Grasz w Wiejskie Życie nad Morzem? Masz szansę dostać z UE 500 tys. euro dotacji !

c74f750d214e138fcee74c68c4350d1a

Kilkoro obywateli Rumunii złożyło wniosek do Unii Europejskiej z prośbą o dotację na hodowlę krów. Wnioskodawcy we wniosku zaznaczyli, że posiadają 8 farm, na których hodują ogółem 1860 sztuk bydła. W ciągu trzech lat otrzymali 500 tysięcy euro dotacji. Nie byłoby w tym nic dziwnego, gdyby nie fakt, że krowy były jedynie wirtualnymi zwierzętami z popularnej gry internetowej Farmville.

Rocznie otrzymywali po 120 euro za każde zwierzę z hodowli. Dotacja była wypłacana w ramach programu pomocy małym i średnim gospodarstwom na terenie Rumunii. “Rolnicy” posiadali odpowiednie dokumenty, które poświadczały o istnieniu gospodarstwa. W razie kontroli weterynaryjnych hodowali kilka prawdziwych sztuk bydła. Inspekcja nigdy nie doszła do skutku, gdyż rumuńskie prawo umożliwia nie wyrażenie zgody na inspekcję.

Gdy dotacje zostały wstrzymane, wnioskodawcy zaskarżyli decyzję do sądu. Według nich wszystko odbywało się zgodnie z prawem, na co posiadają odpowiednie dokumenty. Nie mieli również pojęcia, że pieniądze na hodowlę dotyczą wyłącznie prawdziwych krów. Prawo Unii Europejskiej nie reguluje bowiem takich kwestii.

źródło: instalki.pl

Skoro udało się z Farmville to czemu ma się nie udać z Wiejskim Życiem :))) Zapraszam odważnych do działania i dyskusji !

One Response to Grasz w Wiejskie Życie nad Morzem? Masz szansę dostać z UE 500 tys. euro dotacji !

  1. Przemek_23 pisze:

    Się nie ma co śmiać, to wszystko z naszych podatków…

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *