FAQ

faq1

Zapraszamy do sekcji z najczęściej zadawanymi pytaniami (FAQ).


ZWIERZĘTA

Żeby postawić Staw gęsi lub Staw Kaczki, trzeba najpierw kupić „staw z wodą”.

Wchodzisz do Sklepu, tam zakładka „Zwierzęta” i potem w zakładkę „Staw” (na górze zaraz pod monetami). Tam kupujesz „Wodę stawu”. Układasz nią staw na farmie w kształcie kwadratu 2×2 lub 3×3 i dopiero na nim umieszczasz „Staw gęsi” lub „Staw zielonej kaczki”.

Do umieszczenia „Stawu zielonej kaczki” wystarczą 4 „stawy z wodą” – 2×2.
Do umieszczenia „Stawu gęsi” potrzeba 9 „stawów z wodą” – 3×3.

Kaczkę/Gęś i staw przenosisz na dwa sposoby. Jeśli nie masz magazynu, budujesz nowy staw i tam przenosisz Kaczkę/Gęs. Jednak lepiej najpierw wybudować magazyn (i tak wkrótce będzie niezbędny). Wtedy samą Kaczkę/Gęś przenosisz do magazynu, a pusty staw przenosisz na nowe miejsce, pole po polu. Po przeniesieniu wyjmujesz Kaczkę/Gęś z magazynu i umieszczasz w przeniesionym stawie.

Domek dla motyli jest do kupienia w zakładce „Zwierzęta”.

BUDYNKI

Do budowy magazynu nie potrzeba dukatów. Magazyn kosztuje 15.000 Monet.

Jednak magazyn można rozbudowywać. Do poziomu 3 – potrzebne tylko rzeczy, o które prosisz sąsiadów. Jeśli chcesz rozbudować magazyn do poziomu 4 to potrzebujesz 6 Dukatów (6 RC) na farbę (6 farb po dukacie każda). Żeby rozbudować do 5 poziomu potrzebujesz 10 Dukatów (10 RC) (trzeba kupić 5 półek po 2 dukaty każda).

Aby magazyn działał musisz wysłać zaproszenia do 4 swoich sąsiadów (1 kierownika i 3 pomocników). Jeśli zaproszenia będą zaakceptowane, magazyn zaczyna działać.

Klikasz na żółtą strzałkę w dolnej części ekranu i wybierasz ikonkę pudełka ze strzałką. Potem naciskasz na obiekt, który chcesz magazynować.

Do magazynu możesz schować zwierzęta, maszyny, dekoracje. Niestety nie można schować drzew, roślin i pól uprawnych.

Do rozbudowy szklarni potrzebne jest 20 Dukatów (20 RC). 4 okna wentylacyjne po 5 Dukatów (5 RC) każde.

Do rozbudowy Szklarni potrzebujesz: 15 szyb – od sąsiadów, 15 rurek – od sąsiadów i okna wentylacji – 4 sztuki po 5 Dukatów (5 RC) każde.

Drzewiarnia w Sklepie kosztuje 12.000 Monet.
Żeby ją „uruchomić” stawiasz ją na farmie i potrzebujesz:
15 szyb – od sąsiadów, 15 rurek – od sąsiadów i okna wentylacji – 3 sztuki po 5 Dukatów, czyli łącznie trzeba 15 Dukatów (RC).

Staw Wasabi produkuje Wasabi.
Potrzebne np. w Kuchni do “Makreli z Wasabi”.

Studnię można zbudować bez dukatów. Od sąsiadów możemy dostać kamień i spryskiwacze.

Żeby użyć spryskiwaczy musisz najpierw wybudować studnię.

Spryskiwacze dostajesz w prezencie od sąsiadów (więc trzeba ich o nie poprosić) albo kupujesz za Dukaty. Jeśli już masz spryskiwacze, wchodzisz do skrzyni z prezentami i naciskasz „Użyj”. Później klikasz na poszczególne kawałki ziemi (pola), na których chcesz żeby były spryskiwacze.

Studnia daje 15% szybszego wzrostu roślin na polach, na których zainstalujesz spryskiwacze.

MASZYNY

Wędzarnia jest do kupienia w Sklepie za 15.000 Monet. Nie trzeba Dukatów.
Do wędzenia ryb potrzebna jest Sól, którą produkuje Słony staw. Kupisz go w Sklepie w zakładce „Do zbierania” za 1.400 Monet.

To jest Wędzarnia, możesz kupić ją w Sklepie w zakładce „Maszyny” i wędzić złowione wcześniej ryby.

Do zbudowania Cukierko-Maszyny potrzebujesz: 12 śrubek od sąsiadów, 12 trybików od sąsiadów, 1 sprężynę za 4 Dukaty (4 RC) i 1 kołowrotek za 6 Dukatów (6 RC).

Jest to Zabawko-Maszyna, która produkuje pluszowe zabawki i u mnie też nie ma jaj w sklepie. Można ją było przez pewien czas kupić i była potrzebna do np. misji NOC ŚWIĘTOJAŃSKA.

Nie da się zwiększyć tej szansy – jedyna możliwość to kolejne próby przetworzenia danego owocu morza, aż dodatkowy składnik zostanie wytworzony.

Produkcja seryjna dostępna jest od poziomu 10. Aby ją włączyć, kliknij na dole ekranu na Pomarańczową strzałkę, potem wybierz Zwierzę lub Maszynę i ustaw tam rodzaj, a suwakiem ilość produktów. Po skończeniu produkcji pojawi się odpowiednia animowana ikona nad Zwierzęciem lub Maszyną, informująca o skończeniu produkcji. Potrzebna jest do tej operacji odpowiednia ilość OP.

DUKATY

Klikasz na Dukaty na górze ekranu, potem w interesującą Cię ilość dukatów. Tam nastąpi przekierowanie do Google Play. Wybierasz metodę płatności i dokonujesz zakupu.

Najprościej dokupisz Dukaty (RC) za pomocą karty kredytowej lub debetowej.

Jest taka możliwość.

Wystarczy kupić kartę prepaid za 5 PLN w BZWBK, lub założyć ją przez Internet. Jest to karta tylko w pdf’ie, którą można doładowywać przelewając na nią potrzebną sumę pieniędzy i wtedy płacić nią w grze, używając jak zwykłą kartę płatniczą.

LINK TUTAJ

Niestety prawdopodobnie producent i Google Play, nie akceptują Twojej formy płatności. Ale dla pewności zgłoś ten problem supportowi gry.
Opis jak to zrobić masz niżej, w SPRAWACH TECHNICZNYCH, w pytaniu „Pojawił mi się błąd w grze. Co robić?”.

Nie ma ukrytych kosztów. Z konta ubywa dokładnie tyle, ile jest potrzebne do zapłaty.

Niestety w Polsce nie można kupić dukatów przez sms. Jest natomiast opcja dla abonentów PLAY w abonamencie. Obciąża ona abonament kosztami Dukatów.

Co określoną liczbę dni : np. u mnie był to dzień 45, 99 i 135 dostajemy 3 Dukaty (3 RC).

W zakładce DUKATY (dział RÓŻNE) są informacje jak, gdzie i ile można zdobyć dukatów.

Radzimy oszczędać i nie wydawać na byle co. Jest specjalna zakładka o zdobywaniu dukatów – „RÓŻNE” —> „DUKATY”.

SPRAWY TECHNICZNE

Jeśli masz problem – wyskakuje jakiś błąd – zwracasz się do supportu gry.

W aplikacji (grze) wchodzisz w zakładkę „Ustawienia” (niebieski trybik), potem „Pomoc i Opinie”, (nastąpi przekierowanie na stronę internetową) i tam wybierasz problem. Jeśli nie odnalazłeś tam rozwiązania swojego problemu  w aplikacji Pomoc klikasz na ikonkę obok lupy ( w prawym górnym rogu) i  tam szczegółowo opisujesz swój problem. Jeśli nie ma opcji wejścia do gry to jedynie w ostateczności możemy napisać tutaj: https://funplus.helpshift.com/a/family-farm-seaside/

Jeśli masz zainstalowaną grę na urządzeniu mobilnym, to wystarczy usunąć wszystkie pliki związane z grą (Android – Menadżer aplikacji —> FamilyFarm —> Wyczyść dane, Wyczyść cache, Wyczyść pamięć), a następnie odinstalować i zainstalować ją od nowa.

Jeśli to nie pomoże, napisz do producenta gry z poziomu Aplikacji. „Ustawienia”, potem „Pomoc i Opinie”, następnie kliknij na ikonkę obok ikonki lupy w górnej  prawej stronie i tam opisujesz problem.

Jak odinstalujesz i zainstalujesz ponownie, to gra będzie ta sama (nie zmieni ci się Farm ID) i kontynuujesz grę.

Jeśli chodzi o kontakt internetowy, radzimy korzystać z samej aplikacji. Wysyła ona wtedy nie tylko to, jaki mamy problem, ale też szereg informacji potrzebnych obsłudze w jego rozwiązaniu. Zakładka „Ustawienia”, potem „Pomoc i Opinie” i ikonka koperty w prawym górnym rogu i tam opisujesz problem. Dalsza korespondencja przebiega w tym samym miejscu.

Odpowiedź koleżanki z naszego forum: „Ja po prostu zgłosiłam problem i farma zadziałała”.

Spróbuj napisać do FunPlus Support.

Ewentualnie odinstaluj i zainstaluj ponownie grę. Numer ID Farmy, jak i sama farma pozostanie bez zmian.

Aby grać w Wiejskie Życie nad Morzem na komputerze należy zainstalować emulator Androida – np. program Bluestacks. Po pomyślnej instalacji programu i zainstalowaniu samej gry należy zalogować się w grze na swoje konto Facebook i stamtąd można wybrać farmę do zaimportowania. Dzięki czemu nie tracisz znajomych oraz poziomu zaawansowania w grze.

Najpierw musisz sparować swoją farmę z kontem na facebooku w starym telefonie. Po zapisaniu ustawień farmy na koncie instalujesz grę Wiejskie Życie nad Morzem na nowym telefonie. Logujesz się do Facebooka i usuwasz aktualne (nowe) konto gry i wybierasz wcześniej zapisane na starym telefonie konto. Jeśli farma nie była połączona z FB należy skontaktować się z producentem.

Dokładnie tak samo, jak opis punkt wyżej.

Obecnie jest już taka możliwość. Instalujesz grę na każdym urządzeniu i podpinasz swoją farmę do gry przez konto Facebook.

Obecnie można zalogować się z kilku urządzeń na jedno konto w farmie przez podpięcie facebooka. Dzięki temu nie tracimy postępów w grze.

PRODUKTY, SKĄD WZIĄĆ I CO Z NIMI ROBIĆ

Jest już dostępna kawo-maszyna, jednak kosztuje 15 Dukatów (15 RC).

Gęsie pióra produkują Gęsi. Jak postawić Staw Gęsi opisane jest wyżej w dziale ZWIERZĘTA.
Gęsi jedzą Kwiat lotosu.

Z kwiatu miłości możesz zrobić tort miłosny w tort-maszynie.

Ketchup produkuje się w sos maszynie z pomidorów.

Ptaszarnię kupisz w Sklepie w zakładce Dekoracje za 2000 Monet.

Lód zbiera się z drzewa lodowego. Niestety do kupienia w sklepie za 8 RC (8 Dukatów).

Był też do wygrania Delfin lodowy w jednej z misji specjalnych „NOWY ROK 2014”. On też daje lód.

Musisz kupić wino-maszynę i posadzić białe winogrona, zebrać i dodać je do maszyny.

Musisz posadzić trzcinę cukrowa i kupić cukier-maszynę.

Potrzebujesz Żonkile. Żonkilami karmisz Bydło Limousin, które produkuje Wołowinę. Z Wołowiny w Salami-Maszynie robisz Salami wołowe.

Musisz kupić „Słony staw” w Sklepie w zakładce „Do zbierania”. Staw produkuje sól co 4 godziny.

Biały ocet produkuje Stojak na ocet dostępny w Sklepie w zakładce „Do zbierania” za 5 Dukatów (5 RC).

Trzeba kupić „Półkę na przyprawy” w Sklepie w zakładce „Do zbierania”.

Są dwa rodzaje chleba kukurydzianego. Tradycyjny i tzw. „z patelni”.

Pierwszy, tradycyjny: w Piekarniku i potrzebne są do jego zrobienia mleko, jajko i mąka kukurydziana, którą zrobisz w kuchni.

Drugi : chleb kukurydziany bez Piekarnika (taki chleb potrzebny jest do ugotowania „Chleba z winogronami”). Zrobisz go w kuchni. Potrzebne będą: mąka kukurydziana, 2 sery bawole i patelnia, którą kupisz jednorazowo za 3 Dukaty (3 RC).

Musisz kupić i zbudować „Domek dla motyli”, a następnie posiadać drzewa takie jak: Drzewo czekoladowe, Drzewo białej czekolady, Drzewo mango, Drzewo liczi, Drzewo gorzkiej czekolady. Motyle zbiorą z nich nektar, kiedy drzewo dojrzeje. Uważaj jednak, żeby nie zebrać z drzewa plonów, zanim motyle nie zbiorą nektaru. Jak motyle zbiorą nektar, drzewo zmienia kolor na pomarańczowy (jak dojrzały klon).
Natomiast w Misji czasowej OKTOBERFEST nagrodą był Domek dla motyli Oktoberfest (niebieski). Motyle z tego domku zbierają nektar z Drzewa nerkowca.

Trzeba złowić Raka na Haczyk „Kałamarnica” i w Domu Owoców Morza otrzymamy z niego te produkty.

Tak. Rak daje mięso z krewetki 🙂

Trzeba złowić Kraba błotnego na Haczyk „Kałamarnica” i w Domu Owoców Morza otrzymamy z niego: Kraba błotnego na parze + Paluszki krabowe (niskie szanse).

Drożdże produkowała beczka na drożdże – był to limitowany przedmiot do kupienia w Sklepie.

Majonez produkuje Sos maszyna – potrzebne jest jajko kaczki.

KUCHNIA

Do kupienia patelni potrzebne są 3 Dukaty (3 RC).

Patelnia kosztuje 3 Dukaty (3 RC).

ŁOWIENIE RYB

Są dwa sposoby, aby łowiąc ryby, zdobyć dukaty:

Sposób pierwszy: do łowienia wybierasz ostatni „kolorowy” haczyk, jednak każde jego użycie kosztuje 1 Dukata (1 RC). Łowiąc na niego, czasami trafi się skrzynia, w której może być 5 Dukatów (5 RC). Niestety nie zawsze trafisz na skrzynię.

Sposób drugi: Trzeba zapełnić wszystkie gwiazdki w książce połowów przy danej rybie. Jeśli w książce przytrzymasz palcem na tabelce obok danej ryby, to pokaże się informacja ile jeszcze połowów i gwiazdek jest potrzebnych do otrzymania nagrody. Często są to właśnie Dukaty.

Łowienie ryb dostępne jest od 22 poziomu.

Kiedy ryba jest już na haczyku, przemieszcza się po ekranie. Im bliżej centrum ekranu tym lepiej. I właśnie kiedy jest w centrum ekranu, klikając na nią, czarna rybka na górze ekranu przesuwa się w lewą stronę paska. Trzeba naciskać tyle razy, aż czarna rybka u góry ekranu będzie na samym początku paska. Dopiero wtedy ryba jest złowiona. Jeśli czarna rybka u góry ekranu dojdzie do końca paska, ryba się zerwie.

Zobacz też —> TUTAJ

Ryby łatwiej złapać lepszą (droższą) wędką. Kup droższą wędkę.

DRZEWA

Na tym polega sztuka sadzenia, aby było łatwo zbierać.

Duże z tyłu, mniejsze z przodu.

Najlepszą metodą jest podpatrzenie jak sadzą Twoi sąsiedzi, szczególnie ci, którzy mają duuuuże farmy, czyli duuuże doświadczenie 🙂

PYTANIA RÓŻNE, INNE, DZIWNE, MĄDRE I TE DRUGIE 🙂

Automatron – jest to owieczka, która produkuje OP i działa 90 dni.
Co 23 godziny daje średnio 20 OP.

Nie kończy się. Zabawa zaczyna się od początku. Czyli znowu Nawóz, Konewka itd., a jako kolejna Super Nagroda – znowu …Automatron.
I tak w kółko.

Automatron znika po 90 dniach, ale jeśli ukończysz kolejny cały cykl Codziennych Zamówień w mniej niż 90 dni, wtedy można mieć przez pewien czas dwa Automatrony. „Stary” póki nie zniknie ważny jeszcze np. 6 dni i „nowy” ważny 89 dni.

odpowiedź: monisienka

Wysyłanie prezentów nic nie kosztuje.

Musisz kliknąć w „MENU” i wybrać zakładkę „Prezenty”, a następnie po wybraniu określonego prezentu trzeba kliknąć „Wyślij” i wybrać osoby do których chcemy wysłać prezent. Po wybraniu sąsiadów znowu klikasz „Wyślij”.

Klikasz w „MENU” i wybierasz zakładkę „Prezenty”, następnie po wybraniu określonego prezentu (np. mąki owsianej) trzeba kliknąć „Poproś” i wybrać osoby od których chcemy dostać prezent. Po wybraniu sąsiadów znowu klikasz „Poproś”.

Sąsiadów dodajesz wchodząc w ikonkę uściśniętych dłoni (po prawej stronie na dole), potem klikasz w ikonkę „Dodaj” i naciskasz na „Farm ID”. Tam w pustym polu „Farm ID” podajesz Farm ID sąsiada, którego chcesz dodać i klikasz „Dodaj”.

Na naszej stronie jest specjalna zakładka „ID SĄSIADÓW”, gdzie jest stale aktualizowana lista sąsiadów wraz z ich Farm ID, których można dodać jako znajomych do swojej farmy.

Po to jest ta lista, aby ich sobie dodawać… 🙂

Misje nie zmienią się, dopóki nie wykonasz tych, które masz.

Chyba sami twórcy gry nie przewidzieli tego, że tak szybko będą przechodzone misje i nie przygotowali ich dostatecznej ilości.
Na pewno pojawiać się będą kolejne, ale na nie trzeba odrobinę poczekać.

Pojawiają się też Misje czasowe, ostatnio nawet co 2-3 tygodnie.

W oczekiwaniu na kolejne, sugeruję skupić się na rozwijaniu farmy, zaliczaniu Osiągnięć, realizowaniu zamówień z Tablicy ogłoszeń czy odwiedzaniu sąsiadów.

Oczywiście zbierajcie zapasy, szczególnie z łowienia. Pewnie co raz częściej będą potrzebne różne produkty z Wędzarni, Domu Owoców Morza czy Salonu Piękności.

Żetony zbiera się aby wymienić je w tajemniczym sklepie (aby się tam dostać kliknij w „Sklep” lub w „Menu” i tam w „Tajemnica”).

Łowić ryby w morzu. Co jakiś czas oprócz zdobyczy, dodatkowo otrzymujemy Żetony. To chyba najszybsza metoda. Łowiąc Haczykiem „Kałamarnica” otrzymać można 1 Żeton, Haczykiem „z kości” 10 Żetonów, a Haczykiem „Kotwiczka” – 50 Żetonów. Na Haczyk „Kolorowy” za Dukaty nie sprawdzałem 🙂

Dodatkowo Żetony mogą być w dziennych prezentach (skrzyniach), na kole fortuny oraz dostać je można za czyszczenie ozdób u sąsiadów. Więcej o czyszczeniu ozdób TUTAJ

Są dwa rodzaje trąbek.

Żółta trąbka – to brak logowania przez 3 dni.
Czerwona trąbka – to brak logowania przez 2 tygodnie.

440 Responses to FAQ

 1. mam problem z grą pisze:

  Witajcie jak właczam grę pokazuje mi sie to co zrobiłem ostatnio chodzi o uprawy o palce wiedzmy które zdobyłem ostatnio itp jednym słowem usuwają mi sie zapisy prosze o pomoc bo nie zdob3ndę w ten sposób nagrody głównej z ewentu ;(

  • Przemek_23 pisze:

   Sugeruję zrobić tak:

   Najpierw zrób to co jest na tej stronie:
   http://support-ffs.funplusgame.com/page.php?game=farm_mobile&lang=pl_PL&vgame=&id=1191

   Jeśli to nie pomoże, pozostaje skontaktować się z obsługą techniczną producenta gry. Najlepiej zrobić to tak:

   W grze klikasz na zakładkę „Ustawienia”, potem „Pomoc i Opinie”, następnie „Zgłoś błąd” i opisujesz problem. Dalsza korespondencja przebiega już tradycyjnie przez maila, którego tam podajesz.

   Chyba, że jest ktoś, kto tu zagląda i miał podobny problem.
   Może napisze 🙂

   Powodzenia i pozdrawiam.

  • Natka pisze:

   Nie wiem co zrobić a Wiejskie życie oszukało mnie w kalendarzu z marca16 czyli wczoraj, zalogowało mnie na 17marca czyli dziś, wczoraj sie nie zorientowałam i wydałam dukata żeby mieć 16dzień bo od razu po wejsciu w kalendarz kazano mi to zrobić żeby był ciąg no a dziś nie mam kalendarza i wszystko to co zrobiłam wczoraj z ZADANIA DNIA też już mam zrobione? Jest możliwość odzyskania 16dnia skoro wydałam dukaty na kalendarz mimo że w ogóle nie powinno takbyć bo zamiast 16 u mnie był już17 co 17jest dziś

 2. LYLA FARm pisze:

  WItam,
  Mam problem. Posiadam 33 poziom w wiejskim życiu. wybudowałam studnie, chciałamużć sprykiwaczy ale niestety jest to nierealne, ponieważ pokazuje mi się błąd następującej treści:

  FAILD TO FOUND ASSETS – MATERIALS – 142 ZIP IN RESOURCE VERSION

  Co mogę zrobić, żeby móc urzywać spryskiwaczy?
  Pomóżcie

 3. magnolia pisze:

  Kto wie co to jest zielony żeton i do czego służy?

 4. admin pisze:

  Żetony się zbiera aby wymienić je w tajemniczym sklepie (aby się tam dostać trzeba kliknąć w menu)

 5. Wiktoria pisze:

  Witam, mam pytanie dotyczące stoiska farmerskiego za 20 dukatów.
  To tylko ozdoba czy posiada jakąś funkcję?
  Super bloog!

 6. PRZEMEK_23 pisze:

  Myślę, że to tylko dekoracja. Ale nie mam odwagi spróbować 🙂

 7. Katrix pisze:

  hej witam wie ktoś może co zrobic jak nie mogę włączyć farmy wszystko było okej a teraz nie mige w nia wejsc prosze pomózcie

 8. PRZEMEK_23 pisze:

  Wystarczy dokładniej przejrzeć tą stronę. Temat poruszany wiele razy. Jest między innymi w FAQ. Następnym razem poczytaj wcześniej.

  A problem rozwiążesz postępując tak jak na tej stronie:

  http://support-ffs.funplusgame.com/page.php?game=farm_mobile&lang=pl_PL&vgame=&id=1191

 9. faqt... pisze:

  Cześć czy ktos wie skad wziac kulki krewetkowe albo mieso krewetki bo takie cuda potrzebne w kuchni

 10. admin pisze:

  takie produkty można zrobić w domku owoców morza.

 11. PRZEMEK_23 pisze:

  Z raka na pierwszy haczyk.

  Dziwne, ale to rak daje mięso i kulkę z krewetki 🙂

 12. monia pisze:

  Jak sie robi sól pomocy

 13. Aga pisze:

  Ostatnio gra bardzo mnie zdenerwowała. Chyba więcej nie będę grać. Po raz drugi zeżarła mi dukaty. Wcześniej 2 a teraz aż 5. Uważajcie!!!! Zbierałam dłuższy czas, bo chciałam kupić drzewo białej czekolady. Gdy już nazbierałam odpowiednią ilość poszłam trochę powętkować (oczywiście nie za dukata tylko akurat za najtańszą przynętę) gdy wróciłam do gry okazało się że moje dukaty zniknęły. To już drugi raz. Wcześniej 2 a teraz aż 5. To wielka porażka dla tej gry. Gram od dawna, ale teraz jestem wściekła. Nie dość, że ciężko je zdobyć, to też łatwo znikają. Nie tylko dukaty znikają, ale też spotkałam się ze znikającym nawozem za codzienne logowanie się.Porażka totalna. Lubiłam tę grę, ale teraz to wielki ??????????.

 14. Joanna pisze:

  Niestety karta internetowa BZ WBK nie da się zapłacić za dukaty pojawia się przy każdej próbie prośba o wprowadzenie danych karty kredytowej ((((

  • majmil pisze:

   Da się, ja płaciłam kartą bz wbk. Dwie rzeczy trzeba wprowadzić dane i mieć już kasę na koncie. Jak nie ma wystarczającej gotówki to mówi, że jest błąd karty. Pamiętaj że pobierana jest opłata za założenie karty 5 zł.

   • Farma Martynki i diablika pisze:

    Witam.Zakupiłam kartę,mam na niej środki po ponownym doładowaniu (karta internetowa bz wbk),karta aktywna.Wyskakuje mi błąd lub odrzuca kartę.Mam pytanie na końcu transakcji proszą o podanie hasła google.Rozumiem,że nie jest to hasło takie jak w karcie internetowej.Poradżcie bo już nie wiem jak tym badziewiem zapłacić.

  • jony jonowy pisze:

   witam
   czy grę wiejskie życie nad morzem można mieć jednocześnie na tablecie i komputerze

 15. ewa pisze:

  Witam. Jak włączyć „opcję automatyczną”

 16. Joanna pisze:

  A może ktoś juz kupował dukaty i coś doradzi?

 17. farma condora pisze:

  Po ostatniej aktualizacji (zimowej) prawie nierealne jest złapanie ryby z haczyka za 200 przynęt (raz na kilkanaście razy się udaje). W ogóle trudno jest też złapać z haczyka za 50 przynęt. Czy u was też tak jest?

 18. Dorota pisze:

  Witam. Ja mam takie pytanie. Czy jest możliwość żeby farmę, o konkretnym ID, w którą gram, uruchamiać z innym adresem mailowym ? Pozdrawiam

 19. kala pisze:

  Witam, mam 45 poziom i zadnych misji. Czy to znaczy ze wszystkie misje wykonalam i teraz zostaja tylko misje czasowe.

  Rybe latwiej zlapac lepsza wedka.

 20. FARM... pisze:

  „Spryskiwacze dostajesz w prezencie od sąsiadów (więc trzeba ich o nie poprosić) albo kupujesz za Dukaty. Jeśli już masz spryskiwacze, wchodzisz do skrzyni z prezentami i naciskasz „Użyj”. Później klikasz na poszczególne kawałki ziemi (pola), na których chcesz żeby były spryskiwacze.”

  co zrobić jeśli nie mogę zainstalować spryskiwaczy, wyskakuje mi błąd? -.-

 21. Gosikowa faremka pisze:

  Co trzeba zrobić żeby z”Dom Owoców Morza” otrzymywać wszystkie produkty? np. z gronorosta jest proszek algowy+ nawóz25+ super nawóz6 a dostaję tylko proszek algowy a pod resztą jest podpisane „niskie szanse”.
  Ktoś może wie jak zwiększyć szanse na resztę produktów???

  • admin pisze:

   nie da się póki co „zwiększyć swoich szans” – jedyna możliwość to kolejna próba przetworzenia danego owocu morza i czekanie aż dodadtkowy składnik zostanie wytworzony.

 22. Michał pisze:

  Mam problem z grą. Zmieniłem smartfona na inny model i mam całkiem inne id.. jak powrócić do swojego id?

  • przemek_23 pisze:

   @Michał. Trzeba „transferować” farmę. Jeśli masz dostęp do starego i nowego urządzenia, to nie będzie trudne.
   Na starym urządzeniu wchodzisz w „Ustawienia”, potem w „Pomoc i Opinie”, następnie w „Zgłoś problem” i tam z menu wybierasz „Transfer farmy”. Dalej postępujesz zgodnie z instrukcjami na stronie.

   • michalsqla pisze:

    Hej zrobilem tak jak kolega napisal ztrasferowalem farme juz z 4 razy proboje juz 4 dzien i nie da sie przenies mam dostep do oby dwoch urzadzen co mam zrobic

    • roxi pisze:

     Witam, prosze o pomoc w przeniesieniu farmy z tableta na telefon. Moj problem polega na tym ze postepujac zgodnie z instrukcja przenoszenia doszlam juz do ostatniego etapu i naciskam Przenies moja farme naciskam Ok i nic sie nie dzieje czekam kilkanascie minut i nic, moge nacisnac krzyzyk aby wyjsc probowalam juz chyba z 7 razy i za kazdym razem to samo, bardzo prosze o pomoc bardzo mi zalezy bo musze oddac tableta do naprawy i szkoda mi farmy.

 23. kinia pisze:

  jak dokupić dukaty

 24. przemek_23 pisze:

  @kinia – trzeba mieć kartę kredytową lub bankomatową.
  Klikasz na dukaty na górze strony, potem w interesującą Cię ilość dukatów i zostajesz „przekierowana” do Google Play.
  Tam wybierasz metodę płatności i dokonujesz zakupu.

 25. pytanie do admina:) pisze:

  Witam. Na ekranie gry jest ikonka informująca o promocji -85% za jakieś fanty, podana jest kwota np: 3,25, i moje pytanie co to za kwota, jaka waluta.

  pozdrawiam
  Piotr

 26. przemek_23 pisze:

  Każdy gracz ma jednorazowe promocje.

  Pierwsza – to obniżka 85% za „pakiet fantów”
  Za cały pakiet płacisz 3,25.
  Jest to kwota podana w PLN.

  Potem jeśli ktoś skorzysta z tej promocji – otrzymuje drugą promocję.
  Jednak wtedy obniżka sięga chyba 50%.

  Po niej jest trzecia – ostatnia promocja.

 27. krzysio pisze:

  dokupiłem dukaty z promocją 85% z konta bankowego pieniążki mi zeszły a w grze nie doładowało. Co mam zrobić. Chcę też usunąć mój nr karty płtniczej z gry jak to zrobić.

 28. przemek_23 pisze:

  @krzysio – Jeśli zapłaciłeś a nie doładowało Ci na grze, to musisz to im zgłosić. Czyli wchodzisz w „ustawienia” (takie niebieskie koło zębate), potem w „Pomoc i Opinie”, potem w „zgłoś problem” i tam opisujesz co się stało. Producent gry reaguje na każdy zgłoszony problem.

  A jak chcesz usunąć nr karty, to nie w grze się usuwa, tylko w Google Play. Logujesz się w wallet.google.com i w „Metodach płatności” usuwasz numer karty.

 29. kika pisze:

  Witajcie chcialabym zaplacic karta za dukaty czy to jest bezpieczna transakcja i co trzeba zrobic

 30. przemek_23 pisze:

  @kika – dosłownie kilka komentarzy wyżej odpowiadałem na takie pytanie.

  Aby zapłacić za dukaty, trzeba mieć kartę kredytową lub bankomatową. Domyślam się, że zapłacić chcesz kartą bankomatową czyli płatniczą. Klikasz na dukaty na górze strony, potem w interesującą Cię ilość dukatów i zostajesz „przekierowana” do Google Play.
  Tam wybierasz metodę płatności, podajesz numer karty i dokonujesz zakupu.
  Jest to zupełnie bezpieczna transakcja. Sam w ten sposób, za pomocą karty płatniczej właśnie (nie kredytowej) kupowałem dukaty i wszystko jest OK.

 31. kika pisze:

  zakupiłam dukaty i mówisz że mi to samo ściągnie z konta bo nie wiem nie chce mieć problemów że nie zapłaciłam

 32. kika pisze:

  odpisz b jeszcze tak nie płaciłam i nie wiem na jakiej zasadzie to działa

 33. przemek_23 pisze:

  Tak jak płacisz w sklepie kartą – samo się z konta ściąga. Tu jest tak samo jakbyś płaciła w sklepie, tylko nie dostajesz wydruku 🙂

  Możesz sobie zobaczyć na transakcję.
  Zaloguj się tutaj —> wallet.google.com

  Tam w zakładce „Transakcje” zobacz czy i ile zapłaciłaś.

 34. kika pisze:

  Czesc do vzego sluzy staw wasabi

 35. przemek_23 pisze:

  Staw Wasabi produkuje Wasabi.
  Potrzebny np. w Kuchni do „Makreli z Wasabi”.

 36. MaRLENA pisze:

  jAK SIE LOWI RYBY?

 37. kika pisze:

  Witam jak rozbuduje magazyn do poziomu czwartego to ile pojemnosi bedzie mial. I ile jest poziomow

 38. Fistakowa pisze:

  Na poziomie 4 to 50 miejsc. Nie wiem ile jest wszystkich poziomów, ale 5 mam dostępny. Na piąty potrzeba 10 dukatów.

 39. Largo1987 pisze:

  Na ósmy poziom trzeba mieć 24 dukatów i pojemność wychodzi 90.

 40. pati080190 pisze:

  Witam. Mam pytanie czy jakims cudem da sie odzyskac ID farmy? Gralam na telefonie ale stracilam go a ID farmy na pamiec nie znamalam a chce przeniesc gre na komputer. Jest szansa?

 41. przemek_23 pisze:

  Nie znam dobrej odpowiedzi na to pytanie, ale czy miałaś powiązanie z kontem na facebook’u?

 42. MaRLENA pisze:

  Jak sie robi cukier albo z czego nie ten w kostkach tylko ten zwykly prosze pomozcie.

 43. Konrad pisze:

  Witam. Mam pytanie. Musze przywrócić swojego smartfona do ustawień fabrycznych, czyli usunie mi się wszystko co na nim jest. Włącznie z wiejskim życiem, czy po ponownym zainstalowaniu będę miał swoją farme? Mam 58lvl i sporo dukatow gram w to ponad pół roku i nie chciałbym stracić. Pozdrawiam

  • Wiola pisze:

   hej przepraszam mam pytanie ktore jest dla mnie bardzo wazne. mam zainstalowana ta gre na tablecie ale chce w nia grac od nowa. nie bardzo rozumiem bo odinstalowalam gre zainstalowalam i dalej mam to samo. gdzie i co mam usunac zeby zagrac od nowa prosze o szybka odpowiedz

   • Przemek_23 pisze:

    @Wiola – Myślę, że musisz napisać o tym do obsługi gry.

    Czyli w grze, klikasz na Ustawienia (koło zębate), tam klikasz „Pomoc i Opinie”, dalej „Zgłoś błąd” i już na stronie internetowej Wybierasz i opisujesz problem. Podaj swojego maila i na maila dostaniesz odpowiedź.

    Możesz też spróbować zanim odinstalujesz grę, w Menadżerze Aplikacji wyczyścić cache, wyczyścić dane i dopiero odinstalować grę.

    Jednak nie jestem pewny, czy to pomoże. Spróbować nie zaszkodzi.

 44. Konrad pisze:

  Witam. Mam pytanie. Musze przywrócić swojego smartfona do ustawień fabrycznych. W związku z tym usunie mi się wszystko włącznie z wiejskim życiem. Gram w to już pół roku mam 58lvl i sporo dukatow. Wiec nie chce tego stracić. Czy po ponownym zainstalowaniu gry będę grał dalej czy Farma będzie nowa?

  • admin pisze:

   Możesz odinstalować samą grę i zainstalować na nowo i będzie Ci działała farma , jednak jeśli chcesz całkowicie wyczyścić telefon to wtedy usunie Ci też postępy w grze” najlepiej zgłoś się z tym problemem do twórców gry – firmy funplus =-adres mailowy znajdziesz w naszym dziale FAQ

  • Kamila pisze:

   Ja ostatnio na nowo instalowałam system (gram na emulatorze bluestacks) i napisałam do supportu o przeniesienie farmy, ponieważ po instalacji wszystkie dane straciłam z farmy i zalogował mi się nowy ID,. Napisałam wszystkie dane i przywrócili mi farmę. Trwa to około 2-3 dni

 45. Mateusz pisze:

  Jak zebrać owoce z drzew ktore mam posadzone blisko siebie i nie moge na nie kliknąć palcem ?

  • Jaaa pisze:

   To proste po ktoryms update zzrobili ta opcje ze kiedy zbierasz plony masz taki sierp, ja zasadziłam jedno poletko kolo drzew i zbierajac rosline moge zebrac wszystkie drzewa jednym ruchem (sierp da sie przeciagac z pol na drzewa, ale na samych z siebie drzewach bo takiego sierpu wtedy nie ma)

 46. Przemek_23 pisze:

  Na tym polega sztuka sadzenia, aby było łatwo zbierać.

  Duże z tyłu, mniejsze z przodu.

  Najlepszą metodą jest podpatrzenie jak sadzą Twoi sąsiedzi, szczególnie ci, którzy mają duuuuże farmy, czyli duuuże doświadczenie 🙂

 47. benia pisze:

  Aktualizacja bardzo dobra.Ale przy okazji poszperałam tu znowu ( dawno tego nie robiłam) i mam dwie sugestie: w dziale maszyny i pytaniu o maszynę z miśkami można by zmienić jej nazwę na aktualną,czyli zabawko-maszyna,bo gdy jeszcze kiedyś pojawi się w sklepie to nowi gracze mogą mieć zgryza czy to to samo….i w różnych w pytaniu o nagrodę za dzienne zamówienia mogła by pojawić się notka,że po zdobyciu głównej nagrody zabawa zaczyna się od nowa,bo (może jestem ciemna), ale sama długo myślałam,że jak zdobędę tą owieczkę to skończą mi się codzienne zamówienia…….

 48. Kamila pisze:

  W sekcji budynki dwa tematy są o studni wydaje mi się, że pokrewne o budowie szklarni

  Poza tym wsio ładniutko opisane 🙂

 49. Przemek_23 pisze:

  @benia masz rację, u mnie dopiero jak schowałem do magazynu, pojawiła się nazwa Zabawko-Maszyna. Jak stoi na farmie – to dalej nazywa się Miś-Maszyna. Stąd błąd 🙂

  Obie sugestie słuszne. Załatwione.

  @Kamila – są chyba trzy tematy o studniach, ale takie były pytania 🙂

  Dzięki za zerknięcie.

 50. Farma Martynki i diablika pisze:

  Witam ponownie.Dziś gra zaskoczyła mnie bardzo niemiło.Miałam 25 dukatów za które zapłaciłam i niestety ukradło mi ok24.Został 1 jak dla mnie jest to zwykła kradzież.W innym komencie można było spotkać się z znikaniem osiągnięć lub dukatów.Skandal,że do tego nadal dochodzi.Oczywiście zgłosiłam problem i mam nadzieję,że coś to da ale w takiej sytuacji kupowanie i tak staranne zbieranie dukatów mija się z celem.To samo jeśli chodzi o granie jeśli czuję się okradziona.Pieniądze niewielkie ale sam fakt wkurza.

  • Farma Martynki i diablika pisze:

   Niestety dukatów nie odzyskam ponieważ dostałam odpowiedź,że rzekomo zakupiłam za 25 dukatów powiększenie farmy 20*20 (czego jestem pewna na 100% nie zrobiłam)Powiększenie za 300tys,a mój stan magazynowy ponad 700tys więc ominięcie powiększenia przy takim stanie stodoły i oglądaniu kilka razy tego samego dukata przed wydaniem mija się z celem.Pewnie jest to wina komputera,ale co ja szaraczek mogę zrobić.Jedynie ostrzegam innych by sprawdzali swoje dukaty codziennie.Taki zakup wymaga potwierdzenia (od 5 dukatów) tak mi napisano,a ja niestety takiego czegoś nie przypominam sobie niestety.Szkoda.Mam tylko nadzieję,że nie będę ich aż tak dużo potrzebowała w najbliższym czasie,bo za takie pieniądze i znikanie to dla mnie kradzież.Czytałam,że w wersji na pc znikają notorycznie dukaty i osiągnięcia.Mam pytanie czy po ostatniej misji można jeszcze za gwiazdki dostawać dukaty,czy tylko produkować i zbierać kasę bez celu i czekać na jakąś misję.Napiszcie też co najbardziej chcecie dostawać to będę wysyłać.

   • benia pisze:

    Przerażające to co piszesz….na szczęście nigdy mi się coś takiego nie zdarzyło! Wiesz…..z tego co się orientuję to wszyscy lubią dostawać jagody! Możesz je sprzedać tak ( kosztują najwięcej), możesz poprosić o miód i zrobić dżem-jeszcze więcej kasy, albo dołożyć trzcinę i masz cukierki…..a właśnie…..a nie powiększyło ci farmy?pisałaś, że napisali, że kupiłaś powiększenie….

    • Farma Martynki i diablika pisze:

     Tylko kupiło za 25 dukatów 1 z opcji 20*20 masz podnieś do poziomu 26 (miałam),zaoszczędź 300ty monet (to niby kupiłam) i 100 wełny które muszę dorobić.Myślę że nikt o zdrowych zmysłach na 43 levelu nie kupuje powiększenia farmy i mając duży magazyn 🙁 za 25 dukatów.

     • Przemek_23 pisze:

      @Farma Martynki i diablika – niestety, ale tak jest w tej grze. Trzeba uważać na zbyt szybkie klikanie. Jeśli spojrzysz na rozszerzanie farmy, to ominięcie każdego punktu kosztuje osobno X ilość Dukatów.

      Ja mam rozszerzyć teraz do 25 x 25 – i u mnie drugi punkt mogę ominąć za 40 Dukatów.

      Więc wychodzi na to, że rozszerzyłaś sobie farmę omijając ten punkt, ale u Ciebie pewnie za 25 Dukatów (mniej kasy trzeba zaoszczędzić).

      Klikając w brzeg farmy (zbierając plony lub dodając coś do jakiejś maszyny) łatwo można kliknąć na rozszerzenie.

      Jeśli ja dodaję do maszyny, to automatycznie klikam trzy i trzy razy, jeśli zrobiłaś podobnie, to nawet nie zauważyłaś, jak kliknęłaś na „Omiń za 25”. Akurat tak ułożony był ekran, że weszło pod palca.

      Mi się tak zdarzyło nie raz, ale uważałem. Jak klikam na krawędź farmy, to miękkie ruchy wykonuję 🙂

      Wiem, że to dla Ciebie żadne pocieszenie. No ale cóż… Stało się. Przez omyłkę.

      Szkoda, że nie uznali Ci reklamacji…

     • Kamila pisze:

      To przykre, że tak Ci się przytrafiło.. i nic z tym nie dało się zrobić, jakby nie patrzeć jest to parę złotych..

    • Fistakowa pisze:

     Ostatnio miała podobną sytuacje, zacięła mi się gra, co jest ewidentnie ich winą ponieważ mam przypisane do aplikacji aż 2Gb ramu więc się nie tnie a internet też mam bardzo szybki. No i oczywiście kupiła mi się moc do kuchni (w tym lodowym zamku co był) i napisałam do supportu, że bardzo proszę o zwrot bo mam prawie 100 mocy do kuchni i nie jest mi to potrzebne a kupiłam to z ich winy (słaba serwerownia) Odpisali mi że wg polityki ich firmy nie robią zwrotów, więc bardzo dobitnie acz kulturalnie odpisałam że w takim razie celem ich firmy jest zniechęcenie do siebie graczy i ten sukces który osiągnęli kosztem takich graczy jak my będzie chwilowy jeśli nie zmienią swojego postępowania. I że w moim wypadku to tylko głupi jeden dukat ale ktoś kiedyś straci przez nich więcej za realne pieniądze i wtedy będzie nieciekawie bo zgodnie z prawem, jeśli zakupujemy coś poza oddziałem firmy mamy prawo do zwrotu w ciągu 7 dni bez podawania przyczyny. Tak, że więcej takich akcji i dian dian się nie wypłaci 🙂

 51. Przemek_23 pisze:

  @Farma Martynki i diablika – Mam nadzieję, że problem się wyjaśni. Ja gram ponad pół roku i kilkakrotnie kupowałem Dukaty, ale nie zdarzyło mi się, że coś zniknęło.

  Trzymam kciuki za pozytywne rozwiązanie problemu i poinformuj nas jak się sprawa zakończy. Z reguły odpowiadają w ciągu 1-2 dni.

  • Farma Martynki i diablika pisze:

   Dziękuję za odpowiedź,jestem na 43 levelu i szkoda było by zrezygnować gdyby dukaty nie wróciły z powrotem.Chciałam zakupić synkowi dukaty,ale w tej sytuacji trochę się waham.Jak sprawa się wyjaśni na pewno napiszę.Poprzednim razem,gdy był problem z produkcją mąki ryżowej naprawili w 24 godziny.Mam nadzieję,że tym razem też tak będzie.Czytam Twoje wpisy i jestem pod wrażeniem Twojej cierpliwości dla graczy opisujących problemy.Gra jest wciągająca tylko szkoda,że gracze którzy pokonają wszystkie levele nie dostają za dużo nowych misji oprócz czasowych.Pozdrawiam

   • Farma Martynki i diablika pisze:

    Staram się uważać przy włączaniu różnych opcji gdzie płaci się dukatami od samego początku bo zbyt łatwo potrafi pobrać dukata nawet jeśli nie chcesz,ale mój telefon nie jest taki bardzo mały i mam drobne palce więc nie mam problemów z tym.Podejrzewam że przy synchronizacji przy komunikacie upss coś się popsuło itd zabrało mi dukaty.Szkoda teraz muszę się męczyć bez nich

 52. Przemek_23 pisze:

  @Farma Martynki i diablika – dają mało misji, bo są cieńcy 🙂 Pracować im się nie chce 🙂

  Niestety ten problem jest od dłuższego czasu.

  Ale mam nadzieję, że jutrzejsza (chyba jutrzejsza) misja będzie ciekawa.

  Postaram się jak najszybciej ją dla Was opisać.

 53. benia pisze:

  Twórcy chyba zorientowali się,że przy misjach czasowych ludzie prędzej wydają dukaty i wolą robić takie niż te zwykłe…..nie wiem,ale ja mam wrażenie,że ” czasówki” są teraz częściej niż dawniej…..Farma MARTYNKI I DIABLIKA- mam nadzieję,że odzyskasz dukaty,bo tak to strach będzie wydawać kasę…..

 54. Przemek_23 pisze:

  Tak sobie pomyślałem, że przecież grę pobrało koło 50 mln ludzi na świecie. Niech co piąta osoba grała lub gra trochę dłużej – czyli 10 mln osób. Niech każdy wyda tylko raz, jednego tylko dolara… Rachunek jest prosty… 10 milionów dolarów jest? Jest!

  Dlatego nie rozumiem, czemu te Dukaty takie drogie. Tzn. dla nas drogie, bo co to dla Amerykanina np. 9 dolarów…

  A z misjami zwykłymi pewnie się nie wyrabiają. Zanim puścili grę do sprzedaży, mieli z 30 misji „opracowanych” potem myśleli, że zdążą dodawać następne…

  Ale mogę się mylić 🙂

 55. benia pisze:

  Wiesz…….dają grę za darmoszkę to chcą na czymś zarabiać…..a co do cen…..mam trochę sąsiadów z innych krajów ( na początku nie znałam tej stronki) i u większości z nich nawet po wystroju farm widać,że dla nich wydatek na zakup dukatów to pestka……

 56. benia pisze:

  A! Mam pytanie…..czy ktoś wie po jakim czasie nie włączania farmy pokazuje się ta trąbka? Czasem sama już dawno wyczaję,że ktoś nic nie robi, a jeszcze trwa to trochę zanim oznaczą go trąbką……

 57. Przemek_23 pisze:

  Nie wiem. Ale chyba tydzień musi upłynąć… Trzeba poszukać w sieci… Jak znajdę to napiszę.

 58. admin pisze:

  inna sprawa ,że są dwa rodzaje trąbek , jasno żółta i ciemnożółta – gdy przerwa w grze jest dłuższa…

 59. Przemek_23 pisze:

  Żółta trąbka – to brak logowania przez 3 dni
  Czerwona trąbka – to brak logowania przez 2 tygodnie.

  O!

 60. benia pisze:

  Dzięki Przemek!

 61. Farma Martynki i diablika pisze:

  Mam pytanie odnośnie gwizdków na 3 zebrane czekolady dostałam tylko za 1szą czekoladkę gwizdek czy to normalne,czy za każdą powinien być 1.Wogóle np za miód raz liczy co każdy 1 gwizdek raz za 3 słoik innym razem za 7 więc moim zdaniem powinno być z góry pokazane w misji ile wyprodukować przedmiotów na 1 gwizdek.Podpowiedzcie coś.Z szampanem było to samo.Zostały mi tylko czekolady ale jak uznaje jak chce gra to mając jedno drzewo nigdy nie wiadomo co zaliczy.

 62. benia pisze:

  Wiesz….ja musiałam zebrać 12 czekolad żeby zdobyć te 10 gwizdków…….poczytaj wpisy pod nową misją, tam ludzie pisali ile czego musieli zebrać na gwizdki…..

 63. Przemek_23 pisze:

  @Farma Martynki i diablika – „czytaj dokładnie opisy misji, czyli tekst, który jest na samej górze, a nie tylko etapy misji”, ponieważ staram się opisywać tam ile sztuk czegoś trzeba, aby zebrać wymaganą ilość potrzebnych przedmiotów, w tej misji akurat Gwizdków.

  W grze nigdy nie wiadomo ile trzeba np. Czekolad, aby zebrać 10 Gwizdków.

  Najczęściej jeśli drzewo jest rzadkie, czyli masz go 1-2 sztuki na farmie, trzeba je zebrać 11-12 razy na 10 potrzebnych przedmiotów.

  Jeśli byłyby to Jabłka, to na 10 przedmiotów trzeba by pewnie 20-30 razy zebrać Jabłka, bo masz pewnie więcej niż 1-2 drzewka Jabłoni.

  Na początku te dane są szacowane w przybliżeniu, potem kolejni gracze podpowiadają, ile sztuk potrzebowali, aby zebrać odpowiednią ilość, w tym wypadku Gwizdków i opis strony jest na bieżąco uzupełniany.

  Z samym zbieraniem jest różnie. Gwizdki (w innych misjach będą nie Gwizdki, tylko inne przedmioty specjalne) wypadają losowo. Czasami tak jak piszesz, jeden po drugim, a czasem jeden raz na siedem-dziesięć zbiorów.

  Np. w tej misji „Darek Żeglarz”, aby zebrać 30 Zielonych Gwizdków – potrzebujemy różnie: jeden gracz potrzebował 93 Szampany, inny gracz 114. Więc na stronie napisałem, że średnio trzeba ok. 100-110 Szampanów.

  Mam nadzieję, że temat wyczerpany 🙂

  Pozdrawiam

 64. ama pisze:

  Czy można zobaczyć i gdzie kto polubił moją farmę?

 65. Przemek_23 pisze:

  Nie znam takiej metody. Można tylko zobaczyć ile osób polubiło Twoją farmę.

  Ale jeśli ktoś zna taki sposób, chętnie się o nim dowiem 🙂

  • ama pisze:

   W samouczku (Ustawienia-Pomoc i opinie- Samouczek), w grze są tematy „Kto polubił moją farmę i jak polubić farmę sąsiada”, „Polubienia farmy”,”Czy mogę zobaczyć kto nawoził moją farmę?” ale nie mogę odczytać treści, widzę same tytuły tematów… Może ktoś ma możliwość odczytania tych informacji?

   • admin pisze:

    Ja nie mam problemu z odczytaniem treści w samouczku:

    Jak polubić farmę?
    Aby ta funkcja działała, musisz być połaczony z facebookiem.
    Kiedy odwiedzasz farmę sąsiada, zobaczysz uśmiechniętą buźkę na górze ekranu. Naciśnij na nią, aby polubić farmę sąsiada.

   • benia pisze:

    Ama…..tam klikasz na temat i otwiera ci się rozwinięcie,ale w tym temacie jest tylko jak polubić sąsiada- nacisnąć buźkę będąc u niego na farmie, i druga informacja,że możesz sprawdzić ile osób cię polubiło-tam gdzie sprawdzasz ile brakuje ci gwiazdek do następnego poziomu. Ale nic tam nie ma o tym, żebyś mogła sprawdzić kto cię polubił! Za dobrze by było……

    • ama pisze:

     Właśnie tak robiłam i nic, pusty ekran pod tematem i mimo klikania nic więcej. Myślałam, źe tam coś więcej jest bo tytuł obiecujący… Szkoda.
     Dzięki za Wasze odpowiedzi

 66. ann pisze:

  Jak przestawić na farmie mleczny płot?

 67. Przemek_23 pisze:

  @ann – na dole ekranu w grze, masz żółtą strzałkę. Klikasz i wysuwa się pięć elementów. Niebieskie „skrzyżowane” strzałki służą do przesuwania wszystkich przedmiotów na farmie, również mlecznego płotu.
  🙂

 68. ann pisze:

  Dziękuję za odpowiedź, a jak wyprodukować ocet?

 69. Kamila pisze:

  Ocet produkuje stojak na ocet za 5 dukatów dostępny w sklepie

 70. Kamila pisze:

  Pytanie o studnię.. jak kupię wiertło za 15D co będzie dalej? dalsza rozbudowa za rzeczy od sąsiadów? wie ktoś może?

 71. Przemek_23 pisze:

  Jeśli chodzi o studnię:

  1 i 2 poziom – potrzebujesz tylko rzeczy od sąsiadów.
  3-5 poziom – każdy poziom to zakup dodatkowo wiertła za 15 Dukatów (RC)
  6-11 poziom – każdy poziom to zakup pompy po 10 Dukatów (RC).

  Każdy poziom, to większa ilość spryskiwaczy na farmie.
  poziom 1 – 15 spryskiwaczy, 2-40, 3-70, 4-120, 5-180, 6-260, 7-350, 8-450, 9-550, 10-650, 11-750 spryskiwaczy.

  Zaraz zrobię stronkę o Studni i podrzucę linka.

 72. benia pisze:

  No to załamka! Jestem więc pełna podziwu dla tych nielicznych, którzy mają rozbudowaną studnię……a tu jeszcze do któregoś tam powiększenia farmy widziałam,że potrzebna jest drzewiarnia do której też potrzeba dukaty……horror…

 73. Kamila pisze:

  Masakra.. w sumie 95 dukatów.. to ja jednak pozostanę a tym co mam..

  drzewiarnia.. a już myślałam, że nie będę musiała jej kupowac.. szczerze chyba wolałabym szklarnię..

 74. Kamila pisze:

  Transferował ktoś farmę z urządzenia A do B mając dostęp do obu? wszystko samemu się robi, czy support to robi?
  chce postawić na nowo system na laptop i obawiam się, że znów utracę dane do farmy.. a tak to przeniosę na telefon i później z powrotem na komputer o ile to bez supportu metoda.

 75. Kamila pisze:

  test 🙂

 76. benia pisze:

  Kamila niestety sama nic nie zdziałasz…..ty tylko wysyłasz maila i czekasz…..ciekawe czy już dziala?

 77. Kamila pisze:

  po nowej aktualizacji jest opcja przenoszenia farmy z urządzenia A do B jesli ma się do nich dostęp.. i wydaje mi się, że wszystko samemu się robi.. ale z tego co sie orientuje Przemek robił niedawno przeniesienie dlatego pytam.. bo nie uśmiecha mi się czekać 3 dni by przenieś w jedną stronę i potem z powrotem..

 78. Przemek_23 pisze:

  Ja przenosiłem dawno temu jak jeszcze nie było tej opcji A i B.
  Teraz nie wiem jak to wygląda 🙂

 79. benia pisze:

  Wiesz co….mój mąż przenosił niedawno i czekał na przeniesienie przez nich, ale maila wysłał im tego z danymiwieczorem i na rano miał farmę przeniesioną…..

 80. Kamila pisze:

  Wygląda to tak, że klikasz export, podajesz maila i dostajesz kod, na nowym urządzeniu klikasz import i wklepujesz maila i otrzymany kod.. i dostajesz info, że potrwa to 1-2 dni.. i klikasz tak..

 81. benia pisze:

  E….no to teraz bajka!ale mam nadzieję,że przenosiny mi nie grożą…fajnie, że to usprawnili!

 82. ann pisze:

  Padł mi telefon, czy jest możliwość przeniesienia farmy skoro nie znam swojego id a chcę przenieść ją na komputer? Telefon się nie włącza chyba trzeba go będzie oddać do naprawy.

  • Przemek_23 pisze:

   @ann – czy rozwiązałaś swój problem?

   Umknął mi Twój wpis. Ale może gdzieś zapisałaś sobie ID Farm. Może gdzieś dodawałaś swój ID Farm na facebooku… poszukaj swojego wpisu.

   A połączyłaś farmę z facebookiem?
   Jak tak to napisz do supportu gry, może po połączeniu farmy z facebookiem jest szansa na odzyskanie numeru…

   Powodzenia.

 83. Emilia83Emi pisze:

  Przez przypadek sprzedałam drzewo morelowe które wygrałam zbierając gwizdki. Czy jest szansa na odzyskanie go?

 84. Przemek_23 pisze:

  @Emilia83Emi – niestety sama tego nie zrobisz…

  Ale spróbuj napisać do supportu gry.
  Postępuj jak w wątku „Pojawił mi się błąd w grze. Co robić?”.
  Opisany jest na górze. Poszukaj.

  Ja trzymam kciuki, aby Ci się udało.

 85. ann pisze:

  Farma odzyskana!!! Telefon uratowany!!!

  No i mam kolejne pytanie 🙂
  Czy lodowy zamek będzie potrzebny?
  Można usunąć jeśli nie ma się magazynu?
  Jeśli tak to jak to zrobić?

  pozdrawiam ann

 86. ann pisze:

  Co można zrobić ze śliwek lub moreli?

 87. Kamila pisze:

  zamek trzymam w magazynie.. czy będzie potrzebny tego nie wiem… zainwestuj w magazyn na pewno się przyda…

  ze śliwek nic nie można zrobić..
  z moreli i octu jeden przepis.. (stojak na ocet wart 5 dukatów)

 88. Kamila pisze:

  Pojawia Wam się jakiś worek przy flamingu? od 3 dni dostaje tylko dukata.. i nie wiem czy tak ma być czy to tylko u mnie?

 89. benia pisze:

  Kamila myślę,że przez te 7 dni będziemy dostawać dukata ( mam tak samo), a dopiero potem worki….

 90. kitkunia pisze:

  Cześć wszystkim. Mam problem z przeniesieniem farmy ze smartfona na tablet.Napisalam do nich korzystajac z opcji w grze jak to dokladnie zrobic.Dostalam informacje,zeby zainstalowac farme na tablecie, ze smartfona wpisac zglos blad, transfer farmy,podac w opisie wszystkie dane t.j.poziom,ilosc dukatow,stare id i nowe id z tabletu z poziomem 1.Tak zrobilam i otrzymalam po dwoch dniach odp,ze mozna samodzielnie transferowac farme wlasnie poprzez opcje, zglos blad i transfer farmy.Ale tam sie wpisuje to samo. Pomozcie prosze,bo juz nie wiem jak mam to zrobic i chyba cos robie zle…

  • Przemek_23 pisze:

   @kitkunia – i co rozwiązałaś problem?

   • kitkunia pisze:

    Przemku problem rozwiązany. Niestety nie mogłam tego zrobić z poziomu smartfona. Wszystko robiłam wg instrukcji ale ciągle pisali mi,że mam to zrobić samodzielnie. W końcu moja cierpliwośc się skończyła i napisałam maila z poczty,poprosiłam o przeniesienie przez nich,bo sama nie dałam rady. To już poszło szybko,farma przeniesiona po kilku godzinach ale otrzymałam odpowiedź,że nie przenoszą farm,bo to nie jest standardowa procedura. Tylko w tej wyjątkowej sytuacji. Wszystko wiernie przeniesione,nie brakuje ani jednego dukacika a dla nich wielki ukłon,bo bardzo mi pomogli,z czego się ogromnie cieszę:) A przy okazji dla ciebie i admina wielkie dzięki za profesjonalne wskazówki dotyczące gry i świetnie prowadzoną stron3:)

 91. ann pisze:

  Skąd wziąć salami wolowe?

 92. Kamila pisze:

  Ann.. Robisz wołowinę i z niej w maszynie do salami robisz salami wołowe. Nie pamiętam czy do tej maszyny potrzeba dukatów.

 93. Szymq pisze:

  mam takie pytanie jak usunę farmę z tel. i jak znowu wgram czy będę miał ten sam poziom ??

  • admin pisze:

   @ szymq – jeśli usuniesz farmę z telefonu odinstalowując grę to po ponownym zainstalowaniu będziesz miał ten sam poziom, jesli jednak całkowicie wyczyścisz pamięć telefonu – np. zostanie wykasowane oprogramowanie telefonu to po zainstalowaniu gry raz jeszcze farma będzie się uruchamiała od 1 poziomu z nowym nr farmy i wtedy potrzebna będzie interwencja programistów wiejskiego życia aby Ci przywrócili ten sam nr garmy, który miałeś wczesniej

 94. Szymq pisze:

  Dzięki Właśnie o taką infomacie mi chodziło bo chciałem przeinstalować system 😀 jeszcze raz dzięki wielkie 😀
  a przez Co muszę Do Tych „Programistów” na pisać ??

 95. sylwiac pisze:

  Czy można coś zrobić z proszkiem koralowym?

 96. Ewelina pisze:

  Nie mogę zacząć nowej gry na telefonie Samsung galaxy s2 mini. Choć ją odinstalowuje i osuwam pliki. Może wie ktoś jak pomóc?

 97. Przemek_23 pisze:

  @Ewelina – chodzi o to, że masz grę i po odinstalowaniu i zainstalowaniu masz dalej ten sam poziom gry, a chcesz przechodzić grę od nowa?

  Czy chodzi o to, że nie możesz jej uruchomić po zainstalowaniu?

 98. Ewelina pisze:

  Chcę przechodzić ją od nowa.

 99. Przemek_23 pisze:

  To zgłoś to do supportu gry…

  Na górze masz napisane jak to zrobić, wystarczy odnaleźć pytanie:
  „Jak zagrać od nowa w tę grę?”.

 100. AnnaMJD pisze:

  Mam pytanie dotyczące zakładki „Ostatni Pomocnicy” czy ona się w jakiś sposób aktualizuje czy jak ktoś nas raz odwiedzi to już jest tam na stałe?

 101. Przemek_23 pisze:

  Zobacz czy się pojawię. W tej chwili Cię odwiedzę.

 102. Przemek_23 pisze:

  Nawiozłem Ci ryż. Ozdoby już były poczyszczone 🙂

 103. AnnaMJD pisze:

  Przemek pojawiłeś się po prze-logowaniu

 104. AnnaMJD pisze:

  Zapomniałam napisać że może teraz nie wchodź do mnie zobaczymy czy znikniesz z listy jeżeli tak to po ilu dniach.

 105. kika pisze:

  Witam jak w grze zmienic walute z usd na pln moze ktos z was wie

 106. AnnaMJD pisze:

  kika nie wiem czy jest taka możliwość u mnie samo się zmieniło jak zaczynałam grać miałam usd w pewnym momencie na wszystkich grach z google play w które gram mam pokazaną cenę w zł nawet na tych anglojęzycznych.

 107. kika pisze:

  Wczesniej tez mialam polska walute ale po ostatniej aktualizacji mi sie zmienila i nie wiem jak to odwrocic

 108. Przemek_23 pisze:

  To działa bez możliwości naszej ingerencji. Nie jest to od nas zależne.

 109. kika pisze:

  a kto ma jeszcze w innej walucie to chyba nie stanowi problemu przy zakupie automatycznie przelicza czy nie.

 110. kika pisze:

  oczywiście przy zakupie dukatów w grze męczy tyko mnie te przeliczanie na złotówki bo wcześniej się nie interesowałam tym bo kupowanie dukatów było w walucie polskiej a nie amerykańskiej

 111. AnnaMJD pisze:

  kika tak samo automatycznie przlicza i Cie informuje

 112. kika pisze:

  cześć czy wydawca gry planuje wymyśleć jakieś nowe minimisje dla graczy powyżej 40 poziomu bo lubie ten dreszczyk emocji

 113. Kamila_B pisze:

  Ja mam 50 poziom i mam jeszcze minimisje 😛 ale tylko dlatego, że po 35 poziomie straaasznie z nimi zwolniłam.. i wiem, że niedługo mi się skończą.. też chciałabym, aby były jakieś dodawane co jakiś czas

 114. Buni pisze:

  Witam
  Przy powiększeniu 29×29 potrzebne ” 80 Białej mokki ”
  Czy ktos wie co to jest i jak to zrobić ?
  Czy to nie jest może produkt z kawo maszyny ? ktorej nie mam 🙂
  pozdrawiam

 115. Kamila_B pisze:

  Tak, produkt z kawo maszyny

 116. Grzegorz pisze:

  jak przy zakupach dukatów zmienić konto sklepu play na inne ? u mnie wywołuje to konto, do którego żona nie pamięta hasła

  • monisienka CNHPDZG pisze:

   trzeba w zalogować się na google wallet i w zakładce „formy płatności” usunąć kartę kredytową albo wybrać inną jako aktywną

  • Kamila_B pisze:

   pisałam już na chacie.. ale tam to może zginąć
   nie wiem czy zadziała, ale najlepiej odinstalować gre, wejść do sklepu play i zalogować się na to konto co pamiętacie haslo.. potem jeszcze raz sciągnąć gre i wtedy zapłacić… (po ponownej instalacji dalej będzie to samo ID

   Monisienka to nie chodzi o karte tylko konto na google

 117. pin_eska pisze:

  Czemu nie mogę umieścić Zielonej kaczki w Stawie ?

 118. Przemek_23 pisze:

  @pin_eska – tu w FAQ – pierwsze pytanie na samej górze daje wyczerpującą myślę odpowiedź.

 119. marzena pisze:

  Witam ,mam takie pytanie w gre WŻ gram prawie od roku bez przerwy codziennie nie ominęlam ani jednego dnia mam 53 lvl i nie ukrywam ,że wydalam pare groszy na dukaty ,w maju wyjeżdzam za granice na dlużej nie będe miała ‚neta’ więc z gry nici czy po powrocie po takie przerwie gra będzie nadal dzialać i wszystko bęzie OK? Czy mogę coś stracić ,proszę napiście jak coś wiecie bo szkoda by mi bylo tyle mojej ‚farmerskiej’ pracy ;);) dzięki

 120. benia pisze:

  Wiesz….gra jest przypisana do urządzenia, więc nic nie powinno się z nią stać:)
  Na pewno od nowa będą Ci liczyć dni logowania….no i nagrody z kalendarza przepadną…chociaż tam można jakoś uzupełnić te brakujące dni….pytanie czy warto….
  No i jeśli to dłuższy wyjazd to po powrocie może okazać się że nie masz sąsiadów, bo jak pokże Ci się trábka to Cię usuną:)
  Jeśli zależy Ci na sąsiadach zmień nazwę farmy na „wracam i data”, albo „przerwa do..” będą wiedzieli, że nie porzuciłaś gry:)
  Może inni jeszcze coś wymyślą….mi przyszło do głowy tyle:)

 121. marzena pisze:

  benia Wielkie dzieki za info zwlaszcza za tą żeby zmienic nazwe bo ja sama na to nie wpadlam ;)dzieki

 122. aga pisze:

  Jakie produkty najczęściej wymieniacie na przynęty?

 123. bogus pisze:

  Dziendobry mam pytanie …od prawie miesiąca nie mam mini misji …długo to bedzie to trwało??

 124. bogus pisze:

  Czemu nie dacie ty wczesniejszych misji ??Jak noc Swietojanska ?? Czy innych…Pomyslcie nad tym?

 125. FASYUJW pisze:

  Nie dziala mi od jakiegos czasu koło fortuny. Dlaczego?

 126. Kamila_B pisze:

  Bogusia niestety ani Admin ani Przemek nie jest za to odpowiedzialny.. Już ktoś poruszył ten temat w „pomysłach” ale czy się przyjmie – nie wiedomo

 127. Paula pisze:

  Witam, pomoże mi ktoś?
  Otóż gram w wż już baardzo długo, ale zmieniłam telefon i chcę przenieść grę. Robię wszystko wg instrukcji, ale po tym jak już dostaję kod i chcę importować grę (na nowym telefonie) wyskakuje mi komunikat, ze przeniesienie gry może zająć 1-2 dni i żeby spróbować ponownie. Próbowałam już kilka razy i dalej to samo 🙁 nie wiem, może muszę czekać i gra jutro (bo dzisiaj rano próbowałam) albo pojutrze sama się przeniesie, czy to jest jakiś błąd?
  Pomóżcie, nie chcę grac od nowa 🙁

 128. Kamila_B pisze:

  Paula jak przenosilam to tez wyskakiwał komunikat, że przeniesienie potrwa około 1-2 dni i przycisk ok.
  Po kliknięciu przychodził mail z informacją, że farma będzie przeniesiona i tak też się działo i twrało to raczej do 24 godzin

  • Paula pisze:

   Kamila_B dziękuję za odpowiedź 🙂 jednak minęło już 48h, a farma dalej nie przeniesiona 🙁

   • Kamila_B pisze:

    Próbuj przenieść jeszcze raz. Dostaniesz maila, że Twoje zgłoszenie zostało przyjęte

    dokładniej taki tekst ostatnio dostałam na maila.
    „Witaj Farmerze,Twoje zgłoszenie zostało przyjęte! Proces przenoszenia może potrwać aż do 48 godzin. Po zakończeniu transferu otrzymasz e-mail z potwierdzeniem.Dziękujemy!
    Wiejskie Życie Nad Morzem”

    oczywiście przenosiłam transferem z dostępem do obu urządzeń czyli za pomocą wpisania kody otrzymanego oraz adresu email

    • Paula pisze:

     Niestety, nic się nie dzieje 🙁 próbowałam już kilka razy, bez skutku. Nie wiem, co robić, niedługo nie będę miała dostępu to starego urządzenia, a wtedy to już pies pogrzebany. Ok. 8 m-cy gram w wż i cholernie mi szkoda pracy, którą włożyłam w rozbudowanie farmy… Dostaję tego samego emaila, co Ty, ale nic więcej, farma jak była, tak jest na starym urządzeniu…

     • Kamila_B pisze:

      To bardzo dziwne, bo zazwyczaj przenosiny trwały do 24h. Nooo pomijając weekend.. Ostatnio po przeniesieniu na nowe urządzenie miałam dostęp do tej samej farmy na dwóch urządzeniach.. ale na wszelki wypadek na starym usunęłam aplikacje. Aaaa i najważniejsze, że po przeniesieniu dostaje się kolejnego maila, że farma została przeniesiona

     • Paula pisze:

      Wchodzę dzisiaj rano na farmę, a tu niespodzianka! Farma przeniesiona! 😀
      więc dziękuję Ci Kamilko za pomoc 🙂 powiedz mi jeszcze, bo dostałam e-maila, że farma została przeniesiona i żeby dokończyć proces transferu należy wejść w ustawienia i m.in wyłączyć utworz.kop.zapas.danych. Ty też robiłaś to wszystko wg instrukcji?
      Pozdrawiam!

     • Kamila_B pisze:

      Nie przypominam sobie abym taką operacje robiła, na starym urządzeniu tylko odinstalowałam farmę i na tym kończyła się cała przygoda z przenoszeniem.

     • Paula pisze:

      I mam też pkt 2, który mówi:
      2. Następnie wyczyść dane gry (Ustawienia -> Menedżer aplikacji -> Wiejskie Życie Nad Morzem -> Wyczyść dane.)
      Nie spowoduje to, że będę grać od nowa? Konieczne jest wykonywanie tych kroków zawartych w emailu o przeniesieniu farmy?

     • Kamila_B pisze:

      Wyczyść dane gry czy odinstalowanie gry i zainstalowanie na nowo to bezpieczne opcje.. gra jest przypisana do urządzenia

 129. kika pisze:

  Nie moge sie dostac na farme wy tez tak macie

 130. Kamila_B pisze:

  Tak, sa problemy

 131. Ela pisze:

  Czy żeby kupić dukaty z kart wbk,o której piszecie trzeba być klientem tego banku? Sprowadzałam na moim smarfonie Sony w sklepie Play i dostałam komunikat,że nie obsługuje on aplikacji Wallet(nie wiem czy dobrze napisałam,mogłam ją tylko dodać do listy życzeń).Czy uda mi się kupić dukaty kartą wbk czy też inną np debetową?

 132. Ela pisze:

  Czy zmieniło się coś co do liczby zznajomych,można zapraszać więcej? Dziś zobaczyłam,że mam 303 sąsiadów.

 133. kika pisze:

  ja też tak mam.A wiecie czy w najbliższym czasie będą jakieś promocyjne pakiety dukatów do kupienia czy to tylko od święta

  • Sarmat pisze:

   Z tego co ja zauważam, to takie promocje każdy ma w innym terminie. Nigdy nie miałem jednocześnie na tablecie i telefonie.

   A cod o liczby sąsiadów – mi także pokazuje 310/300 – ale wiem, że mam trochę więcej nawet, ponieważ jak kogoś usuwam to liczba nie spada.

   Raz tylko jak spadła do 309 to nawet kilka osób mogło mnie zaprosić – a ja mogłem zaakceptować o dziwo.

 134. Rasta pisze:

  Wczoraj nie mogłam połączyć się z wiejskim życiem, więc odinstalowałam i zainstalowałam jeszcze raz. Wchodzę i mam od nowa grę, co zrobić?

 135. Hanys pisze:

  Po ostatniej aktualizacji nie mogę polubić sąsiada,wywala mnie z gry.pomocy

  • Kamila_B pisze:

   Też miałam ten problem.. wywaliłam fb z telefonu
   zalogowałam się do FB na farmie (w Twoim przypadku po prostu się wyloguj i ponownie zaloguj) i potem polub sąsiada..
   problem był także z logowaniem.. jak masz messengera to tez go wywal chociaż na chwile

 136. Sylvia pisze:

  Mam na moim tablecie od paru dni taki problem: Da się nawozić grządki u sąsiadów, da się zebrać dojrzałe plony
  (ale nie ma ich w mojej stodole),np.jestem u 2-3 sąsiadów- później
  włącza się komunikat :Ups! Coś się popsuło i gra nie jest
  zsynchronizowana. Proszę odśwież grę i spróbuj ponownie- i jest tylko
  przycisk aktywny DOBRA – naciskam go i cofa mnie do mojej farmy – a plon
  który zebrałam np.pomidor(widać jak leci 1 szt. do stodoły)nie mam u
  siebie na farmie.I u sąsiadów można zbierać i nawozić jeszcze raz (są
  serduszka czerwone) i tak w kółko (plonów dalej nie ma w mojej stodole. Odinstalowałam grę i zainst. jeszcze raz , wyczyszczałam pamięć i nic. POMOCY Korzystam z wi-fi

 137. epa3 pisze:

  Łowiłam na haczyku za 200, złowiłam Meduzę z zielonym żetonem 50, niestety przerwało mi połączenie z internetem. Po ponownym zalogowaniu – jedna szansa łowienia mniej, jedna meduza więcej, ale już nagrody w postaci żetonów nie dostałam. Żal mi, bo żetony wcale tak często nie wypadają.

 138. sylwester pisze:

  witam serdecznie. potrzebuje pomocy chciałbym się dowiedzieć co mogę zrobić z bawełną do czego służy lub na co moge ją przerobić?

 139. OLIWKOWO pisze:

  Hej. Przeniosłam grę ze swojego starego tela na nowy. Gra się zainstalowała na nowym i grałam w nią przez jakieś 3 dni. Dziś na moim telefonie pojawiło się jakieś obce konto. Gdzie mogę to zgłosić, żeby odzyskać swoją farmę?
  Pozdrawiam.

 140. dominika`s farm ^.^ pisze:

  Wiecie moze co to sa za ule na farmie felici? dzie mozna je zdobyc jak?
  Zauwazylam tez jakies nietypowe domki dla motylow. Gdzie je kupie?

 141. fbccylt pisze:

  Nie mogę zrobić transferu farmy ponieważ w zakładce problem cały czas wyświetla mi się ostatnia wiadomość którą ostatnio napisałem. co mam z tym zrobić?! już odinstalowałem i zainstalowałem farmę od nowa i nic. POMOCY !!!

 142. Milena pisze:

  nie mam pomostu do połowu ryb, kiedyś był i zniknął. Co mam zrobić

 143. kika fawcdpu pisze:

  a jak przenieść farme z telefonu na tablet pomóżcie i czy będądziałać na dwóch urządzeniach

 144. Monika pisze:

  Jest jakiś sposób żeby sprawdzić kto z moich sąsiadów polubił moją farmę?

 145. Monika pisze:

  jeszcze jedno pytanie. Czy jak kupę za te ok 12 czy 15 dukatów wędkę, to będzie to jednorazowy wydatek i zawsze będę mogła nią łowić, czy przy każdym użyciu płatne dukatami?

 146. Szara Strefa pisze:

  Witam dużo osób pyta o żółte żetony, nigdzie nikt nic nie odpisał a widziałam że sąsiedzi maja zakupione za nie literki. Jak można je zdobyć?..Co to za zadania tygodnia?…pozdrawiam

 147. admin pisze:

  Monika – tak to jest jednorazowy wydatek, a co do polubień może napisz w tytule farmy jakąś zachętę ? 🙂

 148. cyrku pisze:

  Witam. Mam problem: chcę zrobić transfer farmy z jednego telefonu na drugi i w momencie gdy dochodzę do tego aby wpisać adres e mail na żadnym z telefonów nie wyskakuje mi klawiatura żebym mógł to zrobić

  • domino id:FBAEYII pisze:

   mam ten sam problem i nie mam pojęcia co zrobić może już wiesz na nowym telefonie nie ma problemu ale co z tego jak na starym nie idzie

  • domino pisze:

   Na nowym telefonie ściągnij farmę wejdą na niebieskie koło pomoc opinie potem na FAQ poszukaj transfer farmy wejdz na to w momencie zapytania czy masz dostęp do obu urządzeń nacisnij NIE potem wyskoczą Ci pytania o stary id. który poziom ile masz dukatów dodatkowych informacji nie wpisywałam naciskałam dalej dostałam od nich e-mail i na następny dzień miałam moją farmę życzę powodzenia

 149. epa3 pisze:

  Witam.
  Rano spędziłam prawie 2 godziny na odwiedzaniu sąsiadów, zebrałam ponad 2000 gwiazdek, 46 prezentów w różnych kolorach z czyszczenia przedmiotów oraz monety (nie pamiętam ile). Po powrocie na swoją farmę nie dodało mi niczego, ani gwiazdek, ani monet, ani prezentów, zaliczyło mi tylko 8 Kucharskich Prezentów.
  Nie mogę na telefonie zgłosić problemu. W zakładce Problem, mam tylko jakiś stary rozwiązany problem, ale nowego zgłosić nie mogę.
  Czy ktoś miał podobną sytuację ? Jak sobie z tym poradzić ?
  Dzięki za info.
  epa3

 150. justicja pisze:

  Jak zdobyc ten Basen Kaczuszki, co daje dukaty??? gdzie go znajde???

 151. TomcioFarm pisze:

  Witam, chciałbym wgrać od nowa system do swojego telefonu lecz zależy mi na tym abym miał aktualny stan/zapis gry, jak prawidłowo z tym postąpić?

 152. yuki pisze:

  idzie usunąć jakieś zadania których nie da się już zrobić?

 153. Patrycja pisze:

  Czy do zakupienia dukatów wystarczy zwykła karta „bankomatowa” czy musi być kredytowa lub debetowa? Czy może to jest to samo? Jak piszę głupoty to przepraszam, nie znam się na tym za bardzo 😀

  • admin_ pisze:

   Wszystko zależy od tego jaka masz kartę, jakiego banku i czy obsługuje transakcje internetowe… musisz w ustawieniach konta do tej karty ustawić limit dzienny i miesięczny transakcji internetowych… i wtedy spróbować… do zarejestrowania w Google karty jest potrzebny trzycyfrowy widniejący na karcie

 154. Zagubiona pisze:

  Wydaje mi się że jest tu pewna rozbierzność między informacjami cytuję:

  „Jak zagrać od nowa w tę grę?
  Jeśli masz zainstalowaną grę na urządzeniu mobilnym, to wystarczy usunąć wszystkie pliki związane z grą (Android – Menadżer aplikacji —> FamilyFarm —> Wyczyść dane, Wyczyść cache, Wyczyść pamięć), a następnie odinstalować i zainstalować ją od nowa.”

  Natomiast tu:

  „Czy jak odinstaluję grę, to po ponownym zainstalowaniu odzyskam swoja farmę?
  Jak odinstalujesz i zainstalujesz ponownie, to gra będzie ta sama (nie zmieni ci się Farm ID) i kontynuujesz grę.”

  Jest tu błąd ponieważ od nowa poprzez odinstalowanie da sie chyba że na symbianie czy jakoś tak a na androidzie sie nie da. Prosze mnie poprawic jeśli sie mylę.

  Po za tym juz resetowałam grę i jak mogę zacząć grac od nowa na androidzie skoro juz nie moge zresetowac.

  Prosze o pomoc.

  • admin_ pisze:

   Wysyłasz info do supportu, że chcesz zlikwidować farmę [email protected]. Opisujesz dlaczego chcesz ja zlikwidować podajesz ID, nazwę, link do fb na którym jest zalogowana, ilość dukatów… ogólnie wszystkie dane, które może znać tylko właściciel farmy. Support i tak wyśle do Ciebie emaila o potwierdzenie decyzji o likwidacji. Tylko przed likwidacjom wyloguj ją z fb.

 155. Farmer pisze:

  Mam pytanie. w jaki sposób można zebrać żółte żetony??? Pisze że z zadań tygodnia, więc drugie moje pytanie gdzie są te zadania tygodnia???

 156. mrówka pisze:

  Witajcie mam problem w zadaniu 1 w którym zbierane są żółte żetony, nie mogę odebrać nagrody za wyprodukowanie 60 cheeseburgerów. jak klikam na odbierz nagrodę, wyrzuca mnie z gry, pojawia się komunikat aplikacja Wiejskie życie musiała zostać zamknięta. Co mam zrobić zaraz się skończy czas na odebranie narody??

 157. Kristin pisze:

  Hej,

  mam telefon z androidem, ale zmieniam na nokie, która jest na windowsie, czy jest możliwe przeniesienie tej samej farmy na nowy telefon?

 158. etniaczek pisze:

  Czy ktoś może wie, jak wyłączyć podpowiedzi w grze? Pojawiły mi się one znienacka kilka dni temu i są strasznie irytujące. Poza tym, czy ktoś zauważył, że teraz licznik nad przy bonusie oddanego farmera startuje od nowa za każdym razem gdy np. zaczyna się nawozić farmy sąsiadów?

 159. ja pisze:

  ELO, czy jak zresetuje grę to moje farm ID będzie takie samo? I czy będę miała tych samych sąsiadów?

 160. Marcin pisze:

  Witam. Mam problem. Zainstalowalem gre na tablecie na moim konicie google i musze grac od nowa a jak wczesniej kasowqlem z telefonu i instalowqlem od nowa to nie musialem zaczynac od zera. O co chodzi w tym chodzi

 161. Niki pisze:

  Witam. U mnie na farmie od kilku dni gra pokazuje co mam robić i po każdym wejściu w morze czy do sąsiadów zeruj mi czas w Bonusie oddanego farmera. Czy wy też tak macie na tel z androidem? Gdzie mogę złożyć reklamację? Z góry dzięki. Pozdrawiam.

 162. Annetta pisze:

  Pomocy. W najczesciej zadawanych pytaniach bylo czy jak odinstaluje sie gre i z powrotem zainstaluje to trzeba bedzie grac od nowa bylo ze nie ze wszystko bedzie tak samo. Ja po ponownym zainstalowaniu gry mam wszystko inne oprocz poziomu. Czy moge odzyskac jakos swoja dawna farme? Prosze o pomoc

 163. Annetta pisze:

  Nie chodzi o grafike. Chodzi o to ze zmienione mam farm ID. Osiagniecia sie skasowaly. Mialam 299znajomych a teraz mam 80 i to takich co nie mialam. Misje pojawily sie takie co juz dawno mialam. Dom owocow morza mialam juz zbudowany a teraz musze znow budowac. Przedmioty na farmie maja inne rozmieszczenie i sa inne niz mialam. Jednym slowem jak bym dostala farme kogos innego

  • Diabliki polub:) pisze:

   Pozostaje tylko zgłosić problem do funplusa na pewno przywrócą ci farmę jeśli pamiętasz swoje id i poziom i kilka innych szczegółów.Im więcej danych podasz tym lepiej.Jeśli kieykolwiek do nich pisałaś to w mailu powinny być dane

 164. maja pisze:

  Na okrągło wyłacza mi się gra nie moge nic z tym zrobic już kilkakrotnie odinstalowywałam grę i nic to nie pomogło.

 165. maja pisze:

  Nadal nie mogę zaprosić sąsiadów proszę o pomoc moje farm id FAAAFGH
  Kiedy dodaję id sąsiada wyskakuje mi błąd.POMOCY

 166. sonia pisze:

  Chciałabym zacząć grać w farmę od początku, ale za każdym razem gdy usunę farmę i zainstaluje ją to gra wraca do poprzedniego stanu. Da się zacząć grę od początku?

 167. Joanna pisze:

  Witam. Mam problem z przeniesieniem farmy, kiedy klikam „export” wyskakuje mi „problem z linkiem, otworz strone z gry” i nie wiem co mam z tym zrobić. Prosiłabym o pomoc.

 168. roxi pisze:

  Witam, prosze o pomoc w przeniesieniu farmy z tableta na telefon. Moj problem polega na tym ze postepujac zgodnie z instrukcja przenoszenia doszlam juz do ostatniego etapu i naciskam Przenies moja farme naciskam Ok i nic sie nie dzieje czekam kilkanascie minut i nic, moge nacisnac krzyzyk aby wyjsc probowalam juz chyba z 7 razy i za kazdym razem to samo, bardzo prosze o pomoc bardzo mi zalezy bo musze oddac tableta do naprawy i szkoda mi farmy.

 169. kika pisze:

  CZEŚĆ CO MAM WPISAĆ W TEJ TABELCE JEŻELI CHCE MIEĆ STARĄ FARMĘ A NIE NOWĄ NA TABLECIE BO COŚ MI NIE WYCHODZI

 170. kika pisze:

  OCZYWIŚCIE CHODZI MI O TEN TRANSFER Z TELEFONU NA TABLET JUŻ SWOJĄ FARMĘ PRZZYPIEŁAM DO FACEBOOKA I CO DALEJ?

 171. maja pisze:

  witam.Moje id FAAAFGH pomóżcie mi grac normalnie

 172. radzio pisze:

  Jak zmniejszyc widok farmy na komputerze?

 173. radzio pisze:

  kika: wpisz usuń jesli masz polski jezyk albo delete jesli masz angielksi

 174. xyz pisze:

  Co mam zrobić jeśli nie działa mi bonus oddanego farmera. Jeśli idę łowić lub odwiedzam sąsiadów, a potem wracam to czas liczy mi się od początku. A przecież nie wyszłam z gry. Moje ID CUMHOQM.

 175. martitka pisze:

  Dla mnie ta gra bylaby fajna gdyby nie te dukaty. Ciezko je zdobywac a jak juz sie zdobedzie to jeden (smiech na sali) a do wybudowania np szklarni potrzeba ich bodajze 20, a nie bede placila za to bo mam na co wydawac pieniadze a nie na takie bzdety.

 176. kaja pisze:

  nie mogę zgłosić błędu w grze, nie wyskakuje mi żaden formularz zgłoszeniowy, a nie dostaje dukatów po przejsciu na wyższy poziom, nie mogę dodać sąsiada wpisując jego id (wyskakuje błędny id), oraz jak są nagrody dla wytrwałych po każdym nowym logowaniu liczy mi czas od nowa, jak sie skontaktować z nimi? pomożcie

 177. dawid pisze:

  Siema, wiecie może jak wziąść nową gre od początku ?
  Piszcie na adres: [email protected]

 178. aaa pisze:

  Co się najbardziej opłaca gotować/przetwarzać? Chodzi mi o to, że np z koniczyny (18 monet) robię mleko, z mleka ser i ser mogę sprzedać za 23 monety, czyli 5 monet do przodu.

 179. polka88 pisze:

  Jak mogę odzyskać swoja farmę która nie była przypieta do FB.

 180. hitru pisze:

  misja dnia ? o co chodzi zbierz nagrody 1 razy z dekoracji do zbierania

 181. Mańka pisze:

  Witam. Mam problem. Jestem już na 45 poziomie. Ktoś gra na mojej grze, kupuje zwierzęta, sieje, zbiera plony, owoce, odwiedza znajomych i ich nawozi no wszystko to co ja robię. Jak to jest możliwe. Jak można zablokować intruza.? Zaczyna mnie to intrygować bo ja chcę posiać swoje uprawy a tu ktoś mie wyprzedza i sieje swoje i to nie potrzebne uprawy.

  • Brokułowo pisze:

   hmmm dosyć ciekawy problem możliwe, że znam rozwiązania jednak mam parę pytań… jesli możesz to wejdź na chat, jestem tam przez większość dnia

   • Mańka pisze:

    Co mam zrobić

    • Brokułowo pisze:

     dobra jak mamy pisać tu to troche dłużej to zajmie…. po pierwsze czy jest możliwe, że ktoś znał Twoje farm ID i inne dane typu ile masz dukatów, jakies ostatnie posunięcia Twoje na farmie? po drugie czy oddawałas telefon do serwisu bądź sprzedałaś komuś?

     • Mańka pisze:

      Nie, nikomu nie udostępniałam ani id ani tel. i to jest dziwne bo tylko ja mam dostęp do mojego telefonu. Przepraszam, ale nie wiem gdzie mam wejść na czat.

     • Brokułowo pisze:

      nie ma sprawy… powiedz mi jeszcze tylko czy ktoś może znac Twoje dane logowania do fejsa o ile masz farmę połączoną z fejsem? i czy była sytuacja, że długo nie logowałas sie do gry?

     • Mańka pisze:

      Nie, nawet mąż nie zna moich haseł, a do gry loguje się codziennie kilka razy dziennie rano i wieczorem a niekiedy w południe i nie przez fejsa tylko bezpośrednio z instalacji na tel.

     • Brokułowo pisze:

      no to jedynie support może sprawdzić co się dzieje… zgłosic problem należy poprzez grę Ustawienia-Pomoc i opinie-ikonka formularza u góry… opisz w miarę problem szczegółowo, napisz też, że nikt nie ma dostępu do Twojego telefonu, FB itp.

 182. Mańka pisze:

  Ok. Spróbuje. Dzięki

 183. ewa pisze:

  Witam. Mam pytanie. Jak mogę odzyskać swoją farmę. Zepsuł mi się tablet a nie pamiętam swojego ID oraz nie wyświetla mi się na ręce bloku chociaż jestem połączona. Nie chce zaczynać os nowa ponieważ mam tam 47 poziom.

 184. ewa pisze:

  Pokazuje mi się ta nowa farma i inna. Wiem , że tamta farma jest przypis ta do Facebooka , ponieważ przychodzą mi powiadomienia z gry od moich sąsiadów.

  • Brokułowo pisze:

   szczerze to gubię się w tym… skoro pokazują Ci się dwie i jedna jest przypisana do fb to masz tą starą farmę

 185. ewa pisze:

  Przypisano mi farmę syna do mojego Facebooka, ale powiadomienia z mojej farmy od sąsiadów przychodzą na facebooka nie wiem dlaczego.

  • Brokułowo pisze:

   bo jak przypisujecie kilka farm do jednego fesja to się robi bajzel… jak jest taka sytuacja to support to musi rozplątać bo ja się gubię a nie mam jak tego sprawdzić

 186. ewa pisze:

  Dziękuję za ininformację ☺

 187. ewa pisze:

  A czy jest taka możliwość aby odzyskać swoje id farmy z tej strony? Podawałam na tej stronie swoje ID i maila?

 188. Goodesa pisze:

  Witam, mam wielki problem – chcę przenieść farmę na nowy telefon, sprawdzam FAQ i postępuję zgodnie z instrukcją, rzecz w tym, że u mnie w grze w zakładce „POMOC i OPINIE” brak jest opcji „ZGŁOŚ BŁĄD”!!! Są za to zakładki: płatności, wskazówki do gry, problemy z ładowaniem, prezenty, problemy z misjami i sąsiedzi. I w żadnej z tych zakładek nie ma podzakładki „ZGŁOŚ BŁĄD”. Pomocy!!! Co mam w takim razie zrobić aby przenieść grę na inny telefon?

  • Brokułowo pisze:

   jest o tym post na głównej stronie pt. jak przypiąć farmę do FB

   • goodesa pisze:

    Przypięłam farmę do facebooka ale kiedy próbuję nowym telefonem zsynchronizować się z facebookiem to nie ma mojego 62 levelu do przeniesienia. No i nadal w grze nie mam zakładki „zgłoś błąd” – więc mój problem z brakiem tej zakładki nie wynikał raczej z niepodpięcia do facebooka. Proszę o pomoc co zrobić aby przenieść moją grę na nowy telefon???

    • Brokułowo pisze:

     no przecież napisałam ścieżkę zgłaszania problemu do supportu i to JEST NORMA ŻE NIE MA ZAKLADKI ZGLOS BŁAD! może przeczytaj ten post jeszcze raz

 189. Rafał pisze:

  Witam mam pytanko czy wie ktoś jak całkowicie wyzerować „zrestartować” wiejskie życie na tablecie? poprostu chce zacząć od nowa gre.

  • Brokułowo pisze:

   Hej, musisz napisać do supportu, oni zadadzą Ci kilka pytań celem potwierdzenia, że to Twoja farma. Do supportu piszemy jedynie poprzez grę Ustawienia, Pomoc i opinie, ikonka formularza w prawym górnym rogu.

 190. Rafał pisze:

  Dziękuje ci bardzo juz wiem o co chodzi.

 191. Brak farmy po usunięciu danych i cache pisze:

  Witam,
  dziś usunęłam z menadżera aplikacji dane i dane cache, i moją farmę usunęło i po włączeniu farmy włączyła się od nowa z innym ID. Czy orientuje się ktoś czy jestem w stanie ją odzyskać jeśli na fb tylko się połączyłam a nie sparowałam aplikacji z fb? Moje ID pamiętam. Z góry dzięki za odpowiedź

 192. Margaret pisze:

  Witam i proszę o pomoc.Posiadałam dwie farmy,Margolandię na ipadzie i Gabolandię na iphonie. To były dwie,różne farmy,ale przypisane do tego samego id w Game Center.Zawsze kiedy włączałam telefon,pojawiał się komunikat,czy chcę zsynchronizować farmę i zawsze odpowiadałam,że nie.Po ostatnim uaktualnieniu 16.04.2015 na obydwu urządzeniach pojawiła się ta sama farma,Margolandia z ipada.Jednym słowem utraciłam farmę z telefonu.Byłam tam na 81 poziomie.Płakać mi się chce.Tyle pracy i realnie wydanych pieniędzy.Gram od czerwca 2014 roku codziennie.Nie mam konta przypisanego do Facebooka. Napisałam do centrum obsługi i opisałam problem jak wyżej. Na następny dzień otrzymałam odpowiedź,aby wylogować się z Game Center na telefonie,potem ponownie zalogować i otworzyć grę.Nic to nie dało.Następna podpowiedź dotyczyła całkowitego usunięcia gry z iphona i ponowne jej zainstalowanie. Tak też zrobiłam,ale w dalszym ciągu na obydwu urządzeniach mam tą samą farmę,z ipada.Napisałam do obsługi drugi raz,ale od czterech dni nie mam żadnej odpowiedzi. Co robić? Jak odzyskać farmę na telefon?

  • Brokułowo pisze:

   Witam, to samo zrobili nam grającym na androidzie tak naprawdę 1 farma może być przypisana do 1 konta na fejsie. Można by założyć drugie konto na fejsie i przepiąć farmy ale to może zrobić support. Myślę, że skoro już się z nim kontaktowałaś to dobrze byłoby napisać im, że to nie zadziałało bo ja technicznie nie mam żadnego pola do popisu a oni owszem.

 193. Margaret pisze:

  Dziękuję za odpowiedź. W takim razie napiszę do supportu jeszcze raz.Szkoda tylko,że nie pamiętam swojego ID farmy. Czytałam komentarze na App Store i wiem,że wiele osób ma podobny problem.U mnie mąż grał na ipadzie,a ja na telefonie.Mieliśmy z tego tyle radochy! Wymienialiśmy się prezentami,rywalizowaliśmy w konkursach,a najciekawsze były wybuchy w kopalni na wyspie. Wszystkim życzę tyle radości z tej gry ile my jej mieliśmy.

  • Brokułowo pisze:

   No jest mi przykro ale mam nadzieję, że się uda to jakoś wyjaśnić niestety tylko support ma taką moc. Daj znać co odpisali, trzymam kciuki 🙂

 194. Margaret pisze:

  Odpisali i to bardzo ładnie,czego nie spodziewałam się.Otóż po uaktualnieniu system domyślnie wybrał pierwszą założoną farmę na ipadzie na obydwu urządzeniach. Stało się tak,ponieważ włączoną miałam automatyczną aktualizację.Podali mi moje ID utraconej farmy. Mam całkowicie usunąć grę z iphona i założyć farmę z nowym ID. Potem podać im to nowe ID,a oni ” przetransferują” moją starą farmę na nową. Czekam,aż to zrobią i jestem dobrej myśli,że nie wszystko stracone.Jak wszystko się uda dam znać. Ta informacja jest też dla wszystkich,którzy mieli,mają lub będą mieć podobny problem.Dziękuję i pozdrawiam z Chicago.

 195. hej pisze:

  Jak zrobic ocet winny?

 196. Margaret pisze:

  No,niestety nic nie udało się jeszcze zrobić.Support ustalił ze mną,że mam usunąć grę i z ipada i z iphona.Potem wgrać grę od nowa na obu urządzeniach i podać im nowe ID farm.Problem polega na tym,że ja usuwam grę i tu i tu,tzn. naciskam palcem na grę i jak drży to przyciskam krzyżyk w lewym górnym rogu. Dostaję powiadomienie,że zostaną usunięte moje wyniki itp, Gra zostaje odinstalowana,jestem też wylogowana z Game Center. Gdy ponownie chcę zainstalować grę z App Store, obok obrazka krówki pojawia się chmurka ze strzałką. Klikam na nią i gra instaluje się,ale jest to cały czas ta sama,stara farma,a nie z nowym ID. Już nie wiem co mam zrobić,może jest jakiś inny sposób?

  • Brokułowo pisze:

   No niestety ale ponownie muszę Cię odesłać do supportu… oni też powinni wiedzieć, że ich sposoby nie działają i bardziej zagłębiać się w temat.

 197. mmmm pisze:

  Jak zarbić pieniądze na wyspie? jak sprzedawać?

 198. Elfville pisze:

  Widzę iż temat kupna dukatów bez karty kredytowej co i raz sie pojawia, a poza karta kredytową podano jako jedyne rozwiązanie kartę wirtualną. Myślę, że warto dodać informację w FAQ o tym, że od jakeigoś czasu są dostępne w kioskach (Inmedio, Relay ale i inne) karty prepaid do sklepu Google Play. Kupuje się taką kartę w kiosku rejestruje w sklepie Google Play przez realizuj kod i można kupować albo dukaty do Wiejskie życie albo wydawać na inne aplikacje. Wadą jest to, że mają tylko trzy nominały 50, 75, 100, ale nie trzeba wydawać całości od razu (mamy po prostu zapisane np 50 zł na naszym koncie Google play) i jest to na cały google play – nie musimy wydawac na farmę. druga wada to to ze rejestrując kartę w Google play trzeba podać numer telefonu (poki co spamu nie zarejestrowałam, z drugiej strony jak am sie telefon na androidzie to i tak googiel nasz nr ma, nei wiem czy przy rejestracji przez tablet/komputer tez trzeba podawc nr telefonu, ja rejestrowalam z komorki)
  Przetestowałam parę dni temu – działa bez zarzutu.

 199. Scheuren pisze:

  Witam.Nie zalicza mi zbierania ozdób w Misji Dnia.Co mogę z tym zrobić?

 200. kamila pisze:

  witam otóż mam problem straciłam swój telefon a chce na nowym mieć swoją wcześnirjszą farme czy da się to zrobić ?

 201. Wiktoria pisze:

  Witam ,gra mi się wyłącza jak jestem na wyspie co zrobić aby tak się nie działo ?

 202. Witam pisze:

  Hej, mam problem. Zainstalowałam grę na jednym z telefonów firmy huawei, jednak po wejściu w tę aplikację okazuje się, że nie mogę ani zebrać nic i to już od pierwszej rundy, którą przeszłam w 33%. nie chce mi wejść ani w sklep, ani w magazyn, co więcej nie mam wgl przycisków tych po prawej stronie, nie wyświetlają mi się.
  Jednak jak przechodzę na farmę na starym telefonie wszystko hula jak należy. Spotkał się ktoś z takim problemem..? Ja nawet do końca nie wiem jak go opisać, więc liczę na zrozumienie… 🙂

 203. maluda pisze:

  Hej wiecie moze skad wziac agrest ?

 204. maruwina pisze:

  witam, mam problem z gra. nie moge jej w ogole wlaczyc, gram na windowsie na lumii i jak probuje uruchomic to widze tylko glowke farmera ze str startowej i potem robi sie ciemny obraz i przelogowuje mnie na str gdzie mam wszystkie gry :/
  probowalam napisac na @ ktorego tutaj znalazlam ([email protected]) ale nie istnieje :/

  czy ktos ma jakas dobra propozycje co zrobic zeby znow mozna grac??

  • Brokułowo pisze:

   od dawna były komunikaty i u nas i przy wchodzeniu na farmę, że windows nie będzie wspierany przez Funplusa/diandiana… oni już nie przyjmują zgłoszeń…. była możliwość przeniesienia gry na inny system także teraz to już lipa

   • maruwina pisze:

    a ja kodinstaluje i jeszcze rz zianstaluje to moze zadziala ? polaczylam konto z fb to farma ta sama powinna byc czy sie myle :)?

 205. maruwina pisze:

  zadzialalo 😀 a czy znacie spsob zeby z tel na windowsie przeniesc na komputer ta gre ?

 206. Anna pisze:

  Gdy próbuje otworzyć kalendarz to gra mi się zacina

 207. Damian pisze:

  Cześć, mam problem… kupiłem nowy telefon, zalogowalem się na grę i niestety pojawiło mi sie nowe konto. Usunąłem grę wszedłem na Facebooka po przez niego wszedlem w aplikację gry, ściągnąłem ją i niestety znów pokazuje mi tylko nowe konto mimo że poprzednie było zintegrowane z Facebookiem. Co mogę zrobić aby powrócić do poprzedniego konta gry?

 208. krzys pisze:

  Mam problem z domem owoców morza! Przerabiajac raka otrzymuje tylko mieso… a kulek krewetkowych juz nie, )pomocy

 209. Anulka pisze:

  no właśnie jest napisane tylko myślałam ze jest sposób na to ,zeby te szanse byly wieksze.?potrzebuje gałązki koralowe….??pilnie!!chce odblokować calą wyspe …a tu klapa….

  • Bunny pisze:

   Nie ma na to sposobu. Ja tez się męczę z ostatnim polem i niestety musisz łowić i przetwarzać, łowić i przetwarzać aż dostaniesz tyle ile Ci trzeba.

 210. Masmika pisze:

  Mam pytanie, jak zdobyć niebieskie żetony?

 211. Paulina pisze:

  Do czego służy moc? Ognie ☺ jak tego używać?

 212. Malinka pisze:

  Witam. Gdzie mogę sprawdzić ilość swoich punktów kumpelskich oraz stopień kumpelstwa?? Z góry dziękuję za odpowiedź .

 213. Katia90 pisze:

  skąd wziąć czerwony karb ? jaki haczyk ? macie strony gdzie piszę co dają wszystkie haczyki ? jeśli znacie napiszcie mi na meila to jest dla mnie ważne czekam

 214. szajbot pisze:

  Siemka mam problem gdy chce usunac dekoracje lub sprzedac duza ilosc produktow w stodole to wyskakuje mi ten ziomus w kapleuszu darek czy jak mu tam 😉 i mam cos wpisac tylko nie wiem do cholery co a ta dekoracja zajmuje mi troche miejsca prosze a wrecz blagam o pomoc :)))

 215. mokal pisze:

  kiedys jak rozbudowalam ulepszacz produkcji sera, okazalo sie ze nie miesci sie on na polu. wowczas aplikacja „podniosla” wszystko z pola ze byla gola plansza a obok wszystkie przedmioty i moglam sobie na spokojnie porozkladac wszystko w innym ukladzie.

  czy jest mozliwosc wyczyszczenia wszystkiego z planszy (tak jakby schowanie do schowka) aby byla mozliwosci miejsce by poprzekladac budowle, drzewa, maszymy itp w inne miejsca?

 216. Cudownafarma pisze:

  Hej, zakupiłam pakiet promocyjny, jak moge go odebrac? automatycznie nic nie dostałam

 217. Thom pisze:

  Witam
  Czy można przesyłać znajomemu/sąsiadowi dukaty ?

 218. Witam pisze:

  Witam,

  Ostatnio chciałam wejść do gry lecz od razu pokazał mi się napis, że muszę zaktualizować grę. Lecz po wejściu jest napis „Twoje urządzenie nie jest zgodne z tą wersją”.

  Co powinnam zrobić?

 219. Ania pisze:

  Zablokowali mi konto na FB a miałam do niego przypisaną grę, czy jest możliwość aby przypisać ją teraz do innego konta na FB. Jeśli tak to jak to zrobić bo nie chciała bym stracić farmy:(

 220. Browarowo pisze:

  Mam pytanie o płatności za dukaty. Jeśli mam kartę typu mix, to płatność w złotówkach dojdzie mi do kwoty faktury, czy zostanie pobrane z konta? pozdrawiam

 221. Baasioolek pisze:

  Dzień dobry,
  Czy ktoś wie skąd wziąć olej do produkcji Salatko maszynie?

 222. Baasioolek pisze:

  Bardzo Ci dziekuje za odpowiedz. Mi wyskakiwało cały czas Salatko-maszyna
  Będę wypatrywała czy sie nie pojawi. Pewnie będzie ale kiedy? Oto jest pytanie …
  Jeszcze raz dziekuje.

  • Brokułowo pisze:

   Nie ma sprawy. Właśnie ciekawe czy się pojawi bo już zapomniałam o niej. Mam nadzieje, że jeśli się pojawi to nie do kupienia tylko za prawdziwe pieniądze.

 223. Chill pisze:

  Witam mam taki problem otóż odpalam grę farma mi się zaladowala i wgl ale gdy już otworzyło mi farmę wyskakuje komunikat „aplikacja zostanie zamknięta” o co chodzi jak to naprawić próbowałem wszystkiego reinstalowalem grę czyściłem dane i dalej to samo.

  • Brokułowo pisze:

   nikt tego nie zgłaszał także ja nie wiem, dobrze by było żeby się udalo to zgłosić do supportu; jak nie przez grę to jest możliwość przez sklep, tam gdzie się pobiera grę

 224. Jola pisze:

  Zrobie zdjecie moze to pomoze dziekuje za pomoc

 225. Ewa pisze:

  Mam problem z zadaniem zamówienia babci I nie mogę odblokować drugiego jak to zdobić?

 226. Asia pisze:

  Co do sadzenia drzew to bzdura. Wystarczy podczas zbierania zwykłych plonow z grzadek przejechać sierpem po drzewach.
  A zastanawia mnie skąd ludzie biorą przedmioty do czyszczenia na wyspach z których pudełka się dostaje..? Ja nigdy tego nie znalazłam i nie wiem jak je zdobyć :/

  • Brokułowo pisze:

   co do drzew to jest stare info; co do przedmiotów na wyspie to tak samo jak na farmie, ze sklepu albo jako nagrodę z misji

   • Asia pisze:

    Za które misje? Myslalam te co co chwilę są i trwają ~11 dni ale z tego co widzę to będą tylko 2nagrody na farmę
    W sklepie są tylko takie z których monety się dostaje a nie o te mi chodzi

    • Brokułowo pisze:

     Wszystkie misje są rozpisane w postach, nagrody tylko na farmę są za jakieś 3 ostatnie misje, poprzednio były tez nagrody na wyspę. To może określ jak te ozdoby wyglądają.

     • Asia pisze:

      Sorki. Nie dokończyłam wiadomości nie wiem czemu xD
      Chodzi mi o te wszystkie dekoracje z wyspy za które jak sie czyści u sąsiadów dostaje się fioletowe paczki
      Ale z tego co zrozumiałam takie dekoracje były w misjach ale od ostatnich 3misji się nie pojawiają już?

     • Brokułowo pisze:

      Tak dokładnie.

 227. magda pisze:

  MAM PYTANKO. CZY MOŻNA ODŁĄCZYĆ GRĘ OD FACEBOOKA ŻEBY PRZYŁĄCZYĆ DO INNEGO KONTA. JEŻELI TAK TO W JAKI SPOSÓB?

 228. King pisze:

  Raczej nie można.. Na każdym koncie FB można mieć tylko jedną farmę.. I proszę wyłączyć Caps Lock.

 229. nj0y pisze:

  Hej. Mam problem, albo w sumie zapytanie.

  Niedawno skonczyl sie konkurs farmerski „Lato na Hawajach”, w ktorym jak zwykle 4 postaci z gry przyznaja punkty z konkretne kryteria. Maly Darek przyznaje punkty za zroznicowane nasiona posadzone na farmie. Ja chca dostac w tej kategorii maxa posadzilem wszystkie ziarna dostepne zarowno na farmie jak i na wyspie i dostalem od niego tylko polowe punktow. O co chodzi ? co robie nie tak ? albo jakie jest rozwiazanie zeby dostac maxa ?

  Pozdrawiam

  • Kitty pisze:

   Hm, wyspa w konkursie nie jest brana pod uwagę.
   Ja sieję zwykle ok 10-15 różnych rodzajów nasion i dostaję max punktów.
   Czy przesyłasz wizerunek farmy dopiero po obsianiu pól? To ważne, gdyż do konkursu jest brany pod uwagę tylko stan z momentu robienia skreena. Więc jeśli chcesz, żeby jakiś element był brany pod uwagę, np. nowa ozdoba, czy nasiona, musisz ponownie przesłać zdjęcie farmy. Później można wszystko pochować i dalej grać normalnie.

 230. Lukasz pisze:

  Jak uzyc mocy??

 231. Browarowo pisze:

  Ponownie potrzebuję pomocy 🙂 Rozbudowałam sobie kurnik i krowę o dodatkowy element 1 poziomu (dodatkowe jajko i dodatkowe mleko). Pytanie brzmi jak zarejestrować te przedmioty w galerii? Trzeba kliknąć w jakieś konkretne miejsce? Nie mogę sobie poradzić ;c

 232. As pisze:

  Hej
  W najnowszej promocji można zdobyc misia boksera i misia z grilem. Czy jakos tak. Tylko że nie mogę ich nigdzie znaleźć… gdzie muszę wejść żeby ich kupić..?

 233. precelx pisze:

  Witam, mam pytanie dotyczace WEHIKUŁU CZASU kiedyś był normalnie w galerii przy ikonce z aparatem/kamerą, a teraz go tam już nie ma, jest on przeniesiony teraz w inne miejsce czy po prostu już go nie ma?
  Z góry dziekuje za odpowiedź

  • Brokułowo pisze:

   To trzeba czytać co producent nam wyświetla przy wchodzeniu do gry bo ten komunikat utrzymywal się kilka dni! W latarnii.

   • precelx pisze:

    Dobrze, lecz miałem kilkumiesięczną przerwe od gry, a wiec mógł mi sie juz ten komunikat nie wyświetlić, ale dziekuje za odpowiedź i proszę się nie denerwować.
    Pozdrawiam. (:

 234. As pisze:

  Pojawiają pytanie ponieważ nie dostałam odpowiedzi mimo że inni dostali a chciałabym zrobić to jak najszybciej bo to do konkursu piękności się liczy. W najnowszej promocji można zdobyc misia boksera i misia z grilem. Czy jakos tak. Tylko że nie mogę ich nigdzie znaleźć… gdzie muszę wejść żeby ich kupić..?

  • Brokułowo pisze:

   nikt nie odpowiedział bo nie znamy odp ale my nie jestesmy producentem-należy zapytać jego, info jak to zrobić jest w zakladce FAQ

 235. gert pisze:

  Jak odpiąć gre od fejsa

 236. Kasia pisze:

  Jak zrobić szampański poncz?w miejscu gdzie się robi potrawy dla sąsiadów zrobiłam już wszystkie (po 60szt ) i został mi do robienia tylko ten poncz ale pisze że nie odblokowalam jeszcze Dania . Dodatkowo ikonka wygląda jakby to był przepis bo jest taka karteczka biała w tle. Jednak w książce kucharskiej tego nie ma i w sklepie też nie. Zatem skąd go wziąć lub do którego poziomu czekać na odblokowanie?bo chciałabym dalej przejść do 3 już etapu gdzie będą 4 nowe Dania dla sąsiadów:)

  • Kitty pisze:

   Szampański poncz zrobisz w piecu kuchennym.

   • Kasia pisze:

    Ok ale jak wchodzę do pieca to mam tylko jedno danie , jakiś makaron chyba i tyle.na początku pisało że muszę ten makaron zrobić chyba 45 razy i tak też zrobiłam , myśląc że publikują mi się nowe przepisy ale nic takiego się nie stało:/w sklepie jest dział gdzie można kupić przepisy ale tam też nie ma tego ponczo. I co dalej?

 237. Roobaczek pisze:

  Do czego służy farba która dostaje jak obsluze klientów. ? Jak pomalować chatę psa ?

 238. ilka2 pisze:

  jak wprowadzić do wody małą dziewczynkę-gościa z kółkiem. Zrobiłam staw+ścieżkę do stawu z opcji ścieżek. Żółw wchodzi pływa mała nie chce.

 239. Piotrek pisze:

  Witam, mam taki problem – potrzebuję odpiąć farmę od jednego konta na FB i przypiąć ją do innego. Jak mogę to zrobić i czy to w ogóle możliwe? Niestety nigdzie nie znalazłem odpowiedzi na takie pytanie.

 240. Mariols pisze:

  Witam. ….mam problem z odblokowanie pola gdzie stoi kuchnia posiadam wszystko do odblokowania ale nie mogę odblokowanie jest na poziomie 12 mam 15 stoję w miejscu proszę o pomoc

 241. Mariols pisze:

  Tak …chodzi o ten teren a dokładnie o jego powiększenie pomimo tego że mam uzbierane produety do powiększenia i odpowiedni poziom nie mogę go powiększyć

  • Brokułowo pisze:

   Skoro wszystko masz a nie nie chce się odblokować to trzeba by napisać do supportu poprzez grę. Prawdopodobnie zajrzą na farmę, a potem powinni naprawić. Przed napisaniem do nich można by spróbować reinstalacji gry (odinstalować i zainstalować). Tylko dobrze by było mieć połączoną farmę z Facebookiem żeby mieć pewność, że się nie utraci postępu gry.

 242. Zbyszek pisze:

  Witam. Mam problem z łowieniem ryb za każdym razem jak wchodzę na pomost wyskakuje samouczek i po jego ukończeniu wyskakuje komunikat ups coś się stało trzeba synchronizowac gre i sie uruchamia od nowa. Mam teraz misje związane właśnie z rybami i nie moge przejść. Co moglbym zrobić żeby było ok?

  • Brokułowo pisze:

   Witam, zgodnie z informacją w tej zakładce niżej są sprawy techniczne i opisany mechanizm zgłaszania problemu do supportu technicznego. Im należy to zgłosić.

 243. Farma Kapitańska pisze:

  Dobra mam problem mam 4 zwierzaki 2 psy 2 zolwie dzisiaj wymienilam karty na kota (w koncu!) ale w domku dla zwierzakow go nie ma, pokazuje mi sie tylko w tym drugim gdzie jest poziom zwierzaka itp nawet zrobilam jej obrozke i nalozylam ale w domku sie nie pokazuje nie moge jej w ogole wyprwadzic czemu.??

 244. wesoła zagroda pisze:

  Potrzebuję do zamówienia w kawiarni szampańskiego ponczu.Gdzie znajdę przepis?

  • Brokułowo pisze:

   ostatni raz odpisuję komuś kto nie szanuje regulaminu bo nawet nie spróbował szukać… NA STRONIE JEST WYSZUKIWARKA I JAK WPISZESZ SZAMPAŃSKI PONCZ TO ZNAJDZIESZ

   nie szanowanie regulaminu skutkuje blokadą

 245. Izyyy pisze:

  Mam 50 żółtych banknotów w skrzyni prezentów. Kiedy klikam użyj,znikają ze skrzyni,ale nie dodaje mi ich na głównej stronie gry. Za chwilę znowu mam je w skrzyni prezentów. Co mam zrobić aby mi je dodało?

 246. Qarolinkqx3 pisze:

  Witam. Resetowałam telefon. gry mi nie usuneło, ale zaczeło od 1 poziomu, Byłam na 65. Znam ID. Czy da sie jakoś to przywrócic????

 247. Buu pisze:

  Ja chciałam zapytać gdzie mogę złożyć reklamację ponieważ kupiłam ulepszenie do krowy niby je dodałam bo muszę zbierać od nowa wszystko do kolejnego poziomu ulepszenia A niestety tego dodanego nie ma 🙁

 248. Fatum pisze:

  Konto FB do którego przypisałam grę najprawdopodobniej już nie istnieje a przynajmniej ja go nie pamiętam…a gdy usiłuję dopisać grę do konta FB którego używam to pisze ze inną farmę już dopisałam..
  Jak z FB „odpisać” farmę w którą nie gram i dopisać tę w którą gram???
  Błagam o pomoc

 249. Pszczoła pisze:

  hejka bo chciałabym poprzekladac na spokojnie i poukładać wszystko na farmie. Ktos wie może jak to zrobić szybko i łatwo?

 250. Megi pisze:

  Hej, w Centrum Gości pojawia się gość MADZIA który swoje zamówienie złoży dopiero w wodzie. Mam podstawę basenu i staw, w którym mam gęś i kaczkę. Nie chciała skorzystać z obu. Jak zrobić żeby Madzia mogła wejść do wody?

 251. Farmiczka pisze:

  Zrobiłem na wyspie nową ozdobę tj. Tata Orzeł. Powinienem dostać za to 200 punktów wyspowych, a nie dostałem. Czy ktoś ma podobny problem?

 252. Beata pisze:

  Witam jak moge usunac znajomych ktozy mie loguja sie od jakiegos czasu

  • Brokułowo pisze:

   Na liście znajomych nacisnąć na takiego delikwenta i przytrzymać aż avatary zaczną się trząść i pojawią się na nich czerwone krzyżyki lub wchodząc na farmę takiego osobnika i naciskając przy nazwie.

 253. Rolniczka pisze:

  Co daje małpi przyspieszacz . Jak z niego korzystać?

 254. malgosia pisze:

  Witam!
  Jak naliczaja sie punkty wyspiarskie? Robie misje te po lewej i mam 0 punktow?

 255. Kasik pisze:

  Małgosiu wystarczy jeden komentarz 🙂 Jeśli dopiero odblokowałaś Wyspę to powinno Ci dodawać tyle punktów ile pokazane jest w misji. Może pomoże zbudowanie monumentów – specjalne dekoracje zwiększające limit punktów wyspiarskich. Wyspę odblokowałam dawno temu i może coś się w tym temacie zmieniło. Jeśli nadal nie będą się dodawały punkty, to proponuję zgłosić to do suportu.

 256. Linda pisze:

  Witam!
  Mam pytanie czy można przyspieszyć produkcję rzeczy z kategorii „Do zbierania”? Chodzi mi np. o sól, kocimiętkę itp.

  • Kasik pisze:

   No niestety się da 🙁 Jak któregoś z produktów brakuje, to można trafić u sąsiadów w sklepie lub w e-markecie.

 257. Sylwia M pisze:

  Gram w tę grę od bardzo długiego czasu.Miałam 110 lvl .Niestety mój tablet uległ awarii,a po ponownym uruchomieniu i zainstalowaniu gry(ponieważ wywaliło mi wszystko) okazało się,że to nie jest moje konto tylko konto mojego brata.
  Moje niestety nie było połączone z Facebookiem i nie mogę sama go przywrócic. Oczywiście pisałam do twórców gry jednak niestety cisza.
  Kompletnie zero jakichkolwiek informacji.
  Włożyłam w tę grę trochę pieniążków no i szkoda mi jej.
  Mam nadzieję,że nie będę musiała się z nią pozegnac i jednak ktoś mi pomoże 🙁
  Pozdrawiam moich wszystkich znajomych (kochani nie wyrzucajcie mnie ze znajomych,może uda się odzyskac)

  FARMA SYLWIUSIOWO

 258. Violka pisze:

  Witam, mam pytanie odnośnie odblokowywania pół na wyspie. Chodzi mi mianowicie o to, że na farmie można normalnie powiększyć pole za pomącą dukatów, a na wyspie nie. Jestem aktualnie w takim położeniu, że do ukończenia mam cztery z pięciu misji i do tego potrzebna mi jest chleb maszyna. A kwota, którą trzeba mieć za to pole to trochę za dużo. Pomocy!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

five × three =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: