ABC DOBREGO SĄSIADA – KONIECZNIE PRZECZYTAJ

Ponieważ wielu graczy (przede wszystkim początkujących, choć nie tylko) popełnia wiele błędów, stworzyliśmy ABC DOBREGO SĄSIADA.

Jeśli nie chcesz być usunięty/a z listy swoich doświadczonych kolegów, przestrzegaj poniższe zasady.

1. Polub WSZYSTKICH sąsiadów.
2. Wysyłaj tylko wartościowe prezenty (Jagody, a jak nie masz – Wino).
3. Najpierw wyślij wszystkim sąsiadom Prezenty z Darmowych Prezentów.
4. Dopiero potem wejdź w Wiadomości i tam odbierz i wyślij kolejne prezenty sąsiadom.
5. Jeśli odwiedzasz sąsiadów staraj się nawozić najpierw te rośliny, które najdłużej dojrzewają.

Poniżej wyjaśnienia, dlaczego te punkty są tak ważne i powinny być przestrzegane.

Ad.1.
Polub każdego sąsiada, ponieważ ukończenie jednego z OSIĄGNIĘĆ wymaga polubień od 300 sąsiadów.
Osoby, które nie mają połączenia z kontem na facebooku – nie mają możliwości polubienia – dlatego z reguły są usuwane z list sąsiadów.
Aby polubić danego sąsiada, odwiedzając go, obok nazwy jego farmy kliknij w uśmiechniętą buźkę.
Jeśli nie chcesz zostać usunięty i chcesz polubić swoich sąsiadów – stwórz konto (może być fikcyjne) na facebooku (zajmuje to chwilę) i połącz je z grą, a dodatkowo dostaniesz jeszcze 3 Dukaty.

Ad.2.
Wysyłaj tylko wartościowe prezenty, ponieważ dzięki temu, zupełnie bez wysiłku, można szybko pomnożyć ilość Monet. Wysyłaj przede wszystkim Jagody, a jeśli jesteś zupełnie początkującym graczem, to wysyłaj Wino. Pozwoli to sprzedać je i uzyskać upragniony Zysk.
Nie wysyłaj rurek, spryskiwaczy, śrub, trybików, jabłoni, drzew pomarańczowych itp. ponieważ przy ich sprzedaży otrzymać można tylko 5 Monet. Dla porównania, za Jagody otrzymujesz 91 Monet. Różnica to 86 Monet x prawie 300 sąsiadów, daje stratę ok. 25.000 Monet DZIENNIE!
To dlatego część doświadczonych graczy usuwa ze swoich list takie osoby, które rozsyłają rurki i inne tego typu przedmioty.
Możesz być pewny, że jeśli dany sąsiad będzie potrzebował rurkę, czy jabłoń, z pewnością sam o to poprosi.

Ad.3.
Po wejściu do gry po raz pierwszy danego dnia, wyrób w sobie ważny nawyk. Podobnie jak odbierasz zawsze dzienną nagrodę, bądź kręcisz kołem fortuny, zawsze wejdź od razu do działu PREZENTY.
Tam klikasz w Darmowe Prezenty szukasz Jagody (lub Wino jeśli Jagód jeszcze nie masz) i klikasz Wyślij. Zaznaczasz w tabeli wszystkich sąsiadów i dopiero wysyłasz.
Dlaczego najpierw wysyłasz Jagody/Wino z PREZENTÓW a nie z Wiadomości? Ponieważ w taki sposób można wysłać dziennie aż dwa przedmioty każdemu sąsiadowi.
Po wysłaniu wszystkim Jagód/Wina – możesz dalej wysyłać te przedmioty, o które poprosili cię twoi sąsiedzi w Wiadomościach.

Ad.4.
Właśnie dlatego dopiero po wysłaniu Jagód/Wina z Darmowych Prezentów wchodzisz do Wiadomości i dopiero teraz możesz cieszyć się odebraniem wszystkich swoich prezentów i wysłaniem tych, o które poprosili cię twoi sąsiedzi. Stąd właśnie istnieje możliwość obdarowania wszystkich sąsiadów dwoma prezentami dziennie. Jeśli uda się to wszystkim, można maksymalnie bez trudu uzyskać niemal 600 Jagód dziennie, a daje to dzienny zysk grubo powyżej 50.000 Monet.
Jeśli natomiast najpierw wyślesz przedmioty z Wiadomości, to taki sąsiad znika z Darmowych Prezentów i niczego tego dnia już wysłać mu nie można.
Stąd ważna jest ta kolejność. Najpierw PREZENTY potem WIADOMOŚCI.

Ad.5.
Tu chyba tłumaczyć nic nie trzeba. Po prostu im dłużej rośnie roślina, tym kliknięcie w nią i nawożenie jest efektywniejsze.

Jeśli ktoś z was, ma jakieś dodatkowe pomysły, które powinny się tu znaleźć – wpiszcie w Komentarzach.
Czekam na opinie.


Przemek_23

44 Responses to ABC DOBREGO SĄSIADA – KONIECZNIE PRZECZYTAJ

 1. AnnaMJD pisze:

  Mam nadzieje że jak najwięcej osób zastosuje się do tych rad, a ja mimo że gram już dość długo zachodziłam w głowę jak to jest że nie mam wszystkich sąsiadów w wyślij darmowe prezenty.
  Dziękuje Przemku za ten wpis, teraz wiem gdzie robiłam błąd i możesz być pewien że się do tych rad zastosuję a w raz ze mną jak najwięcej osób bo skoro jesteśmy sąsiadami musimy sobie pomagać nawzajem 🙂

 2. majmil pisze:

  Przemku artykuł jest ok. Tyle tylko, że za jabłoń jest 50 a za drzewo pomarańczowe 10 monet a nie 5.

 3. Kamila_B pisze:

  Super poradnik,. Z tym punktem 3 faktycznie robiłam błąd… Zawsze pierwsze wiadomosci…

  I najlepiej podpiąć poradnik na główną stronę by nie zginął w gąszczu nowych tematów

 4. Przemek_23 pisze:

  @majmil – tak, tak… ale już nie rozdrabniam… po prostu Jagody lub Wino i koniec 🙂

  Drzewo jeszcze trzeba wyjąć ze skrzyni zasadzić i dopiero sprzedać… 🙂

  Mimo wszystko wolę 91 za Jagody, niż 50 za drzewo.

 5. Sweet Dream pisze:

  Jesli jeszcze ktoś nie ma mnie w wśród sąsiadów to zapraszam

  Marzy mi sie posiadanie tylko polskich sąsiadów. Ostatnio usunęłam niegrajacych sąsiadów i właśnie zastanawiam sie po jakim czasie nielogowania pojawia sie żółta trąbka, a po jakim czerwona. Jesli ktoś wie to proszę o informacje.

  Chce wiedzieć gdy będę poza zasięgiem internetu przez dłuższy czas

 6. AnnaMJD pisze:

  Sweet Dream żólta pojawia się ponoć po 3 dniach czerwona po 2 tygodniach

 7. benia pisze:

  Przemku jak zawsze dobra robota! Dodałabym tylko punkcik o tym, żeby wychodząc z farmy nie zostawiać nieobsianych pól! To wkurzające gdy nie ma czego nawozić….
  Druga sprawa z tym wysyłanjem prezentów……jeśli rano „zagapisz” się i najpierw wyślesz to co masz w wiadomościach w prośbach, to w tym momencie owszem nie wyślesz już jagód tym osobom na których prośby odpowiedziałeś….ale za kilka godzin jest to już możliwe…..nie wiem ile czasu dokładnie musi upłynąć, ale wiem że jak wysłałam prośby rano koło 7-8 to koło 13-15 mogłam już tym osobom wysłać to co chciałam….faktycznie łatwiej jest zrobić to w takiej kolejności jak opisałeś:)….ale jeśli ktoś zrobi inaczej to też jeszcze nie wszystko stracone:)

 8. Przemek_23 pisze:

  @beniu – obadaj to raz jeszcze. Wydaje mi się, że kiedyś sąsiedzi „odświeżali” się co 24 godziny. A teraz jest inaczej. „Odświeżają się w nocy”.

  Kiedyś faktycznie jak komuś wysłałaś prezent o np. 13:00, to następny prezent mogłaś mu wysłać kolejnego dnia po 13:00.

  A teraz w nocy wszystko się kasuje…

 9. benia pisze:

  Ok…..sprawdzę jutro:)

 10. Klaudia pisze:

  Witam.dziękuję za super artykuł. Mam nadzieję,że dzięki niemu nie będziemy już nagminnie dostawać rurek czy drzew;)zgadzam się z wypowiedzią Beni bo u mnie również tak jest,ze jak rano nie wszyscy dostali prezenty to popołudniu mogłam już tej reszcie też posłać.tak że faktycznie nie wszystko stracone gdy zrobi się to w innej kolejności.

 11. benia pisze:

  Klaudia….dzięki za poparcie:) robiłam tak cały czas, więc byłam dosyć pewna tego co piszę, ale dla Przemka-niedowiarka sprawdziłam dziś dokładnie….i jest jeszce lepiej ….koło 8 rano wysłałam 20 osobom ich prośby i faktycznie przy wysyłaniu jagód do wszystkich nie miałam ich na liście, ale już o 9 mogłam tej 20-tce wysłać jagody:)

 12. Kamila_B pisze:

  wczoraj się wkurzyłam, bo posłałam wszystkim jagody a tu drzewa, rurki, spryskiwacze.. wrrr to dziś selekcja… rano postałam do osób z tej strony jagódki a do reszty dopiero na wieczór pośle prezenty..

 13. monisienka pisze:

  ja usuwam sąsiada jeśli 2-3 razy wysłał jakieś niepotrzebne rzeczy…

  • benia pisze:

   Monisienka racja…tylko jak masz parę farm pod nazwą MOJA FARMA to weź wymyśl kogo usunąć?

  • Farma Martynki i diablika pisze:

   Szkoda usuwać,bo każdy z nas zaczynał od takich pomyłek i uczył się czego najbardziej potrzeba.Wielu graczy to dzieci i też mają pod górkę i nie wszystko tak szybko ogarniają 😉

 14. jusiaklusia pisze:

  Polskojęzyczni może i przeczytają a co z sąsiadami obcojęzycznymi… ja takich mam z 40%… mnie rozwala jak dostaje haczyki do kolczyków…

 15. monisienka pisze:

  ja wysyłam raz np. rurki, a jak nie zrozumieją to trudno, graczy jest dużo, na tej stronie,na google play, na fb, na obcojęzycznych forach i blogach, zawsze można zmienić sąsiadów

 16. anna pisze:

  Moze rozwinmy jeszcze temat czyszczenia bo nie za bardzo rozumiem ta kwestie. Bardzo rzadko widze ikonke ze szczoteczka. I jeszcze sprawa prezentow. Kiedy sie je dostaje od sasiada? Jest kakas regula czy raczej losowo?

 17. Przemek_23 pisze:

  Ale uważam, że wyrobienie nawyku, aby od razu przejść do PREZENTÓW i wysłać wszystkim tych Jagód, nie jest jakimś karkołomnym wyczynem?

  Po co potem wchodzić ponownie?

  Zróbmy to raz, a dobrze 🙂

  @anna – o prezentach masz osobną stronę: RÓŻNE – Sprzątanie.
  Jeśli chodzi o szczotki – największa szansa w nocy je spotkać.

  Prezenty dostajesz, jak ktoś Ci po prostu je wyśle.

  • benia pisze:

   Przemku masz zupełną rację, że lepiej jest zrobić to tak jak opisałeś…podpisuję się pod tym obiema rękami! Chciałam tylko żeby jeśli ktoś się zagapi wiedział, że to nie koniec świata i ma możliwość jeszcze wysłać te brakujące prezenty:) a tak, to machnie ręką ” ok, to reszta już nic dziś nie dostanie”:)

  • Farma Martynki i diablika pisze:

   Przetestowałam sprzątanie przedmiotów na farmie synka i mojej.Dopóki nie zostanie rano zebrany np fioletowy worek prezentów do tej pory nie mogę wyczyścić synkowi przedmiotu.Więc sąsiedzi zbierajcie rano ze swoich przedmiotów worki z prezentami bo można od rana czyścić i zbierać prezenty 🙂 bez ponownego sprawdzania czy ktoś ma coś do czyszczenia.Jeśli nam ktoś nie wyczyści w danym dniu np jacuzzi to my także nie otrzymujemy worka fioletowego 🙁

   • benia pisze:

    Pisaliśmy o tym czyszczeniu tu wielokrotnie:) tylko weź pod uwagę, że nie każdy przed pracą szkołą, czy uczelnią ma czas na zaglądanie na farmę i nie zawsze zdąży te woreczki rano zebrać:)

 18. sigrid pisze:

  A ja lubię podlewać drzewa , ale te najbardziej wartościowe często są pomiędzy innymi drzewami i długo muszę ich szukać. Powyciągajcie wszystkie bananowce, drzewa czekoladowe i inne drzewa potrzebne do ukończenia misji na front a najlepiej w pobliżu przedmiotów do czyszczenia. Usprawni to odrobinę grę.

 19. Dysia pisze:

  A to pewne ze po wyslaniu przedmiotu mozna wyslac kolejny z prosby? Pytam bo w sumie sama nia to wpadlam i tak robilam jeszcze przed tym tematem ale xastanawiam sie caly czas czy te drugie prezenty na pewno ida bo jak patrze na otrzymane monety to mam ich zdecydowanie mniej niz wyslanych prezentow.

 20. benia pisze:

  No wiesz….może nie wszyscy Twoi sąsiedzi są aktywni i wchodzą codziennie? Po znanych i zaprzyjaźnionych wiem, że dostaję od nich dwie monety dziennie w podzięce, więc raczej oba prezenty dochodzą do adresata:)

 21. jusiaklusia pisze:

  Prośba od admina żeby dokładnie napisał co zrobić żeby kogoß polubić… bo mnie trochę zeszło żeby to odkryć 🙂

 22. Srutututu pisze:

  da się jakoś sprawdzić kto polubił naszą farmę? 🙂

 23. jusiaklusia pisze:

  Przemku rewelacyjnie… nie wiem jak innych ale mnie nie kusiło żeby klikać w buźke 😉 Dziękuję w imieniu niewiedzących 😉

 24. ana pisze:

  Jak usunac nie grajacego sasiada ?

 25. Karolina pisze:

  Hej,

  słuchajcie jak zdobyć bawełnę potrzebna do krosna? szukam sposobu i szukam i znaleść nie mogę…

  Z góry bardzo dziekuję za odpowiedź:)

 26. ela pisze:

  po przeczytaniu wiem co robic, bo mam nieuczciwych graczy, wystarcz zdobyc nowych a nie leserow. Pozdrawiam i zycze wszystkim milej gry. Stosujcie przepisy

 27. Beata pisze:

  Dziękuję za podpowiedzi. Gram od 28 lutego i nie do końca łapałam o co biega. Myślę, że teraz już nie popełnię żadnego błędu. Pozdrawiam wszystkich z nad morza 😉

 28. Beata pisze:

  No i już mam pytanie 🙂 Mam sąsiadów dodanych automatycznie z fb, którzy nie grają, czy jak ich usunę z sasiedztwa to zostaną znajomymi na fb?

 29. Beata pisze:

  Dziękuję bardzo 🙂

 30. Beata pisze:

  No tak… znowu niedouczenie….albo niewiedz nowicjusza. Czy można jakoś sprawdzić, który sąsiad akurat jest w grze i np. wysłać mu jakąś wiadomość ? Może się zdarzyć, że coś na CITO potrzeba i szkoda w ciemno wysyłać. Sorki, że tak męczę, ale chciałabym być jak najlepszym graczem i sąsiadem 😉

  • Brokułowo pisze:

   Nie mozna, to by bylo zbyt proste. Jedynie mozesz wejsc w sasiadow i z gory po lewej wybrac Ostatni pomocnicy, wrocic na farme i poprosic o to co chcesz. Wtedy prosisz tych, ktorzy niedawno u Ciebie byli wiec mozliwe, ze nadal sa on-line.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

2 + 7 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: