ponieważ Mleko i Cukier mają ten sam czas gotowania (5 minut), to może można stosować je zamiennie do rozgotowywania, ale ja przetestowałam to z powodzeniem na rozgotowanym Mleku jak opisałam wyżej.

      Na niebieską:
      Dodajemy Mąkę kukurydzianą i ustawiamy stoper na zatrzymanie gotowania na 5 minut do końca. Następnie dodajemy Mleko i Cukier – ten sam czas gotowania – i ustawiamy stoper na 2 minuty do końca gotowania (tyle gotuje się Wanilia). Na koniec dodajemy Wanilię i po ugotowaniu otrzymujemy danie na niebieską gwiazdkę. Jest to przepis na uzyskanie maksymalnej ilości 3360 punktów smakowych z tego dania. Przypadkowe rozgotowanie za wcześnie dodanej Wanilii też pozwoli uzyskać danie na niebieską gwiazdkę ale o mniejszej ilości smakowych punktów.

      Na szczęście po zadanej ilości „przygotowywania nadzorowanego” dla danego dania można je przygotowywać automatycznie i nie jest to takie absorbujące. Ja już mam automatyzację dla Frytek na brązową gwiazdkę.

  • kasik pisze:

   Technologia Kolorowa Kukurydza – otrzymujemy nasiona Kolorowej Kukurydzy podczas żniw oprószonej Kukurydzy (z Luksusowych Grządek)

   Na pierwszym poziomie szansa na ich zdobycie wynosi 10%.

   Technologia dostępna jest od 7-go poziomu Laboratorium i wymaga odblokowanej Kuchni Molekularnej.

   Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 28-mym poziomie gry, mieć farmę powiększoną co najmniej do 19×19 i posadzić 180 Kukurydzy.

   Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Kolorowej Kukurydzy i mieć w składziku 10 szt. zebranych dojrzałych roślinek Kolorowej Kukurydzy (znikają po użyciu).

   Drugi poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Kulorowej Kukurydzy do 20%.

   • kasik pisze:

    Nasiona Kolorowej Kukurydzy sadzi się bezpośrednio na trawie.
    Rosną w trzech jednogodzinnych etapach.

    Po pierwszym i drugim nasiona „proszą” o podlanie ich Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach).

    Jedna grządka z posianą Kolorową Kukurydzą wymaga dwukrotnego podlania Płynnym Nawozem po czym roślinka zaczyna rosnąć dalej przechodząc w kolejny 1-godzinny etap – uwzględniane jest podlewanie nawozem przez Kumpli.

    Po trzecim etapie dojrzała Kolorowa Kukurydza jest gotowa do żniw i po zebraniu ląduje w składziku.

   • kasik pisze:

    Do osiągnięcia trzeciego poziomu Kolorowej Kukurydzy trzeba zebrać 66 nasion Kolorowej Kukurydzy, użyć ze Składziku 25 szt. zebranych dojrzałych roślinek Dojrzałej Kukurydzy oraz użyć ze Stodoły 10 szt. wyprodukowanych w Piecu Kuchennym Nachos – brązowa gwiazdka (roślinki Kolorowej Kukurydzy i Nachos znikają po użyciu).

    Żeby produkować Nachos w Piecu Kuchennym, trzeba w Kawiarni odblokować Przepis na Nachos – wymaga 13-tu Klienckich Uśmiechów.

    Trzeci poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Kolorowej Kukurydzy do 30%

  • kasik pisze:

   Technologia Dyniowy Pomidor – otrzymujemy Nasiona Dyniowego Pomidora podczas żniw oprószonego Pomidora (z Luksusowych Grządek)

   Technologia dostępna jest od 8-go poziomu Laboratorium i wymaga odblokowanej Kolorowej Kukurydzy.

   Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 32-im poziomie gry, mieć farmę powiększoną co najmniej do 20×20 i posadzić 240 Pomidorów.

   Na pierwszym poziomie szansa na zdobycie nasion wynosi 10%.

   Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Dyniowego Pomidora i mieć w składziku 20 szt. zebranych dojrzałych roślinek Dyniowego Pomidora (znikają po użyciu).

   Drugi poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Dyniowego Pomidora do 20%.

   • kasik pisze:

    Nasiona Dyniowego Pomidora sadzi się bezpośrednio na trawie.
    Rosną w dwóch dwugodzinnych etapach.

    Po pierwszym nasiona „proszą” o podlanie ich Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach).

    Jedna grządka z posianym Dyniowym Pomidorem wymaga dwukrotnego podlania Płynnym Nawozem po czym roślinka zaczyna rosnąć dalej przechodząc w kolejny 2-godzinny etap – uwzględniane jest podlewanie nawozem przez Kumpli.

    Po drugim etapie dojrzały Dyniowy Pomidor jest gotowy do żniw i po zebraniu ląduje w składziku.

   • kasik pisze:

    Technologia Chinska Papryka – otrzymujemy Nasiona Chinskiej Papryki podczas żniw oprószonej Czerwonej papryki (z Luksusowych Grządek)

    Technologia dostępna jest od 9-go poziomu Laboratorium i wymaga odblokowanego Dyniowego Pomidora.

    Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 35-tym poziomie gry, mieć farmę powiększoną co najmniej do 22×22 i posadzić 400 Pomidorów.

    Na pierwszym poziomie szansa na zdobycie nasion wynosi 10%.

    Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Chińskiej Papryki i mieć w składziku 10 szt. zebranych dojrzałych roślinek Chińskiej papryki (znikają po użyciu).

    Drugi poziom zwiększy szansę na otrzymanie nasion Chinskiej Papryki do 20%.

    Nasiona Chinskiej Papryki sadzi się bezpośrednio na trawie.
    Rosną w trzech czterogodzinnych etapach.

    Po pierwszym i drugim nasiona „proszą” o podlanie ich Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach).

    Jedna grządka z posianą Chińską Papryką wymaga dwukrotnego podlania Płynnym Nawozem po czym roślinka zaczyna rosnąć dalej przechodząc w kolejny 4-godzinny etap – uwzględniane jest podlewanie nawozem przez Kumpli.

    Po trzecim etapie dojrzała Chińska papryka jest gotowa do żniw i po zebraniu ląduje w składziku.

 5. kasik pisze:

  Zakumplowana farma KUNDZIO daje info o Drzewologii:

  Po wybraniu są następujące opcje:
  1. Armata Drzewna – Aktywna Technologia.
  2. Sześcienna Jabłoń– Pasywna Technologia (wymagany 5-ty poziom Laboratorium i odblokowana Armata Drzewna).
  3. Kuchnia Molekularna (Wariant Drzewny) – Pasywna Technologia (wymagany 6-ty poziom Laboratorium i odblokowana Sześcienna Jabłoń)
  4. Wiśnia Surinam – Pasywna Technologia (wymagany 7-my poziom Laboratorium i odblokowana Kuchnia Molekularna (Wariant Drzewny)
  5. Rambutan – Pasywna Technologia (wymagany 8-my poziom Laboratorium i odblokowana Wiśnia Surinam)
  6. Diamentowy Cytrynowiec – Pasywna Technologia (wymagany 9-ty poziom Laboratorium i odblokowany Rambutan)

  • kasik pisze:

   Info od Kundzio:

   Technologia – Kuchnia Molekularna (Wariant Drzewny).

   Na pierwszym poziomie otrzymujemy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchenny nowej potrawy – Sześcienna Tarta Jabłkowa.

   Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 25-tym poziomie gry, przygotować w Piecu Kuchennym 5 dań oraz Rozbudować Składzik do poziomu 3-go (TAK SAMO JAK w Wariancie Roślinnym).

   Żeby zrobić 1 Sześcienną Tratę Jabłkową, trzeba zużyć 6 punktów mocy oraz 1 Jabłko Sześcienne ze Składziku i jedną Galaretkę Jabłkową(kuchnia).

   Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zainwestować 10000 monet, jedno Pióro Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 80 Niebieskich żetonów), jeden Atrament Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za 600 Zielonych żetonów) oraz jeden Notes Dziadka (do kupienia w Tajemnicy za Czerwone żetony) – TAK SAMO JAK w Wariancie Roślinnym.

   Na drugim poziomie otrzymamy możliwość przygotowywania w Piecu Kuchennym nowej potrawy – Egzotyczny Tort Wiśniowy.

 6. kasik pisze:

  Opis technologii w Drzewologii (od zakumplowanej farmy KUNDZIO):

  1. Armata Drzewna – strzel w dojrzałe drzewo aby otrzymać dodatkowe owoce i monety. Jeden strzał z armaty wymaga 100 punktów Farmium i daje 10 punktów badań.
  2. Sześcienna Jabłoń – otrzymasz 1 nasiono Sześciennej Jabłoni podczas strzelania z Armaty do Jabłoni.
  3. Kuchnia Molekularna (Wariant Drzewny) – można będzie przyrządzać Piecu Kuchennym 5 dodatkowych dań w zależności od poziomu Kuchni Molekularnej (Wariant Drzewny)
  4. Wiśnia Surinam – otrzymasz 1 nasiono Wiśni Surinam podczas strzelania z Armaty do Wiśni.
  5. Rambutan – otrzymasz 1 nasiono Rambutan podczas strzelania z Armaty do Drzewa Liczi.
  6. Diamentowy Cytrynowiec – otrzymasz 1 nasiono Diamentowego Cytrynowca podczas strzelania z Armaty do Drzewa Cytrynowego.

  • kasik pisze:

   Info od Kundzio:

   Technologia Sześcienna Jabłoń – otrzymujemy nasiona Sześciennej Jabłoni podczas strzelania z Armaty Drzewnej do dojrzałych Jabłoni.

   Na pierwszym poziomie po jednym strzale do dojrzałej Jabłoni otrzymujemy 1 nasiono Sześciennej Jabłoni.

   Żeby uruchomić pierwszy poziom trzeba być minimalnie na 21-szym poziomie gry, mieć farmę powiększoną co najmniej do 17×17 i posadzić 8 drzew Jabłoni.

   Do osiągnięcia drugiego poziomu trzeba zebrać 18 nasion Sześciennej Jabłoni i 5 razy zebrać owoce z Sześciennej Jabłoni.

   Drugi poziom zwiększa ilość uzyskanych nasion Sześciennej Jabłoni przy 1-nym strzale do 2 sztuk.

   • kasik pisze:

    Info od Kundzio:

    Nasiona Sześciennej Jabłoni sadzi się bezpośrednio na trawie.

    Rosną w sześciu etapach.

    Pierwszy etap trwa 1 min. Po tym czasie drzewko „prosi” o dwukrotne podlanie Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach).

    Sytuacja powtarza cyklicznie się do 5-tego etapu.

    Po piątym etapie drzewko „prosi” o pięciokrotne podlanie Płynnym Nawozem przechodząc w ostatni jednominutowy etap.

    Po upływie tego czasu jest gotowe do zbiorów. Po zebraniu owoc ląduje w składziku, a drzewko znika.

   • kasik pisze:

    Do osiągnięcia trzeciego poziomu Sześciennej Jabłoni trzeba zebrać 48 nasion Sześciennej Jabłoni, użyć ze Składziku 12 owoców Sześciennych Jabłek oraz użyć ze Stodoły 10 szt. wyprodukowanych w Piecu Kuchennym Makaronów z serem (owoce Sześciennej Jabłoni i Makaron z serem znikają po użyciu).

    Trzeci poziom zwiększa ilość uzyskanych nasion Sześciennej Jabłoni przy 1-nym strzale do 3 sztuk.

   • Ilajla pisze:

    A jak mam zwiększyć poziom laboratorium? Doszłam do 9 poziomu i stoję w miejscu -:(

 7. Kundzio pisze:

  W drzewologii Armata Drzewna :

  Na poziomie pierwszym strzelając w dojrzałe drzewo uzyskujemy 2 dodatkowe owoce oraz monety ( 100% ceny kupna drzewa). Aby ulepszyć musimy zebrać 50 jabłek i 6 razy strzelić z armaty. Na poziomie drugim uzyskamy po strzale dodatkowe 2 owoce oraz monety ( 120% ceny kupna drzewa).

  • Kundzio pisze:

   Właśnie odkryłam że po strzeleniu z armaty w drzewo ono znika. Więc się nie zdziwię. ..

  • kasik pisze:

   Informacja od Kundzio:

   Technologia Armata Drzewna z poziomu 3-go na 4-ty:

   Do ulepszenia na czwarty poziom Armaty Drzewnej trzeba 68 razy strzelić z Armaty Drzewnej oraz mieć 70 owoców Liczi i 100 Odtłuszczonego mleka w stodole (znikają po użyciu).

   Odtłuszczone mleko uzyskuje się z Krowy Łaciatej postawionej na Ulepszaczu Krowy Łaciatej (do zakupienia w sklepie, zakładka Zwierzęta – Ulepszacz) i z zamontowanym na nim Gadżetem odtłuszczania (jest to gadżet 3-go poziomu Ulepszacza Krowy Łaciatej, do zakupienia w tajemnicy za 100 niebieskich żetonów)

   Na poziomie czwartym uzyskamy po strzale dodatkowe 3 owoce oraz monety (140% ceny kupna drzewa).

 8. Kundzio pisze:

  Drzewologia:

  Wykonując zadania w kawiarni otrzymujemy Płynny nawóz ( niebieskie buteleczki) którym później będziemy nawozić nasiona z labolatorium, aby otrzymać np. sześcienną jabłoń.

  • kasik pisze:

   Żniwologia

   Ten nawóz pewnie będzie również używany przy uprawianiu „specjalnych” nasion Żniwologii, czyli Czterolistnej Koniczyny, Kolorowej Kukurydzy, Dyniowego Pomidora i Chińskiej Papryki.

 9. oli pisze:

  Jak uzyskać czterolistną koniczynę? Jestem na drugim poziomie tej technologii i nie wiem, co mam robić. Mam siać koniczynę? Tylko na luksusowych grządkach? I wtedy teoretycznie mam 10% szans na uzyskanie nasion 4-listnej koniczyny? Jak ją zbiorę to ona wyląduje w składziku?
  I co to jest taki niebieski płyn w buteleczce i kiedy się go używa?

  • kasik pisze:

   W opisie technologii Czterolistna Koniczyna na poziomie pierwszym jest tak:

   „Masz 10% szans, aby otrzymać Nasiona Czterolistnej Koniczyny podczas żniw oprószonej Koniczyny”

   Jeśli „trafią” się te nasiona, to powinny pojawić się w Banku Nasion.

   Po posadzeniu specjalnych nasion (w tutorialu gry pokazane jest, że sadzi się je bezpośrednio na trawie) trzeba je podlewać Płynnym Nawozem, który znajduje się w tych niebieskich buteleczkach.

   Nasiona Czterolistnej Koniczyny rosną 4 minuty i do dojrzenia potrzebują 2 etapów: po pierwszym etapie „poproszą” o Płynny Nawóz, po drugim roślinka będzie dojrzała i po zebraniu wyląduje w Składziku.

   To na razie teoretycznie, bo jeszcze jestem na 4 poziomie Laboratorium.

   • oli pisze:

    Dzięki bardzo. Ja jestem na 5 poziomie laboratorium, ale stanełam na tym i trochę się zagubiłam. Na serio na trawie będziemy sadzić? Zobaczymy … Jak na razie zajęłam się odblokowaniem następnego etapu lotu trzmiela i na to zuzywam całą moc

 10. nouki pisze:

  Witam.

  czy komus sie udało posadzic jabłoń bedac na 5 poziomie labolatorium? Niby mam nasiona pokazuje ze moge sadzic ale jak potwierdzam to nic sie nie dzieje.

  pozdrawiam.

  • Kundzio pisze:

   A czy masz 5 nasion ? Ja jeszcze nie doszłam do tego etapu ale z tego co tam podpowiada to potrzeba 5 nasiona by posadzić. . Daj znać jak ci się uda

   • nouki pisze:

    Witam.

    wiec standardowo napisalem do pomocy. Odpowiedz- Zainstaluj odinstaluj……. ale nic nie dało, drzewo samo się posadzilo☺ Teraz mam znów 5 nasion i nie mogę posadzić.

    • nouki pisze:

     Witam. Udało się posadzić instalujac symulator androida na laptopie.
     Tak szczerze to gra staje się coraz bardziej oszukana. Powiedzmy mamy kolo z nagrodami za żetony jest 16 pól 8 ma torebkę wiec teoretycznie kręcąc za 5 zetonow powinna być zawsze wylosowana torba. Niestety tak nie jest. Dalej jest tak samo czy to 3 lapki czy 4 lapki losuja nagrody losuja się niekiedy te kolo siebie same badziewne.

     Szczęście to będzie jak zakupimy sobie sami.

     Pozdrawiam.

     • Brokułowo pisze:

      takie rzeczy piszcie do suportu bo to coś może da, zawsze jest na to nadzieja przynajmniej

 11. oli pisze:

  Udało mi się posiać czterolistną koniczynę (na trawie!). Rzeczywiście dojrzewa b. szybko, w dwóch etapach. Mozolnie zbieram ją, żeby przejść na drugi poziom i mieć 20 % szans na te nasiona 🙂

 12. Brokułowo pisze:

  UWAGA! przy użyciu płynnego nawozu u sąsiadów nie zlicza nam pomocy. Problem jest zgłoszony w supporcie.

 13. Diabliki pisze:

  Zniwologia z 2 na 3 poziom posiadać trzeba 66 nasion 4listnej koniczyny ,50 4listnej koniczyny i 10 makarow z serem oczywiście zwiększa do 30% otrzymywanie nasion 4 listnej koniczyny

 14. Diabliki pisze:

  Oszczędny proszek z 3 na 4 poziom koszt sadzenia redukuje o 50% potrzeba 340 oszczędnego proszku 150 pomidorów i 100 odtłuszczone mleka

 15. Farma Zadupie pisze:

  Jak mam zrobić frytki w kawiarni pomóżcie prosze

 16. Kozi dom pisze:

  Witam ,do rozbudowy sześciennej jabłoni na czwarty poziom potrzebne są frytki z keczupem (przynajmniej tak to wygląda). Jak je zrobić ?

 17. Kozi dom pisze:

  Sorki za zawracanie głowy , już znalazłam 😀

 18. kasik pisze:

  Złoty Palec to druga technologia dostępna w podstawowych badaniach Laboratorium.

  Jest to aktywna technologia, czyli taka która wymaga od użytkownika aktywnego działania. Pozwala natychmiastowo zebrać po 3 produkty z maszyn i zwierząt (do niektórych nie trzeba nawet mieć składników, np. można zebrać Mleko Bawole bez posiadania w Stodole Ogórków).

  Aktywowana jest po osiągnięciu 2-go poziomu Laboratorium (120 punktów badań).

  Do odblokowania trzeba być na minimalnie 13-tym poziomie gry, wyprodukować 10 szklanek Soku Jabłkowego i zebrać 30 Lawendy.

  Jednokrotne użycie Złotego Palca zużywa 20 punktów Farmium i dodaje 2 punkty badań.

  Na pierwszym poziomie można natychmiast zebrać po 3 produkty z Krowy Łaciatej i Ser-Maszyny (podświetlają się po wybraniu technologii). Działa również, gdy Krowa Łaciata i Ser-Maszyna stoją na Ulepszaczach.

  Żeby podnieść technologię do poziomu 2-go, trzeba użyć technologii Złoty Palec 12 razy oraz użyć ze Stodoły wyprodukowanych w Kuchni 15 sztuk Shake Jabłkowych.

  Do wyprodukowania 1 Shake Jabłkowego potrzeba 1 punktu mocy (1 Mleko od Krowy Łaciatej i 1 Sok Jabłkowy z Sok-Maszyny).

  Na drugim poziomie można dodatkowo zebrać natychmiast po 3 produkty z Królika, Młyna holenderskiego i Kurnika (podświetlają się po wybraniu technologii).

  Żeby podnieść technologię do poziomu 3-go, trzeba użyć technologii Złoty Palec 42 razy oraz użyć ze Stodoły wyprodukowanych w Kuchni 12 sztuk Sera Lawendowego i 12 Ciast Naleśnikowych.

  Do wyprodukowania 1 Sera Lawendowego potrzeba 1 punktu mocy (1 Lawenda i 1 Ser bawoli z Ser-Maszyny).

  Do wyprodukowania 1 Ciasta naleśnikowego potrzeba 1 punktu mocy (2 Mąki pszenne z Młyna Holenderskiego i 1 Jajko z Kurnika).

  Na trzecim poziomie można dodatkowo zebrać natychmiast po 3 produkty z Bawołu, Piekarnika i Bydła Limousin (podświetlają się po wybraniu technologii).

  Żeby podnieść technologię do poziomu 4-go, trzeba użyć technologii Złoty Palec 142 razy oraz użyć ze Stodoły 25 sztuk Angory od Królika i wyprodukowanych w Kuchni 30 sztuk Kanapek.

  Do wyprodukowania 1 Kanapki potrzeba 3 punktów mocy (2 Wołowiny z Bydła Limousin i 2 Chleby kukurydziane z Piekarnika – Mąkę kukurydzianą do zrobienia tego Chleba produkuje się w Kuchni).

  Na czwartym poziomie można dodatkowo zebrać natychmiast po 3 produkty z Białej Kozy, Świńskiej Zagrody, Burger-Maszyny i Wino-Maszyny (podświetlają się po wybraniu technologii).

  Żeby podnieść technologię do poziomu 5-go, trzeba zdobyć w sumie 20 Ulepszeń technologii oraz użyć ze Stodoły 80 sztuk Jogurtu arbuzowego z Jogurt-Maszyny (Wyspa) oraz wyprodukowanych w Kuchni 30 sztuk Śmietany i 40 sztuk Pieczeni.

  Do wyprodukowania 1 Śmietany potrzeba 3 punktów mocy (2 Mleka bawole od Bawołu i 2 Masła z Kuchni).

  Do wyprodukowania 1 Pieczeni potrzeba 3 punktów mocy (1 Cheese-Burger z Burger-Maszyny i 1 Grillowany stek z Kuchni).

  Na piątym poziomie można zebrać natychmiast po 3 produkty z DOWOLNYCH maszyn i zwierząt.

 19. Oxana pisze:

  Jak zrobic frytki te z niebieska gwiazdka?

 20. diabliki pisze:

  Przepis na pieczone banany jeśli nikt nie dał potrzebne mąka tortowa 1 szt,1 mleko kokosowe,1 lody winogronowe ,30 miodu,2 banany i 15 mocy plus 4 godziny cierpliwości bo tyle czasu trzeba by ugotować

  • Diabliki pisze:

   Na brązową gwiazdkę
   Mąka tortowa od razu,po godz mleko kokosowe,po kolejnej godz lód winogronowy po kolejnych 50 minutach jest danie na brązowej gwiazdce należy jeśli chcemy ukończyć na tej gwiazdce dodać miód i banany myślę że miód 5 minut przed końcem a banany 3 żeby otrzymać niebieska i złota ale to jeszcze muszę przetestowac

 21. diabliki pisze:

  Pikantne quiche na złotą gwiazdkę na początku tylko pieczarki wrzucamy na 2 godz,pozniej dorzucamy dynie ustawiamy zegar na godzinę, po tym dorzucamy kiełbaski z indyka i 30 minut przed końcem orzeszki

 22. kasik pisze:

  Deserowa Góra (danie trzygwiazdkowe – brązowa, niebieska i złota) – 10 mocy, maksymalny czas gotowania 5 godzin

  Składnki i maksymalny czas ich gotowania:

  1 szt. Bąbelków Sago (Kuchnia) – 5 godzin
  1 szt. Chińskiej Papryki – 2 godziny
  1 szt. Dyniowego Pomidora – 50 minut
  2 szt. Kolorowej Kukurydzy – 20 minut
  8 szt. Czterolistnej Koniczyny – 15 minut

  Składniki dodaje się kolejno zgodnie z maksymalym czasem gotowania. Tolerancja 10 sekund. Jeśli składnik będzie gotowany dłużej to się rozgotuje i punkty które „dał” zostaną odjęte.

 23. Diabliki pisze:

  Kolorowe fritaty
  Ser i kolorową kukurydzę wrzucamy od razu po 15 minutach mamy niebieską gwiazdkę,5 min 40 sek do końca wrzucamy cebulę i za ok 20 sek mamy złotą gwiazdkę i można skonczyc danie

 24. diabliki pisze:

  prościej się już nie da 🙂
  fritata kolorowa
  czas na przyżądzenie 20 minut
  Ser i kolorową kukurdzę wrzucamy od razu (gotuje się do końca przyrządzania dania)
  w 14 minucie i 20 sekund dorzucamy cebulę i czekamy bo do około 16 minuty powinno być gotowe do odebrania
  miłego gotowania

 25. kasik pisze:

  Pieczone banany (danie trzygwiazdkowe – brązowa, niebieska i złota) – 15 mocy, maksymalny czas gotowania 4 godziny, maksymalna ilość punktów smaku 54360.

  Składniki i maksymalny czas ich gototwania:

  1 szt. Maki Tortowej (Kuchnia) – 4 godziny (max 14400 punktów, jeden punkt smaku na sekundę)
  1 szt. Mleka Kokosowego (Kuchnia) – 3 godziny (max 10800 punktów, jeden punkt smaku na sekundę)
  1 szt. Lodów winogronowych (Lody-maszyna) – 2 godziny (max 7200 punktów, jeden punkt smaku na sekundę)
  30 szt. Miodu – 12 minut (max 720×30=21600 punktów smaku, 30 punktów smaku na sekundę)
  2 szt. Bananów – 3 minuty (max 180×2=360 punktów smaku, 2 punkty smaku na sekundę)

  Składniki dodaje się kolejno zgodnie z maksymalym czasem gotowania. Tolerancja 10 sekund. Jeśli składnik będzie gotowany dłużej to się rozgotuje i punkty które „dał” zostaną odjęte.

  Brązowa gwiazdka po uzyskaniu 19026 punktów smakowych, Niebieska po uzyskaniu 38052 punktów smakowych, Złota po uzyskaniu 46206 punktów smakowych.

  !!! UWAGA !!! Żeby odebrać danie niezależnie od koloru gwiazdki zawsze trzeba użyć wszystkich składników !!!

 26. kasik pisze:

  Zapiekanka Ziemniaczana (danie trzygwiazdkowe – brązowa, niebieska i złota) – 17 mocy, maksymalny czas gotowania 5 godzin, maksymalna ilość punktów smaku 51000.

  Składniki i maksymalny czas ich gotowania:

  1 szt. Śmietany (Kuchnia) – 5 godziny (max 18000 punktów, jeden punkt smaku na sekundę)
  1 szt. Pieczarki – 4 godziny (max 14400 punktów, jeden punkt smaku na sekundę)
  2 szt. Ziemniaków – 30 minut (max 1800×2=3600 punktów, 2 punkty smaku na sekundę)
  25 szt. Fasoli – 10 minut (max 600×25=15000 punktów smaku, 25 punktów smaku na sekundę)

  Składniki dodaje się kolejno zgodnie z maksymalnym czasem gotowania. Tolerancja 10 sekund. Jeśli składnik będzie gotowany dłużej to się rozgotuje i punkty które „dał” zostaną odjęte.

  Brązowa gwiazdka po uzyskaniu 17850 punktów smakowych, Niebieska po uzyskaniu 35700 punktów smakowych, Złota po uzyskaniu 43350 punktów smakowych.

  !!! UWAGA !!! Żeby odebrać danie niezależnie od koloru gwiazdki zawsze trzeba użyć wszystkich składników !!!

 27. kasik pisze:

  Nadziewane pomidory (danie dwugwiazdkowe – brązowa i niebieska) – 6 mocy, maksymalny czas gotowania 50 minut, maksymalna ilość punktów smaku 11400.

  Składniki i maksymalny czas ich gototwania:

  2 szt. Dyniowych Pomidorów – 50 minut (max 3000×2=6000 punktów, dwa punkty smaku na sekundę)
  4 szt. Masła (Kuchnia) – 10 minut (max 600×4=2400 punktów, cztery punkty smaku na sekundę)
  5 szt. Ananasów – 10 minut (max 600×5=3000 punktów, pięć punktów smaku na sekundę)

  Składniki dodaje się kolejno zgodnie z maksymalym czasem gotowania. Tolerancja 10 sekund. Jeśli składnik będzie gotowany dłużej to się rozgotuje i punkty które „dał” zostaną odjęte.

  Brązowa gwazdka po uzyskaniu 5700 punktów smakowych, Niebieska po uzyskaniu 8550 punktów smakowych.

  !!! Żeby odebrać danie niezależnie od koloru gwiazdki zawsze trzeba użyć wszystkich składników !!!

 28. kasik pisze:

  Pikantne Quiche (danie trzygwiazdkowe – brązowa, niebieska i złota) – 6 mocy, maksymalny czas gotowania 4 godziny, maksymalna ilość punktów smaku 43200.

  Składniki i maksymalny czas ich gototwania:

  1 szt. Pieczarki – 4 godziny (max 14400 punktów, jeden punkt smaku na sekundę)
  2 szt. Chińskiej Papryki – 2 godziny (max 7200×2=14400 punktów, dwa punkty smaku na sekundę)
  2 szt. Kiełbasek z idyka – 1 godzina (max 3600×2=7200 punktów, dwa punkty smaku na sekundę)
  12 szt. Orzeszków ziemnych – 10 minut (max 600×12=7200 punktów, 12 punktów smaku na sekundę)

  Składniki dodaje się kolejno zgodnie z maksymalym czasem gotowania. Tolerancja 10 sekund. Jeśli składnik będzie gotowany dłużej to się rozgotuje i punkty które „dał” zostaną odjęte.

  Brązowa gwazdka po uzyskaniu 12600 punktów smakowych, Niebieska po uzyskaniu 25200 punktów smakowych, Złota po uzyskaniu 30600 punktów smakowych.

  !!! Żeby odebrać danie niezależnie od koloru gwiazdki zawsze trzeba użyć wszystkich składników !!!

 29. kasik pisze:

  Nachos (danie tylko na brązową gwiazdkę – 3 moce, maksymalny czas gotowania 1 minuta, maksymalna ilość punktów smaku 270.

  Składniki i maksymalny czas ich gotowania w tym daniu:

  2 szt. Mąki kukurydzianej (Kuchnia) – 1 minuta (max 120 punktów, dwa punkty smaku na sekundę)
  3 szt. Cebuli – 50 sekund (max 50×3=150 punktów, trzy punkty smaku na sekundę)

  Składniki dodaje się kolejno zgodnie z maksymalnym czasem gotowania. Tolerancja 10 sekund. Jeśli składnik będzie gotowany dłużej to się rozgotuje i punkty które „dał” zostaną odjęte.

  Brązowa gwiazdka po uzyskaniu 189 punktów smakowych.

  !!! Żeby odebrać danie zawsze trzeba obu składników !!!

 30. Beti pisze:

  Dania z drzewologii udostępnione przez diabliki:

  1. Sześcienna tarta jabłkowa – 6 mocy kuchennych, czas gotowania 50 sekund
  Składniki:
  – 1 jabłko sześcienne
  – 1 galaretka jabłkowa (kuchnia).

  2. Egzotyczny tort wiśniowy – 6 mocy kuchennych, czas gotowania 15 minut
  Składniki:
  – 2 jeżyny
  – 1 wiśnia surinam
  – 4 cukry.

  3. Warstwowy tort owocowy – 6 mocy kuchennych, czas gotowania 45 minut,

  Składniki:
  – 1 rambutan
  – 2 gruszki
  – 4 ciasta naleśnikowe (kuchnia).

  4. Luksusowa rolada – 6 mocy kuchennych, czas gotowania 2 godziny 10 minut
  Składniki:
  – 2 diamentowe cytrynowce
  – 2 cynamony
  – 2 cukry klonowe
  – 8 owoców (palmy albo oliwki – do sprawdzenia).

  5. Tort owocowo wiśniowy – 10 mocy kuchennych, czas gotowania 5 godzin 10 minut
  Składniki:
  – 1 bąbelki sago (kuchnia)
  – 1 diamentowy cytrynowiec
  – 4 jabłka sześcienne
  – 2 wiśnie surinam.

  Szczegóły zostaną podane w osobnych postach w najbliższym czasie :).

  • Brokułowo pisze:

   Dzięki za wklejenie i Diabliki za rozgryzienie.

   • Brokułowo pisze:

    jesli chodzi o tort warstwowy owocowy z rambutanem to na brazowa gwiazdke jest po ukonczeniu czasu gruszki na 4040 pkt smakowym przed wrzuceniem ciast nalesnikowych niebieska po wrzuceniu ciast nalesnikowych ok 15 sek przed koncem gotowania

 31. agaslawno pisze:

  cześć wszystkim wszystko piękne opisane jest ale stanęło mi na sprawie której nie mogę się doczytać bo chyba nie ma nawet ujętego mianowicie jestem w laboratorium na 9 poziomie max. w drzewologi mam wszystkie drzewa na 4 poziomie , ale niestety na czwartych zadaniach z kazdego drzewa mam napis już wkrótce .czy da jakos te zadania odblokować jeśli tak to jak??

 32. agaslawno pisze:

  Brokułowo ale interweniowales juz cos w tej sprawie jesli tak to z jakim wynikiem cos pomoglo???

  • Brokułowo pisze:

   ja to pisze do nich z każdą pierdołą i z tym też i mnie zbyli… wydaje mi się, że oni cos dadzą myslałam, że po tej aktualizacji ale nadal nic… pewnie chodzi o to, żebyśmy tego za szybko nie skończyli; ich szybkość rozwiązywania takich problemów też zależy od tego jak wiele osób do nich pisze stąd też zalecam napisanie do nich

 33. agaslawno pisze:

  ok dzieki juz napisalam:) pozdrawiam

 34. Brokułowo pisze:

  Info od Diabliki :
  na 4 poziom a na piąty poziom jabłka potrzeba 50 sześciennego jabłka,25 tart jabłkowych z pieca,10 dzemu sześciennego i 192 nasiona sześciennego jabłka
  Wiśnia surinam na 5 potrzeba 366 nasion wiśni surinam,50 wiśni surinam ,20 tortów egzotycznych wiśniowych 1 element wkrótce :/
  Rambutan na 5 potrzeba 366 nasion rambutan,50 szt rambutanu,20 warstwowego tortu owocowego i 1 element wkrótce :/
  na 4 etap diamentowej cytryny 174 nasiona cytryny diamcytryn,10 angielskiego śniadania,10 luksusowych rolad cytrynowych
  dania na 4 muszą być na niebieską gwiazdkę
  w piątym nie ma takiego oznaczenia

 35. Martita pisze:

  Jak wyprodukować nasiona czterolistnej koniczyny , nie mam pojęcia jak?

  • Brokułowo pisze:

   Polecam ten fragment: 1. Oszczędny Proszek – Aktywna Technologia- procentowo redukuje koszt sadzenia upraw (działa na „pustych” grządkach przed zasadzeniem).

   Oszczędny Proszek zamienia zwykłe grządki w Luksusowe Grządki. Po jego użyciu redukowany jest koszt sadzenia upraw.

   Użycie proszku na jedną grządkę zużywa 10 punktów Farmium i dodaje jeden punkt do poziomu Laboratorium.

   Nasiona Czterolistnej Koniczyny sadzi się bezpośrednio na trawie. Rosną w dwóch etapach. Pierwszy etap trwa 2 min. Po tym czasie nasiona „proszą” o podlanie ich Płynnym Nawozem (tym w niebieskich buteleczkach). Jedna grządka z posianą Czterolistną Koniczyną wymaga dwukrotnego podlania Płynnym Nawozem po czym roślinka zaczyna rosnąć dalej przechodząc w drugi 2-minutowy etap. Po upływie tego czasu jest gotowa do żniw i po zebraniu ląduje w składziku.

 36. Bunny pisze:

  Czy ktoś wie ile dukatow trzeba aby zmienić 2 raz przedmiot badań w laboratorium?

 37. Martyna pisze:

  Mam problem z podniesieniem levelu technologii pasywnej w laboratorium.
  Robię potrawy w kuchni molekularnej i nie zalicza mi ich w technologii…to jak mam podnieść level?
  Czy może ktoś miał też taki problem?
  Napisałam do supportu ale mija już drugi dzień i odpowiedzi nie mam 🙁

 38. Ala pisze:

  Jak zwiększyć pojemność składziku

 39. Ala pisze:

  Mam pojemność składziku 110 i żadnego plusika, czy to już maksimum?

  • Brokułowo pisze:

   Tak to niestety koniec. Natomiast ponieważ jest t strasznie mało to kilka osób już pisało do supportu-im więcej nas napisze tym wyższe szanse, że coś zmienią w tej sprawie.

 40. Ala pisze:

  Dziękuję bardzo za pomoc. Pozdrawiam i życzę miłego dnia

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

one × one =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.