Aktualizacja gry – lipiec

W dniu dzisiejszym twórcy gry zaktualizowali po raz kolejny grę i wprowadzili kolejne nowości i poprawki.

Najważniejsze z nich opisuję w poniższych punktach. Jeśli ktoś zauważył jeszcze inne zmiany jak zwykle prośba o dopisanie swoich spostrzeżeń w komentarzach !

1) Zmiany w czyszczeniu ozdób u sąsiadów. Nie dostajemy już worków a paczki z prezentami.
Jednak tak samo jak to było z workami w zależności od koloru otrzymujemy określony rodzaj prezentu. Nowością jest także to, że paczka prezentowa może zawierać nie jeden a nawet kilka przedmiotów ! ( np. 3 galony benzyny i 150 monet)

90769104062935639759.png

2) W przypadku wyczyszczenia ozdób u sąsiadów, którzy nie są aktywni w grze ( przy odwiedzaniu ich farm w prawej górnej części ekranu wyświetlają się czerwone lub żółte trąbki)  nie pojawią się one ponownie aż do tego czasu gdy taki sąsiad powróci na swoją farmę i wyczyści ozdobę na swojej farmie.

27337942500202646620.png

3) Od teraz można wyczyścić maksymalnie do 300 dekoracji dziennie – powiadamia nas o tym specjalny licznik w górnej części ekranu.

63276654077964782224.png

4) Sortowanie sąsiadów – rozwinięta została opcja wyszukiwania i sortowania sąsiadów. Teraz możemy wyszukiwać inne farmy nie tylko po poziomie zaawansowania (gwiazdki),  farmach, które są jeszcze w danym dniu nieodwiedzone (nawożenie)  czy tych, które nie są aktywne w grze (trąbki) ale także możemy posortować listę farm, które mamy polubione na facebooku, czy też najnowszych graczy , którzy przyłączyli się do naszych sąsiadów.

02808915346232505063.png

5) W związku z tym ,że ciągle powiększa się lista przepisów kuchennych a czasami potrzebujemy korzystać z niektórych częściej niż z innych, została wprowadzona opcja ulubionych dań, aby je szybko później odnajdywać.

6) W budynkach wytwarzających produkty takich jak salon piękności czy dom owoców morza jeśli zostanie stworzony nowy produkt nad budynkiem wyświetla i pulsuje małą ikonka wyprodukowanego przedmiotu przypominająca o odbiorze  gotowego przedmiotu.

7) Otwieranie farm sąsiadów podczas odwiedzin zostało zoptymalizowane i dzieje się to jeszcze szybciej niż dotychczas !

8) Oprócz zielonych żetonów pojawiły się również żółte żetony – można je zarabiać z zadań tygodniowych (?)

9) W inny sposób wyświetlają się elementy do produkcji np. w maszynach czy wędzarni.

10) Zostały dodane nowe wyzwania w domku z osiągnięciami. Po udostępnieniu info o zdobytym osiągnięciu dostajemy prezent, a 2 znajomych którzy polubią ten post dostanie nagrodę.

11) Pojawiła się nowa farma Feli.

12)  Można sprzedawać grządki automatycznie gdy nie ma się miejsca na farmie.

40520824506099295823.png

13) Zmieniony został wygląd dziennego kalendarza. Został on połączony z  ekranem nagrody za codzienne logowanie Powiadomienie wyświetla się na ekranie farmy w postaci małej ikonki z kalendarzem.

40120955830544137022.png 54534155024690189425.png

14) Zaczęły pojawiać się nowe rodzaje balonów, dzięki których można otrzymać nagrody np. za obejrzenie reklamy.

85462642928398487025.png 73725332669781129249.png

15. Jak sadzisz coś na farmie i zabraknie ci pieniędzy to wyświetla się ikonka ,,sprzedaj lub kup” i jak chcesz sprzedać produkty z magazynu to ta ikonka nie znika i nie można jej wyłączyć tylko trzeba od początku grę włączać.

16. Po odebraniu prezentów ze skrzyni nie cofa nas do początku listy.

 

50 Responses to Aktualizacja gry – lipiec

 1. gosmirkowo pisze:

  Wydaje mi sie, ze nie mozna wyczyscic przedmiotow dopoki nie wyczysci wlasciciel co nie jest wcale pomocne bo opoznia (mozna to uczynic dopiero po 12) 🙁 duzy minus

 2. Karolina Lairrayll pisze:

  „Bardziej czytelnie wyświetlają się ryby do wędzenia w wędzarni” – Nie tylko w wędzarni ale też w maszynach gdzie wybieramy rodzaj produktów 🙂

  • Ela pisze:

   Moim zdaniem jest mniej czytelna liczba produktów w maszynach, wtedy było lepiej.

   • Ela pisze:

    Jeszcze nawiązując do tego tematu, widać co prawda czytelnie ,że jest to ser i ile wynosi cena jednostkowa,ale ile sztuk mam łącznie jest nie do odczytania. To najgorsza aktualizacja jak do tej pory. Gra działa mało płynnie, wczoraj cały czas mnie wywalało i zacinała się gra.Odinstalowywanie niewiele pomogło.Dziś lepiej, ale przed aktualizacją nie miałam do gry zastrzeżeń. Wkurza mnie widok jak wyjmuję coś z magazynu.

    Na plus to to,że widać przetworzone produkty-owoce morza i w wędzarni.

    Zazwyczaj rano była misja a tak nie zbierałam owoców bo czekałam,że się przydadzą, nie wiadomo czy zasiać coś na dłużej. A okaże się,że będzie jutro dopiero misja.

 3. justysia pisze:

  Mozna otrzymac rowniez 3 nagrody w paczce a nie tylko 2

  • Ela pisze:

   Wcześniej mogłam nazbierać wiele żetonów i mocy, na 66 miałam tylko 10 paliwa (czego nie lubię, bo nie używam tej maszyny). Dzisiaj na 40 zebranych dostałam same monety, 2 paliwa i zero żetonów i zero mocy.

 4. Paweł pisze:

  Jeszcze ze zmian, to sposób wybierania produktu chyba we wszystkich maszynach.

 5. kasiakasia pisze:

  jak sadzisz coś na farmie i zabraknie ci pieniędzy to wyświetla się ikonka ,,sprzedaj lub kup” i jak chcesz sprzedać produkty z magazynu to ta ikonka nie znika i nie można jej wyłączyć tylko trzeba od początku gre włączać

 6. monisienka pisze:

  nie mogę odebrać nagrody za codzienne logowanie, klikam klikam i nic… czy może ktoś miał podobny problem i go rozwiązał?

 7. Nicola pisze:

  Po odebraniu prezentów ze skrzyni nie cofa nas do początku listy, a po udostępnieniu info o zdobytym osiągnięciu dostajemy prezent( jak na razie dostałam 3x50monet), a 2 znajomych którzy polubia ten post dostanie nagrodę.

 8. alix pisze:

  Nie mogę zaktualizować gry. Nawet ja odinstalowalam ale nie mogę zainstalować ponownie. Pojawia się błąd o powieleniu uprawnień dostawcy. Czy to dlatego ze mam na tym samym telefonie zainstalowane famili barn?

 9. gosmirkowo pisze:

  kiedy bedzie nowa misja?

 10. monia pisze:

  czy ktoś dostał te żółte zetony? na co można je wydać?

 11. zi pisze:

  W tajemnicach pojawiły sie nowe złote zetony ale nwm skąd je zdobyć
  Jak naciśnie sie na „?” to pisze że można je znobyć w tygodniowym kalendarzu czy coś takiego ) ale co to jest ?

 12. Roza pisze:

  jeszcze co do limitów do czyszczenia, jak się odpakuje już te pudełka z kokardami czy tam worki z naszej skrzyni z prezentami i znowu wejdzie do sąsiadów to licznik czyszczenia wskazuje 0/300

 13. kitkunia pisze:

  W prezentach z czyszczenia ozdób miałam nawe po 4 rzeczy ale jest więcej benzyny i monet niż żetonów.Uzbierałam 60 żetonów,pojawił się komunikat „ups…„ i po ponownym wejściu miałam tylko 40 żetonów.Udostępniając inf. z osiągnięć udostępniło mi tylko jeden raz a u innych widzę po kilka.Trochę błędów się pojawia ale może to naprawią. A i jeszcze zagadka: dlaczego z ogniska leci fioletowy worek a z innych ozdób prezenty?

 14. gwiazdka pisze:

  Proszę o pomoc.Podczas wczorajszej aktualizacji coś sie zepsuło i nie moge wejśc na moja farme. Pokazuje się informacja że aplikacja zostala zatrzymana . POMOCY

 15. Farma Martynki i diablika pisze:

  Jak dla mnie to najgorsza aktualizacja szczególnie jeśli chodzi o czyszczenie ozdób.Wyjeżdżam na 2 miesiące i moi sąsiedzi nie będą mieli żadnego pożytku z tego iż są moimi sąsiadami.Nie będę mogła wyczyścić ozdób bo nie będę miała w ogóle dostępu do internetu.Będę miała wpisane urlop,ale myślę,że od nowa będę musiała zapraszać nowych sąsiadów. Ponadto zmiana nazwy(teraz będzie Martyna i dablik lub diabliki urlop)tylko na 16 znaków porażka.Chciałam zmienić w nazwie z datą urlopu i nawet starej nazwy nie dało rady wpisać.Prawie wcale nie wpadają żetony zielone jak wcześniej tylko wczoraj za obejrzenie kilku reklam.Dziś 0.

 16. pauu pisze:

  Jeśli przypadkowo naciśniemy że chcemy sprzedać drogi przedmiot, np drzewo które kupiliśmy za dukaty, wyświetla się komunikat – Drzewo jest to drogi przedmiot. Jesteś pewien że chcesz go sprzedać? Wpisz „OK” aby potwierdzić” Jak dla mnie wielki plus, bo już dwa razy sprzedałam coś przypadkowo.

 17. Ela pisze:

  Poprawcie mnie,jeżeli jestem w błędzie. Mnie się zdaje,że w kuchni na 1 moc czekało się 9 minut.Teraz jest 10 minut. Tyle aktualizacji,a z kuchnią tylko utrudniają. Dlaczego nie zwiększą mocy, choćby do 50? Niech skrócą czas ładowania mocy i przywrócą opisy produktu nad maszynami do poprzedniego stanu. Co do ozdób, szkoda słów.Jak mała mnie obudzi w nocy i nie mogę zasnąć to odwiedzam i czyszczę ozdoby,szkoda zarywać snu dla tak beznadziejnych teraz z nich zysku.Nie opłaci się dla ozdób robić misji. O co chodzi z godziną czyszczenia bo słabo rozumiem niektóre ssłówka

 18. Anjana pisze:

  Co mam robić, nie mam jak sprawdzić osiągnięć i łowić ryb, po prostu budynki zniknęły. Apo wejściu na farmę sąsiada automatycznie wyłącza mi sie gra. Pomocy

 19. benia pisze:

  Pewnie podpadnę niektórym, ale dla mnie ta aktualizacja jest super:)
  Dymki nad domem owoców morza i salonem piękności-rewelka…..teraz nie zapomnę, że coś zapakowałam do produkcji/ przerabiania…
  Oznaczenie ulubionych przepisów w kuchni-bajka…..oznaczyłam sobie te, które aktualnie robię do osiągnięć i nie tracę czasu na szukanie ich….
  No i czyszczenie:) wreszcie zależne od nas…..poszli Nam na rękę….tyle osób proponowało, że czyszczenie powinno aktywować się po odebraniu nagrody przez właściciela farmy……i mamy to…..spokojnie ze znajomymi można się umówić kiedy odbieramy ozdoby……reszta jest po 14-tej…….zawsze to lepiej niż o 2 w nocy….

  • serious pisze:

   mi tez się podoba ikonki nad domem morza super wreszczie nie zapominam odbierać kuchnia super czyszczenie tez na plus w dodatku zauważyłem że jak wymieniam burgery na przynętę za pierwszym razem są daleko ale juz za drugim sa na pierwszej stronie jedyny minus to mała liczba żetonów op i mocy do kuchni z prezentów ale ogólnie bardzo dobra aktualizacja

 20. fdsa pisze:

  nie mogę zaktualizować gry już 3 dzień… próbowałam już wszystkiego nawet ją odinstalować ale teraz w ogóle nie mogę jej zainstalować nawet.. pisałam do twórców ale nadal nie odpisują.. pomocy

 21. Brokułowo pisze:

  Witam, a ja mam 305 znajomych… nie wiem czy to error ale narazie wszystko działa czyli mogę ich odwiedzać itp.

 22. ania pisze:

  witam, po lipcowej aktualizacji pojawila sie opcja zadan tygodniowych, z ktorych maja byc zolte zetony, czy ktoś wie o co w tym chodzi? i drugie pytanie, o co chodzi z farmą Feli?? trzeba ja dodac do sasiadow czy jak? z gory dziekuje za podpowiedz 🙂

 23. Brokułowo pisze:

  Nie wiem czy ktoś też tak ma ale czasami mam strasznie ciemno na farmie… opisałam ten problem i dostałam odp że mam wyłączyć i włączyć grę lub telefon oczywiście nic to nie daje 😉

 24. Przemek_23 pisze:

  Gra zaczęła się przyciemniać, jeśli przez dłuższy czas nic na niej nie robisz, a mimo to jest włączona.
  Może o to chodzi? Masz czujnik schrzaniony?

  Mi to odpowiada, wolniej wyczerpuje się bateria… 🙂

 25. Kamila_B pisze:

  U mnie to samo.. jak dłuższy czas nie kliknę to ekran lekko się przyciemnia.. po ponownym kliknięciu ekran powraca co poprzedniej jasności

 26. Kamil pisze:

  z tego co ja zauwazylem to teraz farma pobiera wiecej (o duzo wiecej) internetu niz wczesniej czy to na wi fi czy na mobilnym internecie

 27. Ela pisze:

  Rozumiem,że filmiki,które wprowadzili miały nam ułatwić zdobycie żetonów a producenci być może jakoś na tym zarabiają. Nie przeszkadzało mnie to do czasu.Nieraz wyskakują nawet po trzy takie. filmy,zawsze po ponownym zalogowaniu na farmę.Nawet jak nie chcę żetonów i kliknę krzyżyk by filmu nie obejrzeć to i tak w końcu jestem zmuszona do obejrzenia.W taki sposób,że gra muli i zacina się,praktycznie nie da się grać.Po obejrzeniu gra działa płynnie.

 28. Ela pisze:

  Kontynuując swój monolog niezadowolenia z aktualizacji pytam się o co chodzi z Farmą Feli? Po co wprowadza się taką niedopracowaną aktualizację. Przecież nic u Feli nie da się robić.Żeby zarobić na odwiedzinach u Feli klikam na trąbki,mam zaliczone nałożenie.

 29. asia pisze:

  Jak dla mnie po ostatniej aktualizacji to w ogóle odechciewa mi się grać, muzyka w grze ciągle się włącza choć ciągle ją wyłączam, problemy z przesuwaniem pola przy sadzeniu i wiele innych wrrr a było tak dobrze!

  • kasiek pisze:

   też nie jestem zadowolona ze wszystkiego, ale czy w końcu jest gdzieś wyjaśnione jak zdobyć żółte żetony, na co je wydawać, co to są i gdzie szukać zadań tygodniowych?

 30. moja farma bb pisze:

  Nie moge odwiedzac sąsiadow pomocy. Wybija mnie z gry

 31. babaluba pisze:

  Mam Windows 8 i nie wiem czy to przez brak wsparcia ze strony producentów do tego systemu czy cos innego ale dziś i wczoraj przez cały dzień wywala mnie, nie zdąży sie nawet załadować od razu wywala. Zaczyna mnie to denerwowac bo juz dużo zrobiłam. Fajna gra ale nie wiem czy warto dalej grać. Bo tracę dzienne logowanie i przez to nie dostane nagrody z kalendarza moze ktos ma pomysl na te bledy?

  • jedlina pisze:

   Ja mam ten sam problem.stracilam 150 dni logowania bo caly czas wywala,nawet się nie ładuje.tez mam Windows Phone.pomocy

   • Brokułowo pisze:

    po raz setny o tym piszę… NIE MA WSPARCIA DLA WINDOWSA, support DAŁ SZANSĘ przeniesienia bodajże pod koniec czerwca, były o tym INFORMACJE TU I W GRZE, więc NIE MA POMOCY DLA WINDOWSA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

two + 2 =

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: